לימודי משפט במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

חושבים על ללמוד לימודים אקדמאיים? גם אתם הגעתם לשלב שבו הבנתם שאי אפשר להימלט עוד מצו השעה? שחיים בוגרים וטובים מחייבים קריירה חזקה ואיתנה?

אם אתם מחפשים את המסלול המנצח ללימודים אקדמיים ואתם רוצים למצוא את המסלול החזק והטוב ביותר עבורכם, הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נסכם עבורכם את כל מה שצריך לדעת על איך לבחור מסלול לימודים, על מה חשוב ומה פחות חשוב לבדוק כאשר עושים את הבחירה החשובה הזאת כל כך. על איך מתקבלים ומהם תנאי הקבלה במקומות השונים ומה עליכם לעשות ומה באפשרותכם לעשות על מנת לשפר את סיכויי הקבלה שלכם ללימודים. עוד נדון במאמר על פרקטיקה של קבלה ומימון של הלימודים, על בחירת בית הספר ועל מציאת הנתיב האופטימלי עבורכם והנה אנחנו מתחילים.

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

מה כדאי לי ללמוד?

עולם האקדמיה והתעסוקה הוא עולם עשיר ומגוון ביותר ובאמת שהאפשרויות הן אינסופיות, אבל אם אתם בגילאי העשרים והשלושים שלכם ואתם חושבים על מקצוע לעתיד אז כדאי לה לקשת האפשרויות האינסופית הזאת להצטמצם למה שפרקטי מבחינה יישומית וכלכלית עבורכם. מקצוע לעתיד צריך להיות מעניין, הוא צריך להיות משמח ורלוונטי, אבל לא פחות חשוב, הוא צריך להיות משתלם כי הוא יהיה הכלי המרכזי לפרנסה שלכם וזה בדיוק מה שמאפשרים לימודי משפטים.

תואר ראשון במשפטים הוא אחד המקצועות היחידים במשק שממוקצעים (מלשון מקצוע) באמצעות רישיון מחייב בחסות הממשלה ובכך מתאפיינים בחסם כניסה אשר בתורו מקטין את פוטנציאל התחרותיות במשק ומגדיל את כמות העבודה עבוד מי שכן נמצא בתחומי הרישוי.

זה המקום להבהיר שיש בתי ספר רבים ושונים אשר מלמדים משפטים, אבל רק בית ספר שמוקדש כולו לטהרת המשפטים בלבד יוכל להעניק התמחויות נוספות למשפטים ולהעשיר את הכלים של הסטודנטים שלו באופן חסר תחרות.

מהם תנאי הקבלה ללימודי משפטים?

למועמדים יש אפשרות לשפר את הסיכוי שלהם להתקבל בדרכים שונות. השלמת בגרויות עומדת עבור מי שאינו מקיים את תנאי הסף של בגרות מלאה, כאשר לצד כך ניתן כמובן לשפר את הבגרויות שעל בסיסן ועל בסיס ציון הממוצע הסופי שלהם נקבע בין היתר באם הסטודנט יתקבל או לא.

מכינה קדם אקדמית גם היא קיימת בגדר אפשרות קבלה במסגרת לימודי תואר ראשון, כאשר לימודי משפטים מעל גיל שלושים גם הם נגישים יותר עם תנאי סף מקלים יותר. חשוב לציין שתנאי הקבלה משתנים בין מוסדות לימוד שונים כמו כן משתנות גם ההקלות שכל מוסד נותן ולא בכל מוסד לימוד ניתן יהיה למצוא מכינה, כאשר גם במקרים בהם ישנה ככל הנראה שהיה מותנית בתנאי קבלה גם היא.

בשונה מתנאי קבלה ללימודי תואר ראשון, תואר שני במשפטים מאופיין בתנאי קבלה שונים ואלה מתייחסים לקיומו של תואר ראשון במשפטים וגם לרוב עמידה בתנאי סף של ממוצע ציונים מינימאלי כפי שמפרסם מוסד הלימודים.

איך לבחור מוסד לימודים?

את מוסד הלימודים כדאי לבחור על בסיס כמה שיקולים משמעותיים, כאשר כיום בעידן שבו הלמידה מרחוק תפסה תאוצה חסרת תחרות לאור מצב הקורונה בעולם, מה שבעבר היווה קריטריון משמעותי שהוא מרחק בין מקום המגורים למיקום בית הספר הפך לקריטריון שולי וזה דבר נפלא. היום אנשים יכולים להרשות לעצמם ללמוד במקומות שרצו אך היו רחוקים מהם בזכות האפשרות הנהדרת של למידה מרחוק.

