לימודי אדריכלות

עבודתו של אדריכל היא אולי החשובה ביותר כאשר עומדים לבנות מקום מסוים או לתכנן אזור כזה או אחר במרחב הציבורי או במרחב הפרטי. לימודי אדריכלות יאפשרו לסטודנטים לקבל את כל הידע הנדרש על מנת לעסוק בתחום האדריכלות, ובעצם לשנות את פני הסביבה כולה. אז רגע לפני שתעשו החלטה כל כך חשובה, כאן תוכלו למצוא את כל המידע החיוני שיסייע לכם לקבל את ההחלטה הסופית.

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

תנאי קבלה ללימודי אדריכלות

על מנת שתוכלו להתחיל לימודי אדריכלות ועיצוב פנים עליכם לעמוד בתנאי הקבלה של כל מוסד לימוד שבו תבחרו. בכדי שתוכלו להעריך את סיכוי הקבלה שלכם ללימודי אדריכלות, החלטנו לסקר בפניכם בקצרה את תנאי הקבלה הבסיסיים ביותר.

  • תעודת בגרות מלאה מטעם מוסד לימוד מוכר
  • ציון פסיכומטרי של 550 לפחות
  • רצוי להגיע עם בגרות של 4/5 יחידות במתמטיקה בציון גבוה

בנוסף לנתונים היבשים, במרבית מוסדות הלימוד גם מעדיפים להעביר את הסטודנטים ראיון אישי. כך יהיה ניתן לבחור תלמידים גם על פי המישור האישי ולא רק על פי המישור ההישגי בלימודים.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון באדריכלות?

מקצוע כמו אדריכלות יגרום לכך שתצטרכו להביא לידיי ביטוי לא מעט אלמנטים שלא ידעתם על קיומם. ראשית על מנת להתחיל תואר ראשון או תואר שני באדריכלות אתם צריכים להיות עם חוש אסתטי ברמה גבוהה מאוד.

תצטרכו להיות מסוגלים לקלוט במהירות את תנאי הסביבה שבה אתם נמצאים, וכמובן להבין את הרצונות והשאיפות של הלקוחות השונים. כך תוכלו להגיע למצב שבו כל משימה שתבצעו תהיה לשביעות רצונם של הלקוחות – זה מה שמבדיל אדריכל טוב מאדריכל מצוין.

למה כדאי ללמוד אדריכלות?

אם חוש העיצוב מבעבע בתוככם, אתם תהיו חייבים למצוא דרך שבה תוכלו להוציא אותו כלפי חוץ. לימודי אדריכלות ועיצוב פנים יאפשרו לכם לעשות זאת בצורה הטובה ביותר, וכמובן להיות מתוגמלים על כך. כיום הביקוש לבוגרי תואר ראשון באדריכלות הינו ביקוש גבוה, כך שכמות העבודה אף פעם לא נגמרת.

בנוסף המשכורות של אדריכלים מנוסים הינה משכורת מרשימה במיוחד, כך שאתם מכניסים את עצמכם למקום בטוח. אתם לא לוקחים סיכונים מיותרים, ובוודאי שאתם עוסקים במקצוע שמעניין אתכם מכיוון שהוא יגרום לכם להוציא את כל מה שנמצא בתוך הראש שלכם כלפי חוץ ללא פילטרים.

קורסים באדריכלות

ישנם מגוון רחב של קורסים המגיעים במסגרת לימודי אדריכלות, ולכל אחד מהקורסים הללו יש את החשיבות שלו. הקורסים החשובים ביותר קשורים לעולם התכנון והשרטוט, קורסים שיסייעו לכם להוציא את כל הרעיונות שלכם מהראש לדף. בנוסף ישנם קורסים שבהם תלמדו על ההיסטוריה של האדריכלות ועל ההתפתחות שלה לאורך ההיסטוריה, כך שתוכלו להבין את ההבדלים השונים.

כמובן שישנם גם קורסים מעשיים שיאפשרו לכם לתכנן דברים, כך שתוכלו להתנסות בצורה שוטפת בעבודתו של אדריכל ובמשימות שאותן הוא נדרש לבצע.

