לימודי פסיכותרפיה

לימודי פסיכותרפיה נלמדים במסגרת חוג לפסיכולוגיה והם מעניקים תכנית לימודים ייחודית אשר בסופה תוכלו לזכות בלימודי תעודה בתחום. מסלולי הלימוד משתנים והם מדברים על כל סוגי הפסיכותרפיה החל מפסיכותרפיה פסיכואנליטית ועד לפסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית. כמו כן, ניתנת אפשרות ללמוד גם את תחום הפסיכותרפיה C.B.T וכלה בפסיכותרפיה הממוקדת בעיקר על  ענייני הרגש. מטרתה של תוכנית לימודים זו בעיקרה לתת מניעה לבעיות החל מהגיל הרך ועד ילדים ונוער כאשר היא מדגישה את תאוריית הפסיכו דינאמיות לרבות ענייני ההתפתחות ועוד. 

למי מתאימים לימודי פסיכותרפיה? 

תוכנית לימודי פסיכותרפיה מתאימה לכל מי שרוצה לגעת בענייני הטיפול והרגש אבל בו זמנית מתאימה לאנשי חינוך והוראה שרוצים לשפר את "כלי עבודתם". כאמור, מטפלים ומורים שרוצים להרחיב ידיעות ומיומנות של טיפול רוכשים לא מעט במסגרת לימודים אלה. כמו כן מתאימה התוכנית גם לרופאים, מטפלים פארה רפואיים לרבות יועצים חינוכיים. מאז ועד היום מורים היו הדבר החשוב ביותר לחינוך הילדים ולכן לימודים אלו בהחלט יכולים לתרום למורה ולספק לו את כל האפשרויות להתמודד עם הקדמה והקשיים הנוכחיים הן בהתנהגות בני נוער והן בהתנהגות ילדים צעירים יותר. באמצעות המיומנות שתירכש בלימודים אלה יהיה ניתן ליישם כל מקרה לגופו וכך ללמוד ולהתמודד עם כל הקשיים העתידים להופיע בכיתה, בגן או אפילו בקליניקה. 

אלו סוגי פסיכותרפיה יש לתחום הלימודי להציע לכם? 

לימודי פסיכותרפיה מביאים מגוון של נושאים והכול בכדי להתאים את התכנים למה שבאמת צריכים הן במרחב הכיתה והן במרחב הטיפולי האחר. פסיכותרפיה גופנית הוליסטית תייצר עבורכם את השינוי באמצעות שילובי גוף ונפש, מאידך, אם תבחרו ללמוד פסיכותרפיה ייעודית לנוער וילדים, אין ספק שזה יתרום לכם בהיבט המאתגר לצד הידע והכלים המקצועיים שתזכו בהם. באמצעות פסיכותרפיה אנליטית תוכלו לצאת למסע אחר ואילו באמצעות פסיכותרפיה דינמית תוכלו להעשיר את הטיפול ולתת במה לאוריינטציה הדינמית. בין היתר ניתן לפגוש כאן גם את עולם המשפט והפלילים וכאן נכנס גם קורס פסיכולוגיה משפטית. כפי שהבנתם, יש ריבוי של מסלולים בתחום לימודי פסיכותרפיה ולכן, לפני שממשיכים חשוב לשים לב לתנאי הקבלה, היקף השעות והאם זה מתאים לאורח החיים שלכם ולרמת הלימוד המתאימה.  

מהם תנאי הלימודים וכמה זמן לומדים? 

תנאי קבלה בגין לימודי פסיכותרפיה כוללים ראיון אישי והן תנאי עמידה בתנאי קדם קורסי מבוא בתחומים מגוונים שיפרטו אודותיהם בהמשך. במהלך הלימודים ייחשפו התלמידים לכל מיני תפיסות החל מעניינים תאורטיים ועד למעשיות כשהכול מתחיל ונגמר בענייני גוף, נפש ורוח. באמצעות הלימודים יהיה ניתן לרכוש את כל הכלים להקשבה וכן להתבוננות הראויה אל נפש האדם. התוכנית תמשך בדומה לתואר אקדמאי כ700 שעות שהן 3  שנים. לצד הלימודים תהיינה גם מטלות אקדמאיות אותן יהיה ניתן להגיש ולהיצמד גם להתנסות מעשית החל מהשנה השנייה ללימודים. 

פרטים נוספים על מסלול לימודים

פוסטים אחרונים בבלוג