תנאי קבלה לתואר ראשון

לימודי תואר ראשון הפכו להיות אחד מהדברים החשובים ביותר, וכל אחד יצטרך למצוא את תחום הלימודים שמעניין אותו. אך על מנת שתוכלו לבחור איזה תואר ראשון תוכלו לעשות, עליכם לקחת בחשבון את הנושא של תנאי הקבלה. לכל תואר יש את תנאי הקבלה שלו, ועליכם לבדוק את תנאי הקבלה לכל חוג ספציפי בהתאם לדרישות של מוסד הלימוד שבו אתם מעוניינים ללמוד.

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

מהם הקריטריונים החשובים ביותר ללימודי תואר ראשון?

כמו שכבר אמרנו לכל חוג יש את הדרישות שלו, אך ישנם מספר דרישות בסיסיות שברוב המקרים יהיו קיימות בכל תואר שאותו תרצו ללמוד. שני האלמנטים החשובים ביותר שיכולים לקבוע את העתיד שלכם בכל מה שקשור ללימודים האקדמיים זה ממוצע בחינות הבגרות וציון הפסיכומטרי שלכם.

תעודת בגרות מלאה הפכה להיות כבר מזמן התנאי הבסיסי ביותר, ועליו אף אוניברסיטה או מכללה לא תתפשר למעט האוניברסיטה הפתוחה. כיום מוסדות הלימוד מאפשרים לגשת למכינות על מנת לאפשר לכאלה שלא עומדים בתנאי הקבלה הראשוניים לשפר את הסיכויים שלהם. לרוב מכינות מתאפשרות לסטודנטים החל מגיל 30 ומעלה.

איך תוכלו לדעת מראש את תנאי הקבלה?

לשמחתכם כיום הרבה יותר קל לדעת מהם תנאי הקבלה לתואר או לחוג אליו נרשמתם. אם בעבר הייתם צריכים לברר מול כל מוסד לימוד בנפרד, כיום באמצעות האינטרנט תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לחפש את התואר הרלוונטי עבורכם, ותקבלו את כל רשימת תנאי הקבלה אליו.

כך תוכלו לדעת בדיוק לאיזה מוסד לימוד יהיה לכם את הסיכוי הגבוה ביותר להתקבל. כמובן שגם אם הנתונים שלכם אינם מספקים תוכלו לנסות ולשפר את הנתונים הללו.

מה ההבדל בתנאי הקבלה בין אוניברסיטה למכללה?

בין אם מדובר על תואר ראשון או על תואר שני ברוב המקרים תנאי הקבלה של אוניברסיטאות יהיו הרבה יותר נוקשים בהשוואה לתנאי הקבלה של מכללות. מהסיבה הזאת אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה של האוניברסיטאות, תוכלו לבדוק את הסיכוי שלכם להתקבל למכללה – ולרוב אפילו תצליחו לעשות זאת.

אך עדיין יהיו תארים שבהם תנאי הקבלה יהיו נוקשים בכל מוסדות הלימוד, ומנגד יהיו תארים שבהם המרווח בין המכללות לאוניברסיטאות יהיה הרבה יותר רחב ויאפשר לכם להתחיל את הלימודים לתואר ראשון או לתואר שני.

האם יש הבדל בתנאי קבלה בין לימודי ערב ללימודי בוקר?

לא מעט אנשים שרוצים להתחיל ללמוד נוטים לחשוב כי יש הבדל בתנאי הקבלה בין תואר ראשון המתקיים במתכונת של לימודי ערב ובין תואר ראשון המתקיים במתכונת של לימודי בוקר. אז חשוב מאוד להבהיר כי הטענה הזאת איננה נכונה.

תנאי הקבלה בין לימודי בוקר ובין לימודי ערב הינם זהים בכל מוסדות הלימוד. ההבדל הוא אך ורק בשעות הלימוד ולפעמים גם במשך הזמן שייקח לסטודנט לסיים את הלימודים ולקבל את התואר.

לא עומדים בתנאי הקבלה? אל תרימו ידיים


זה אף פעם לא נעים לגלות כי אינכם עומדים בתנאי הקבלה למוסד הלימוד שבו רציתם ללמוד – אך אסור לכם להרים ידיים. כיום תוכלו לבצע השלמת בגרויות או אפילו לגשת אל פסיכומטרי נוסף על מנת להגדיל את הסיכויים שלכם להתקבל.

בסופו של יום עדיף לכם לדחות במעט את תחילת הלימודים שלכם, אך שבסופו של יום תלמדו במוסד הלימוד שבו אתם רוצים ללמוד. במקרים מסוימים אפילו תוכלו לבחור באפשרות של לימודי תעודה שבהם תנאי הקבלה יכולים להיות הרבה יותר מקלים בהשוואה לתואר ראשון או תואר שני.

מדוע חיוני שיהיו תנאי קבלה לתואר ראשון או תואר שני?

לא מעט אנשים מתקשים להבין את החשיבות של תנאי הקבלה, ויש כאלה שנוטים לטעון כי תנאי הקבלה לתארים בישראל נוקשים מאוד. אז נסביר כי תנאי הקבלה לתואר ראשון או תואר שני נועדו בעיקר על מנת לסנן את הסטודנטים המתקבלים ללימודים, ולאפשר כי הסטודנטים יהיו פחות או יותר באותה רמה.

בתואר שבו תנאי הקבלה נוקשים ניתן גם לשער מראש כי הלימודים הולכים להיות בכלל לא פשוטים. לכן זה סוג של תמרור אזהרה עבורכם שמסביר כי ככל הנראה התואר הזה יהיה קשה עבורכם ותצטרכו לשפר ציונים על מנת ללמוד אותו.