מהו קורס Data Analysis?

כתיבת קוד

העולם הופך להיות יותר ויותר מונע על ידי נתונים. עם כמויות אינסופיות של נתונים זמינים לעבוד איתם, חברות גדולות כמו גוגל ומיקרוסופט משתמשות בנתונים כדי לקבל החלטות, אך הן לא היחידות.

האם זה חשוב? בהחלט!

עבור מרבית העסקים והגופים הממשלתיים, היעדר נתונים אינו מהווה בעיה. למעשה, זה הפוך: לרוב יש יותר מדי מידע בכדי לקבל החלטה ברורה.

עם כל כך הרבה נתונים למיון, אתה צריך מידע נוסף מהנתונים שלך:

אתה צריך לדעת שמדובר בנתונים הנכונים לענות על שאלתך, עליך להסיק מסקנות מדויקות מאותם נתונים ואתה זקוק לנתונים שיעדכנו את תהליך קבלת ההחלטות שלך.

בקיצור, אתה צריך ניתוח נתונים טוב יותר. עם התהליך והכלים הנכונים לניתוח נתונים, מה שהיה בעבר נפח מכריע של מידע שונה, הופך לנקודת החלטה פשוטה וברורה.

ניתוח נתונים משמש עסקים קטנים, חברות קמעונאיות, ברפואה ואפילו בעולם הספורט. זו שפה אוניברסלית וחשובה מאי פעם. זה נראה כמו מושג מתקדם אבל ניתוח נתונים הוא באמת רק כמה רעיונות שמיושמים בפועל.

מהו ניתוח נתונים?

DATA ANALYSIS הוא תהליך של הערכת נתונים באמצעות כלים אנליטיים או סטטיסטיים לגילוי מידע שימושי. חלק מהכלים הללו הם שפות תכנות כמו R או Python.

לאחר איסוף הנתונים ומיון באמצעות כלים אלה, התוצאות מתפרשות לקבלת החלטות. את התוצאות הסופיות ניתן לספק כסיכום, או בצורה חזותית כמו תרשים או גרף.

תהליך הצגת הנתונים בצורה חזותית ידוע בשם ויזואליזציה של נתונים. כלים להמחשת נתונים מקלים על העבודה. תוכניות כמו Tableau או Microsoft Power BI מעניקות לך אמצעים חזותיים רבים שיכולים להביא נתונים לחיים.

ישנן מספר שיטות ניתוח נתונים הכוללות כריית נתונים, ניתוח טקסטים ומודיעין עסקי.

כיצד מתבצע ניתוח נתונים?

ניתוח נתונים הוא נושא גדול ויכול לכלול כמה מהצעדים הבאים:

הגדרת יעדים: התחל על ידי מתווה של יעדים מוגדרים בבירור. כדי להפיק את התוצאות הטובות ביותר מהנתונים, המטרות צריכות להיות ברורות.

שאלות הצבה: ראה את השאלות שברצונך לענות על ידי הנתונים. לדוגמא, האם מכוניות ספורט אדומות נקלעות לתאונות לעיתים קרובות יותר מאחרות? ראה אילו כלים לניתוח נתונים יקבלו את התוצאה הטובה ביותר לשאלתך.

איסוף נתונים: איסוף נתונים שמועילים לענות על השאלות. בדוגמה זו, ניתן לאסוף נתונים ממגוון מקורות כמו דיווחי תאונות דרכים למשטרה, תביעות ביטוח ופרטי אשפוז.

קרצוף נתונים: נתונים גולמיים עשויים להיות כאלה שנאספו במספר פורמטים שונים, עם הרבה ערכי זבל ובלגן. הנתונים מנוקים ומומרים כך שהכלים לניתוח נתונים יכולים לייבא אותם. זה לא צעד זוהר אבל זה מאוד חשוב.

ניתוח נתונים: ייבוא נתונים נקיים חדשים אלה לכלי ניתוח הנתונים. כלים אלה מאפשרים לך לחקור את הנתונים, למצוא דפוסים ולענות על שאלות מה אם. זה התמורה שאתה מקבל, כאן אתה מוצא תוצאות!

להסיק מסקנות ולעשות תחזיות: הסיקו מסקנות מהנתונים שלכם. ניתן לסכם את המסקנות הללו בדו"ח, או באופן חזותי או שניהם כדי להשיג את התוצאות הנכונות.

פרטים נוספים על מסלול לימודים

פוסטים אחרונים בבלוג