לימודי ראיית חשבון

מאחורי כל עסק עומד רואה חשבון, לפיכך הביקוש לרואי חשבון נמצא במגמת עלייה באופן תמידי. מהסיבה הזאת לא מעט אנשים בודקים את האפשרות של לימודי ראיית חשבון. תואר בראיית חשבון הוא לא תואר קל, אך ברגע שתסיימו אותו יפתחו בפניכם דלתות רבות שלא חשבתם שיפתחו בפניכם. אפילו עוד בשלב הלימודים תוכלו להשתלב כעובדים מן המניין במשרדי רואי חשבון כאלה ואחרים.

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

 מהם תנאי הקבלה ללימודי ראיית חשבון?

על מנת שתוכלו להבין האם האפשרות של לימודי ראיית חשבון במתכונת של תואר ראשון אפשרית עבורכם עליכם להכיר את תנאי הקבלה. ישנם מקרים שבהם תנאי הקבלה עשויים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים, אך ברוב המקרים הם נשארים זהים.

באוניברסיטאות תנאי הקבלה לתואר ראשון בתחום של ראיית חשבון הינם גבוהים במיוחד. פסיכומטרי בציון של 700 וממוצע בגרויות של 90 ומעלה. במכללות תמונת המצב שונה מעט כאשר יכולים לקבל אתכם גם עם ציון פסיכומטרי של 600-650 וממוצע בגרויות של 80-85.

למי מתאים ללמוד ראיית חשבון?

העבודה בפועל של רואה חשבון היא איננה עבודה פשוטה. לכן אם אתם רוצים להוציא תואר בראיית חשבון עליכם להיות עם יכולת מתמטית ויכולת לוגית גבוהה מאוד. תצטרכו להיות מסוגלים לעבוד מול מחשב שעות רבות, ולנתח בצורה מהירה דוחות ונתונים שיכולים להיות לפעמים מאוד מייגעים.

רואה חשבון נחשף לכל הנתונים הכספיים של העסקים שאיתם הוא עובד, ולכן הוא חייב להיות בן אדם אמין. בעלי העסקים סומכים עליו, ולכן הוא צריך להשיב להם על אמונם ולספק להם עצות חיוניות על מנת שיוכלו לקדם את העסק ולשמור על מאזן כספי חיובי.

כמה שנים לומדים ראיית חשבון?

אם אתם רוצים להתחיל ללמוד ראיית חשבון, ככל הנראה תרצו לדעת כמה זמן נמשכים הלימודים. אם מדובר על לימודי בוקר, הלימודים עצמם נמשכים כשלוש שנים ובסופם תצטרכו לגשת למבחן ההסמכה מטעם מועצת רואי החשבון. לאחר שתעברו את מבחן ההסמכה תצטרכו לבצע התמחות של שנתיים במשרד רואי חשבון לבחירתכם. 

מנגד לימודי ראיית חשבון מסלול ערב יכול להימשך כארבע שנים מכיוון שמדובר על לימודים קצת פחות אינטנסיביים שמאפשרים לשלב גם עבודה. אך שאר המסלול יהיה זהה למסלול של לימודי הבוקר לראיית חשבון.

איפה לומדים ראיית חשבון?

ישנם מספר רב של מוסדות לימוד המציעים ללמוד באמצעותם ראיית חשבון. חשוב מאוד שתכירו את המוסדות השונים על מנת שתוכלו לבחור את מוסד הלימוד המתאים ביותר עבורכם.

  1. האוניברסיטה הפתוחה – המסלול המוצע הינו מסלול BA בחשבונאות, המסלול עצמו נמשך כ-3 עד 4 שנים בסך הכל וישנה הכנה מלאה לבחינות מועצת רואי החשבון.

  2. המרכז הבינתחומי הרצליה – לרשותכם עומדים שני מסלולי לימוד אפשריים: הראשון תואר ראשון במנהל עסקים בשילוב עם חשבונאות, השני הוו תואר ראשון בכלכלה עם התמחות בחשבונאות. 