מעבר למרחק ישנם קריטריונים נוספים שצריך לקחת בחשבון עת שבוחרים מוסד לימודים ללמוד בו. חשוב לציין שבנושא שכר הלימוד, שהוא חלק לא מבוטל ממערך הלימודים כולו, כמו גם הצורך בכלכלה עצמית בזמן הלימודים הוא נושא שיש בו לא מעט פתרונות, החל ממלגות תוך בית ספריות וכן עירוניות וארציות, בשפע. כלומר עם מעט חיפוש אפשר להניב הרבה מאד פירות של מקורות למימון שאינם תלויים או מגבילים זה את זה. הרבה מלגות מבקשות מעט שעות התנדבות קלה וידידותית בתמורה וזאת דווקא אפשרות שכדאי לקחת ולא רק בשם המלגה או בשם העונג ותחושת המשמעות שמתלווה אל ההתנדבות, אלא משום שלהתנדבות בקורות החיים יש ערך מוסף במקרים רבים וזאת בהחלט שורה שכדאי שתהיה בהם.

בסופו של דבר הקריטריון החשוב ביותר שעל פיו אתם תעדיפו לבחור את בית הספר שלכם הוא קריטריון המקצועיות. ככל שבית הספר מתמחה בנישה ספציפית כך היכולת שלו לספק הכשרה ברמה גבוהה יותר, עולה בהתמדה. מרכז לימודים כמו המרכז האקדמי למשפט ולעסקים הוא בית ספר ייעודי ברמה הגבוהה ביותר שמתמחה בלימודי משפטים, כאשר הוא מאפשר גם ערך מוסף של שילוב לימודי המשפטים עם חוגים נוספים.

החיבור של חוגים שונים הוא חיבור מאד טבעי ובעל יתרונות רבים מאד. נכון, זה אומר תכנית לימודים עמוסה או ארוכה יותר, אבל עדיין עמוסה וארוכה פחות ממה שהיה לו הייתם עושים את שני המסלולים בנפרד, ובכל מקרה סטטיסטית הסיכוי שזה היה קורה נמוך מדי. למידה של שני חוגים או יותר מאפשרת בפועל לתפוס שתי ציפורים במכה והערך של זה לא יסולא בפז.

למה כדאי ללמוד לימודי משפטים במרכז האקדמי למשפט ועסקים?

לימודי משפטים חשוב ללמוד במקום הנכון. זה יכריע את ההצלחה בחיים. זה נכון לגבי הרבה מקצועות אחרים, אבל זה נכון במיוחד לעולם המאוד ספציפי של משפטים ועריכת דין. לבית הספר יש חשיבות בהמון מובנים, החל מאיכות ההכשרה שקיבלו הסטודנטים דרך הסיכוי שלהם לעבור את מבחני הלשכה ועד ליכולת למצוא את העבודה הראשונה שתמיד תבדוק את מוסד הלימודים, בפרט לאור העדר הניסיון שמאפיין את תקופת תום הלימודים. בית ספר שנחשב בשוק, הוא בית ספר שיעדיפו לגייס את בוגריו.

זאת ועוד, במרכז האקדמי למשפט ועסקים תוכלו ליהנות מתכניות לימוד עשירות ומגוונות לרבות לימודי משפטים ומנהל עסקים, לימודי משפטים וחשבונאות ועוד.

סגל מורי בית הספר מונה את מיטב אנשי המקצוע המובילים בתעשייה, תוך שהם מבטיחים לסטודנטים גישה לכלים הטובים ביותר, לאנשים המובילים בתעשייה ואת הזכות ללמוד מהטובים ביותר. בנוסף לצוות המרצים, בית הספר מחובר לתעשייה באופן שמאפשר לסטודנטים ולבוגרים גישה אל השטח גם מבחינת הבנה והתנסות באופן שבו הדברים עובדים, וגם מבחינת זיקה וקירבה לתעשייה באופן שמנגיש הזדמנויות תעסוקתיות.

