לימודי הנדסת חשמל

בעשור האחרון לימודי ההנדסה בכללותם נמצאים במגמת צמיחה, ומהסיבה הזאת לא מעט סטודנטים בוחרים להוציא תואר ראשון בהנדסת חשמל. כיום הביקוש בשוק לכאלה שהחליטו ללמוד הנדסת חשמל הוא עצום, ולכן כמות הסטודנטים רק צומחת וגדלה משנה לשנה. אם אתם רוצים להתחיל לימודי הנדסת חשמל, כאן יש לכם את כל המידע הנחוץ לכם להבין בדיוק לקראת מה אתם צועדים מבחינת הלימודים ומבחינת התעסוקה בעתיד.

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

תנאי קבלה ללימודי הנדסת חשמל

נכון להיום תנאי הקבלה לכל אלה שרוצים להוציא תואר ראשון בהנדסת חשמל הינם גבוהים יחסית. התנאים עשויים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים, אך עדיין ישנו קו מנחה מסוים שעליו מרבית מוסדות הלימוד מתבססים:

  • ממוצע בגרויות של 90 ומעלה כולל בונוסים
  • ציון פסיכומטרי מינימאלי של 550
  • בגרות במתמטיקה 4 יחידות בציון 70 ומעלה
  • בגרות באנגלית 4 יחידות בציון 70 ומעלה
  • נדרשת בגרות בפיזיקה ברמה של 5 יח"ל, סטודנטים שלא למדו פיזיקה יוכלו לגשת למכינה ייעודית בחלק ממוסדות הלימוד.

הנדסת חשמל – אפשרויות תעסוקה

בין אם יש לכם תואר ראשון או תואר שני בהנדסת חשמל, אפשרויות התעסוקה בעתיד הינן רבות ומגוונות. בגלל שהביקוש כל כך גבוה, תוכלו למצוא אפילו אפשרות של לימודי הנדסת חשמל לחרדים שמבינים את החשיבות של התואר הזה.

בוגרי תואר ראשון או תואר שני בהנדסת חשמל יכולים להשתלב בחברות הייטק, בחברות סלולר, בתעשיות הביטחוניות ובעוד מגוון רחב של מוסדות. כך שאם סיימת זה עתה לימודי הנדסת חשמל, ככל הנראה שבתוך זמן קצר תוכלו למצוא מקום עבודה שישמח לספק לכם את הבמה להראות את כישוריכם.

למה כדאי ללמוד הנדסת חשמל?

מכיוון שיש לא מעט תחומי לימודים הקשורים להנדסה, לא מעט אנשים שאולים את עצמם למה כדאי ללמוד הנדסת חשמל? הסיבה הראשונה שעשויה לשכנע אתכם לבחור בתחום הזה זוהי המשכורת כמובן, נכון להיום בוגרי תואר ראשון בהנדסת חשמל משתכרים ב-12,000 עד 15,000 שקל בחודש. מדובר על משכורת גבוהה במיוחד ביחס לתחומי ההנדסה האחרים.

בנוסף כמו שכבר אמרנו הביקוש לסטודנטים שסיימו תואר ראשון בהנדסת חשמל הוא עצום. כך שבתוך זמן קצר מרגע סיום הלימודים תוכלו למצוא עבודה, ואפילו תוכלו להתחיל לעבוד תוך כדי התואר עצמו.

לימודי הנדסת חשמל – מה חשוב לדעת?

ראשית נציין כי לימודי הנדסת חשמל אינם פשוטים בכלל, והם ידרשו מכם לא מעט סבלנות ואורך רוח. הלימודים יכולים להיות מאוד אינטנסיביים, ואתם צריכים להביא את המקסימום על מנת להשיג ציונים גבוהים ולפתוח לעצמכם לא מעט דלתות מיד עם סיום התואר הראשון.

בנוסף לימודי הנדסת חשמל לחרדים או לחילוניים זמינים במגוון רחב של מוסדות לימוד. כך שבקלות תוכלו למצוא את מוסד הלימוד הרלוונטי עבורכם, כך שהוא אפילו יוכל להיות קרוב למקום המגורים שלכם. כל זאת בעיקר הביקוש הגבוה לתחומי ההנדסה בשנים האחרונות.