לימודי אדריכלות ועיצוב פנים – מהו שכר הלימוד?

השאלה חשובה ביותר עבור כל סטודנט זה כמובן שאלת שכר הלימוד. לא מעט סטודנטים מעדיפים לוותר על הלימודים האקדמיים רק בגלל שהם אינם בטוחים שהם מסוגלים לעמוד בשכר הלימוד. אז תרשו לנו להרגיע אתכם, ברוב מוסדות הלימוד שמלמדים תואר ראשון או תואר שני באדריכלות השכר הוא שכר לימוד אוניברסיטאי או לפחות קרוב אליו. שכר לימוד אוניברסיטאי עומד על 10,000-13,000 שקל לשנת לימוד אחת.

כמובן שישנם מוסדות לימוד שגובים שכר לימוד גבוה יותר מכיוון שהם מוסדות לימוד פרטיים, אך מספר מוסדות הלימוד הללו הוא מצומצם ותוכלו לבחור באפשרויות אחרות. שכר לימוד פרטי יכול לנוע בין 15,000-25,000 שקל לשנת לימוד אחת.

איפה לומדים תואר באדריכלות?

על מנת שתוכלו להוציא תואר ראשון בתחום של אדריכלות ועיצוב פנים עליכם לבחור את מוסד הלימוד המתאים ביותר עבורכם. הינה רשימה קצרה של מוסדות הלימוד שבהם תוכלו ללמוד תחום זה:

  1. בצלאל – האקדמיה לאמנות ועיצוב – אחד ממוסדות הלימוד המוכרים ביותר בתחום העיצוב, כאן תוכלו להוציא תואר ראשון בארכיטקטורה. התואר הזה הינו דומה מאוד לתואר ראשון באדריכלות.
  2. אוניברסיטת תל-אביב – האוניברסיטה מציעה תואר ראשון באדריכלות עם מגוון רחב של קורסים חלקם קורסים מעשיים וחלקם קורסים תאורטיים.
  3. אוניברסיטת אריאל בשומרון – באוניברסיטת אריאל תוכלו לבצע לימודי ארכיטקטורה לתואר B.Arch. מדובר על לימודים שמכינים אתכם לקראת היום שבו תתחילו להיות אדריכלים בעצמכם. 

כמה זמן נמשכים לימודי אדריכלות?

על מנת שתוכלו לתכנן בצורה נכונה את העתיד שלכם, עליכם להבין כמה זמן ייקח לכם להוציא תואר ראשון באדריכלות ועיצוב פנים. אך כמובן שלא משנה איך תסתכלו על זה, בסופו של יום אתם אלה שתחליטו כמה זמן יימשך התואר כולו. ככל שתסיימו יותר קורסים בכל שנת לימוד, כך תוכלו לסיים את התואר באופן מעשי בזמן קצר יותר.

ברוב מוסדות הלימוד לימודי אדריכלות ועיצוב פנים נמשכים כ-5 שנים. לאחר הלימודים הסטודנטים יצטרכו לבצע שנה אחת של סטאז'. לימודי אדריכלות בערב יכולים לקחת יותר זמן, במקרה כזה תצטרכו לברר את הזמן המדויק מול מוסד הלימוד שלכם.

לימודי אדריכלות – סיכום כללי

באופן כללי לימודי אדריכלות אינם קלים בכלל, והם ידרשו מכם לא מעט השקעה ומאמץ מבחינות רבות. אך אם אתם אוהבים את התחום זה הולך להיות מאוד משתלם עבורכם מכל הבחינות. הלימודים נמשכים לרוב כ-5 שנים, ותוכלו ללמוד את התואר במספר רב של מוסדות האקדמיים בכל רחבי הארץ.

במהלך הלימודים הסטודנטים לומדים חומר עיוני וחומר מעשי, כל זאת על מנת להכשיר אותם בצורה הטובה ביותר ליום שאחרי הלימודים. בסיום הלימודים תצטרכו גם לעבור בהצלחה שנת סטאז' אחת