  3. המרכז אקדמי רופין – לימודי כלכלה בשילוב עם חשבונאות, הלימודים עצמם נמשכים כשלוש שנים בסיומם תהיו מוכנים לגשת למבחני הלשכה.

  4. הקריה האקדמית אונו – הלימודים נמשכים כשלוש וחצי שנים וישנו פטור ממרבית הבחינות, המסלול הינו מסלול של חשבונאות ביחד עם כלכלה.

קורסים בראיית חשבון

מכיוון שתחום העיסוק של רואי חשבון הינו רחב במיוחד, ישנם לא מעט קורסים שכל סטודנט נדרש להשלים על מנת לקבל את התואר. מרבית הקורסים קשורים לדינים כאלה ואחרים, בין אם מדובר על דיני תאגידים או דיני מיסים.

בנוסף ישנם גם כמה קורסים בתחום המתמטיקה כמו סטטיסטיקה, חשבונאות, תמחור. קורסים שנועדו על מנת להכין אתכם להיות רואי חשבון יעילים, כאלה שיכולים לבצע את עבודתם על הצד הטוב ביותר ובצורה המקצועית.

התמחות בראיית חשבון

בשונה מתארים אחרים, כאשר סטודנט מסיים את לימודיו האקדמאיים בהצלחה וגם עובר את מבחני הלשכה – הוא נדרש לעבור התמחות במשרד רואי חשבון. מדובר על התמחות שמטרתה להכשיר את הסטודנטים לעבודת ראיית חשבון, כך שהם יוכלו ביום מן הימים לנהל משרד באופן עצמאי.

זה לא משנה אם למדתם ראיית חשבון כלימודי בוקר או לימודי ערב, כל סטודנט יהיה חייב לעבור את ההתמחות. חשוב שתבחרו במשרד רואי חשבון מוכר ומקצועי, כזה שיוכל לספק לכם את ההכשרה הנדרשת וכזה שתוכלו ללמוד ממנו את כל רזי המקצוע. זוהי ההזדמנות היחידה שלכם ללמוד את כל מה שנדרש מכם בתור רואי חשבון בעתיד.

מי רשאי לגשת למבחני ראיית חשבון?

על מנת שסטודנט שהוציא תואר ראשון בראיית חשבון יוכל להתחיל את עבודתו בתחום, הוא יהיה חייב לעבור בהצלחה את מבחני ההסמכה מטעם מועצת רואי החשבון. במבחנים הללו הסטודנטים נבחנים בפעם האחרונה על כל החומר הנלמד, וכך ניתן לראות מי מהם באמת יכול לעסוק בתחום. נכון להיום קצת יותר ממחצית מהסטודנטים עוברים בהצלחה את מבחני הלשכה ומתחילים את ההסמכה שלהם בדרך להיות רואי חשבון.

למבחני ראיית חשבון יכול לגשת כל סטודנט שסיים בהצלחה את לימודי התואר הראשון, וקיבל את התואר הראשון מטעם מוסד הלימוד. כמובן שלמבחנים צריך להירשם מראש מכיוון שמספר המקומות מוגבל בכל סבב חדש שנפתח.

ראיית חשבון – סיכום כללי

להיות רואה חשבון זה אומנם לא קל, אך מי שאוהב את התחום הזה יכול לפתח לעצמו קריירה נהדרת. הביקוש לרואי חשבון רק עולה עם השנים, ולכן אתם הולכים כאן על בטוח בכל מה שקשור לעתיד שלכם. הלימודים אינם פשוטים ודורשים מכם לא מעט מיומנויות, ובנוסף ישנם גם מבחני לשכה ושנתיים של התמחות שאתם צריכים לעבור על מנת להתחיל בעבודתכם כרואי חשבון. מי מכם שמחפש מקצוע מעניין ועבודה מול אנשים שונים ומגוונים האפשרות של לימודי ראיית חשבון היא בהחלט אפשרות מעולה.