מה זה אבחון דידקטי לסטודנטים?

הרבה דברים עוברים הסטודנטים של היום, החל מהפרעות קשב ועד לבעיות אישיות שלפעמים עלולות להכשיל אותם במצבם הלימודי, אבל מה שכל סטודנט יגיד לכם, זה דבר אחד בטוח, הם מתקשים בלעבור את זה בראש רגוע.

אז קודם כל, בואו נבדיל בין הסטודנטים לתלמידים בבתי הספר

אין ספק שבבתי הספר יש הרבה יותר לחץ מבחינת האסקלציה הכללית, החל מהמורים שהרבה יותר לחוצים ומלחיצים (ובצדק, אחרי הכל, ילדים צריכים את הפוש הנכון ללמידה אמיתית) ועד ללו"ז צפוף יותר מאשר הסטודנטים שיכולים ליהנות מהארכות זמן, בחינות בעל פה ועוד פריבילגיות שלא קיימות אצל תלמידי התיכון.

אז מה בעצם אנחנו מפספסים?

ברוב המקרים, סטודנטים צריכים להיות אחראים על עצמם, להבדיל מתלמידי התיכון, על הסטודנטים למצוא את עצמם "מיושרים" לאונ' או למכללה ולהגיע למצב של פוקוס אמיתי בכדי להגיע לתוצאות שיוכלו להתפאר בהן.

יש לא מעט אוניברסיטאות שיודעות לעזור ולבוא לטובת הסטודנט בעזרת הארכות זמן כאלו ואחרות, הן אם זה בגלל שהם בעלי דיסלקציה, הפרעות קשב וריכוז או כל בעיה אחרת שעלולה להכשיל להם את התהליך כולו.

אז מה זה בעצם אבחון דידקטי?

בעזרת צוות מקצועי, אפשר לאבחן את התלמיד / את הסטודנט, בעניין של תוך כמה שעות ספורות (בדרך כלל עד 4 שעות בערך)  ואז לתת המלצות אמיתיות ומקצועיות למען שיפור אמיתי בתפקוד ואף באיכות חיי הסטודנט בכל אשר הקשור ללימודים עצמאיים ובכיתה.

הרי אל תשכחו, אין בעצם גיל אמיתי וסטטיסטי למציאת לקויות למידה כאלו ואחרות, הרי זה יכול להתחיל בסך הכל מכך שהתלמיד / הסטודנט לא מצליח להוציא את המילים מהפה בצורה נכונה ועד לשגיאות איות חוזרות גם לאחר בדיקות פנימיות של התלמיד, דיסלקציה ושגיאות כאלו הן לא משהו שאפשר לזהות בצורה עצמאית, בטח לא בגילאי העשרה או ה-20 ומעלה לפעמים.

אז למה אבחון דידקטי לסטודנט?

לאחרונה בישראל, אפשר די בקלות, ללכת למכון שכזה, מכון אבחון דידקטי לסטודנטים, אשר יבחן בצורה אובייקטיבית, נזהרת ומקצועית את הסטודנט על מנת לקבוע בצורה נכונה איך אפשר לשפר את התפקוד שלו.

אנחנו כאן בחננה ממליצים בחום, לפני שאתם בוחרים אפילו את המכללה או את האונ' ללמוד בה, תגשו קודם ותמצאו לכם זמן להגיע לפגישת ייעוץ או אבחון מלא על מנת להיות בראש שקט שאתם יכולים ללכת ללמוד מבלי להרגיש תקועים או חלילה מנועים מללמוד.

לא מעט סטודנטים מוותרים הרבה לפני סוף התואר וזה רק בגלל ש"קשה לי ללמוד" או "אני לא מסוגל, זה מורכב מדי", הכל עניין של שיפור דרך הלימודית הפנימית שלכם ורק אז, באמת אפשר להגיד "גם אחרי האבחון, אני לא מצליח", בתור חברים בהרבה קהילות בפייסבוק ובאתרים השונים של הלימודים, אנחנו מוצאים באמת שאפשר בקלות אחרי אבחון, להבין בדיוק, מה עלול להפריע לכם ומה עשוי לעזור לכם לעבור את התואר בצורה נכונה (אולי לא בקלות, אבל בהחלט בצורה שתגרום לכם להבין מה הקושי ואיך עוברים אותו מבלי לפחד כלל)

יצירת קשר עם המערכת

פוסטים אחרונים בבלוג