מהי פסיכותרפיה ובמה היא שונה מפסיכולוגיה?

לימודי פסיכותרפיה

אם אתם נמצאים במצב נפשי כזה או אחר, אתם בוודאי מחפשים שיטות שונות על מנת להתמודד איתו. כל זמן שבו אתם לא מחפשים שיטות לפתור את המצב, אתם עלולים להכניס את עצמכם לבעיה גדולה שיהיה לכם קשה לצאת ממנה. אולי מהסיבה הזאת בדיוק אתם צריכים לשאול את עצמכם מהי פסיכותרפיה? מדובר על שיטת טיפול שהוכיחה את עצמה כיעילה מאוד להתמודדות עם מצבים נפשיים שונים ומגוונים.

אתם בוודאי שואלים את עצמכם מה ההבדל בין פסיכותרפיה ובין פסיכולוגיה? ואולי זה יפתיע אתכם לשמוע אך יש לא מעט הבדלים בין שתי שיטות הטיפול הללו. כך שמוטב שתבדקו איזה שיטת טיפול היא המתאימה ביותר עבורכם, וכמובן שתבחרו בה בכדי שתוכלו להתחיל דף חדש – דף שבו לא תצטרכו להתמודד עם בעיות כאלה ואחרות.

אנשי מקצוע שונים לחלוטין

לא מעט אנשים ששואלים את עצמם מהי פסיכותרפיה, נוטים לחשוב כי אנשי המקצוע שמעבירים את הטיפולים הם בדיוק אותם אנשי מקצוע. אז זהו שלא! פסיכותרפיסט הוא איש מקצוע שונה לחלוטין שעבר הכשרה שונה לחלוטין, כך שלא מדובר על פסיכולוג בשום צורה. בדיוק כמו שאתם לא יכולים להשוואת בין אנשי מקצוע אחרים, כך אתם לא יכולים להשוואת בין אנשי המקצוע הללו.

גישת טיפול שונה בתכלית

הפסיכותרפיה שונה מאוד מהפסיכולוגיה, כך שלכל אחת מהן יש אחוזי הצלחה שונים. פסיכותרפיה היא גישת טיפול שמתבססת על שיח מעמיק ואינטנסיבי, ומנגד פסיכולוגיה היא גישת טיפול שמתבססת על ביצוע פעולות יזומות מצידו של המטופל. כך שלכל אחד מהאנשים מתאימה גישת טיפול שונה, וזוהי הסיבה שתוכלו למצוא לא מעט מטופלים שרוצים לקבל את הטיפולים הללו – כאשר כל אחד מנסה להבין איזה שיטה תהיה הכי טובה והכי מתאימה עבורו.

עלויות כספית שונות לגמרי

אתם חוששים להוציא אלפי שקלים על אחת מגישות הטיפול? שווה לכם לבדוק את שיטת הטיפול השנייה. ישנו הבדל משמעותי בין עלויות הטיפול, כאשר לכל אחת מהגישות יש את העלויות שלה. כך שאם אתם לא מבצעים טיפול לבעיות שמהן אתם סובלים רק בגלל ההוצאה הכספית, שווה לכם לבחון עוד אפשרויות על מנת שתוכלו להוציא את המיטב. בסוף אתם תמצאו את עצמכם עם אותן הבעיות שרק הופכות להיות הרבה יותר חמורות.

זמן הטיפול הוא לא זהה

ברוב המקרים התוצאות שמגיעות במסגרת טיפולי פסיכותרפיה הן תוצאות מהירות יותר מאשר התוצאות שמגיעות במסגרת טיפולי פסיכולוגיה. כך שאם אתם רוצים לראות תוצאות כאן ועכשיו, שווה לכם לבחון איזה שיטה הכי תתאים לכם. יש כאלה שמגיבים טוב יותר לשיטת טיפול אחת, ויש כאלה שמגיבים מעולה לשתי השיטות גם יחד. אתם רק צריכים לבחור את שיטת הטיפול שתהיה הכי מתאימה לכם, ומכאן זמני הטיפול יהיו מאוד קצרים.

לחצו כאן לעוד מידע על לימודי פסיכותרפיה

יצירת קשר עם המערכת

פוסטים אחרונים בבלוג