כל מה שחשוב לדעת על לימודי פסיכותרפיה

לימודי פסיכותרפיה

אם אתם מתלבטים האם להתחיל לימודי פסיכותרפיה, ככל הנראה יש לא מעט שאלות שמעסיקות אתכם טרם תחילת הלימודים. חשוב מאוד שתקבלו מענה על כל אחת מהשאלות שמעסיקות אתכם על מנת שתקבלו את ההחלטה הנכונה עבורכם. לימודי פסיכותרפיה הם קצת שונים מהלימודים האחרים שאתם מכירים, ולכן זה הזמן להפוך את כל סימני השאלה לסימני קריאה.

רק לאחר שתקבלו את המענה המקצועי על כל אחד מהשאלות, תוכלו לדעת האם הלימודים הללו מתאימים לכם או שמא אתם צריכים לבחור תחום אחר שיותר מתאים לכם מסיבות כאלה ואחרות. אל תתחילו ללמוד לימודים שאתם לא שלמים איתם באופן מוחלט.

כמה זמן נמשכים לימודי פסיכותרפיה?

אחת מהשאלות העיקריות שככל הנראה מעסיקות אתכם, זה כמה זמן נמשכים הלימודים עצמם. השאלה הזאת תעסיק אתכם בכל תחום שאותו תחליטו ללמוד, אז כך יהיה כאשר תתחילו לבדוק על האפשרות של לימודי פסיכותרפיה. אם אתם הולכים ללימודים אקדמיים, ככל הנראה הלימודים עצמם ימשכו במשך שלוש שנים מלאות. לאחר מכן יהיה עליכם לעבור סטאז' שאמור לקחת בין שנה עד שנתיים בסך הכל.

אם אתם תחליטו ללכת על לימודי תעודה שהם קצת יותר קצרים אתם תצטרכו ללמוד בסך הכל בין שנה ועד שלוש שנים במצטבר. בחלק מהמקרים אתם אפילו לא תצטרכו לעבור סטאז' בסיום לימודי התעודה.

מדוע כדאי ללמוד פסיכותרפיה?

אם אתם רוצים להתחיל לימודי פסיכותרפיה, אתם בוודאי רוצים להכיר את כל היתרונות של התחום הזה. היתרון הראשון שנרצה לספר לכם עליו הוא שמדובר על עבודה מאוד משוחררת וכיפית למי שאוהב את התחום. כך שאם אתם מתחברים לתחום ובא לכם לעבוד בצורה משוחררת, זה ללא ספק המקום הנכון עבורכם.

עוד סיבה שבגינה לא מעט אנשים מתחילים לימודי פסיכותרפיה היא שמדובר על עבודה שניתן לעשות בה לא מעט כסף בעתיד. אם מתחשק לכם לעמוד בעבודה יציבה בעתיד, כזאת שתוכלו להרגיש בה גם מתוגמלים מכל בחינה אפשרית – זה בהחלט מקצוע שאתם צריכים לקחת אותו בחשבון בהחלט הסופית שלכם.

כמה עולה ללמוד פסיכותרפיה?

אם תחליטו להתחיל לימודי פסיכותרפיה, העלות הכספית של הלימודים היא משהו שאמור להעסיק אתכם. כל עוד הלימודים מתקיימים באוניברסיטה או במוסדות לימוד אחרים המוכרים על ידי המדינה, הלימודים עצמם יהיו בשכר אוניברסיטאי. מדובר על הוצאה של 10,000-12,000 שקל בשנה, כמובן שתוכלו לבקש מלגות שונות על מנת לממן את הוצאות הלימוד.

אם תחליטו ללכת ללימודי תעודה ברוב המקרים התשלום יהיה על הלימודים באופן כללי ולא על שנת לימוד אחת. במקרה כזה לימודי פסיכותרפיה כלימודי תעודה אמורים לעלות 15,000-30,000 שקל. כך שכאשר אתם בוחרים היכן ללמוד פסיכותרפיה, קחו גם בחשבון את העלות הכספית של הלימודים שזה חלק בלתי נפרד מהתהליך.

יצירת קשר עם המערכת

פוסטים אחרונים בבלוג