מה זה הנדסת חשמל?

ככל הנראה שאתם שומעים את המונח הנדסת חשמל אתם ישר חושבים כי ההתעסקות המרבית במהלך העבודה והלימודים היא עם חשמל – אך זה לא מדויק. בוגרי תואר ראשון או תואר שני בהנדסת חשמל מתעסקים לרוב עם אלקטרוניקה ומחשבים, ופחות עם חשמל (בשונה מהנדסאי חשמל).

למען האמת תחום הנדסת החשמל מאוד דומה לתחום הנדסת התוכנה, ומהסיבה הזאת יש כאלה שעושים הסבה במהלך העבודה. הנדסת חשמל הינו תחום שבו מתכננים באמצעות המחשב אלמנטים ופונקציות שונות הקשורות למעגלים חשמליים ולמקורות חשמל כאלה ואחרים.

קורסים בהנדסת חשמל

הקורסים בהנדסת חשמל מתחלקים לשני חלקים עיקריים – החלק הראשון מגיע עם תחילת הלימודים ונמשך במהלך 3-4 הסמסטרים הראשונים לתואר. החלק השני מגיע בערך באמצע הלימודים ונמשך עד לסיום התואר עצמו כך שתהיו מוכנים בצורה מושלמת לעבודה בתחום.

החלק הראשון הוא קורסי המבוא שעוסקים בעיקר ביסודות המתמטיקה, בפיזיקה וממש קצת בנושא אלקטרוניקה. עבור מרבית הסטודנטים מדובר על החלק הקשה ביותר מכיוון שהוא כולל בתוכו את כל הדברים שכל סטודנט מנסה להימנע מהם. אינטגרלים, משוואות, מטריצות, חוקי ניוטון והיד עוד נטויה.

החלק השני הוא אולי החלק החשוב ביותר בלימודים שלכם, כאן אתם כבר בוחרים את מסלול ההתמחות שלכם. במרבית מוסדות הלימוד בוחרים שני מסלולי התמחות. סוגי ההתמחות הנפוצים ביותר הם: התמחות בתקשורת, , מעגלים אנלוגיים, מעגלים דיגיטליים, מחשבים, עיבוד אותות, בקרה והספק גבוה.

מה לומדים בתואר ראשון בהנדסת חשמל?

כמו שכבר אמרנו התואר בהנדסת חשמל מתחלק לשני תחומי לימוד עיקריים וחשוב מאוד שתכירו את כל החלקים על מנת שתוכלו לקבל החלטה נכונה. במהלך תואר ראשון או תואר שני בהנדסת חשמל תלמדו המון מתמטיקה, פיזיקה, אלקטרוניקה וגם תתמחו במספר תחומים הקשורים לעולם החשמל.

כך שאם אתם לא אוהבים את אחד מהתחומים הללו יהיה לכם מאוד קשה לסיים בהצלחה את לימודי התואר בהנדסת חשמל. חשוב לציין כי תחומי הלימוד הינם זהים גם כאשר מדובר על לימודי הנדסת חשמל לחרדים. קח שתיקחו את הנושא הזה בחשבון כאשר אתם עושים את הבחירה הסופית שלכם.

לימודי הנדסת חשמל – סיכום כללי

לימודי הנדסת חשמל הפכו להיות מאוד מבוקשים בעיקר בגלל התנאים המעולים שבוגרי התואר זכאים לקבל מיד בסיום הלימודים. כיום הביקוש לבוגרי תואר ראשון בהנדסת תוכנה הינו עצום, ולא מעט סטודנטים כבר מתחילים לעבוד בתחום עוד בזמן הלימודים.

כיום תוכלו למצוא מגוון רחב של מוסדות לימוד וגם לא מעט מסלולי התמחות שבהם תוכלו לבחור. כך שללא ספק אתם יכולים לפתוח לעצמכם דלתות רבות בעתיד, ולהפוך את העתיד שלכם להרבה יותר בטוח הן מבחינת תעסוקה והן מבחינת השכר.