על רקע הצורך בשטח, תכניות הלימוד במרכז האקדמי למשפט ועסקים מעמיד לרשות הסטודנטים שלו אפשרויות לשילוב מסלולים שיזניקו את הקריירה ויאפשרו לשלב באופן פרודוקטיבי ונחוץ בין תחומי דעת שונים כמו למשל עם הייטק, עם חשבונאות ועם מנהל עסקים.

המלצת צוות חננה ללימודי משפטים - המרכז הישראלי למשפט ועסקים

לימודי משפטים בהתמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה

מי שנפש האדם מעניינת אותו ברמה של הקצוות שלה לעומת זאת ימצא עונג רב בשילוב של לימודי משפטים בהתמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה שיעניק הכשרה והבנה לא רק בהיבטים המשפטיים של המשפט הפלילי, אלא ייתן ממש כלים לעבודה בשטח של זיהוי, ניהול וטיפול בפשיעה על כל סוגיה, בפרט זו הפלילית.

לימודי משפט בהתמחות התפתחות זכויות אדם

היא התמחות מעניינת המאפשרת לעשות אינטגרציה ובעוד שהיא אינה אינטנסיבית כמו משפט פלילי וקרימינולוגיה היא דווקא כן פותחת ערוץ לעיסוק בכל מה שקשור לאדם, קיומו בחברה וזכויותיו.

בעידן המודרני החשיבות של זכויות האדם, החופש שלו ועצם העובדה שהוא הולך ונהיה יותר ויותר מרכזי בקיום, משנה את פני החברה. בעידן של רווחה יש פניות ומשאבים לעסוק בנושאים הומניטריים וזה מה שקורה בעולמינו כעת, או לפחות לשם פנינו.

לימודי משפטים עם התמחות בהייטק

היא התמחות מרתקת ומאד מאד מתגמלת בין אם זו התעסקות עם חוזים ובין אם פטנטים, מדינת ישראל היא בירת ההייטק העולמית וככזו יש פה שפע של התרחשויות והתפתחויות ואינסוף עבודה עבור משפטנים ועורכי דין שזוכים לקבל גישה גם לזירה הבינלאומית. לימודי משפטים עם התמחות בהייטק היא כבר ערוץ ליזמות ולליווי תהליכי יזמות ובהחלט מדובר בעולם עצום ומרתק במיוחד.

לימודי משפטים וחשבונאות

אל תתנו לחשבונאות להטעות אתכם, לא מדובר כלל וכלל במקצוע אפור כפי שהתרגלנו להאמין, למעשה מדובר במקצוע מרתק עם הרבה מאד שליטה בידיים. למעשה, השילוב של לימודי משפטים וחשבונאות הוא שילוב קלאסי ומתבקש ואכן אנשים השכילו לשלב בין ההתמחויות כבר  הרבה זמן, עוד לפני שהיו מסלולים מובנים לנושא. בעבר אנשים פשוט סיימו ללמוד את אחד המקצועות ולאחר מכן המשיכו ללמוד את השני, בעוד שמקצתם השלימו את הלימודים במקביל ולא בטור. היום, למרבה המזל, כל הקונסטרוקציות המלאכותיות הללו אינן נדרשות עוד והסטודנט הנבון שרוצה להבטיח לעצמו את העתיד עם שני מקצועות חזקים שהולכים יד ביד בהצלחה יתרה יוכל לעשות את זה במסגרת מסלול אחד מובנה שתוכנן עבורו ובכך לחסוך כסף ובעיקר זמן יקר מאד.

לימודי משפטים ומנהל עסקים

ראיית חשבון היא בעצם התמחות בתוך עולם העסקים והפיננסים ובעוד שזו דורשת רישיון הרי שמדובר במקצוע ספציפי שנמצא תחת הכותרת של מנהל עסקים. מי שאינו רוצה להתמחות בתחום ספציפי אבל כן רוצה את הנגיעה לעולם העסקים מתוך ההבנה של החשיבות הרבה שגלומה בכך, בפרט בעסקיו הפרטיים, הקיימים או העתידיים- לימודי משפט ומנהל עסקים זה המסלול המושלם עבורו.

בסופו של דבר אנשים רבים שואפים לעצמאות, גם אם הם ממשיכים להיות שכירים, ההבנה שעצמאות היא לא תוצא לוואי או שהיא תלויה במסגרת כזאת או אחרת. עצמאות היא היכולת לנהל באופן אופטימלי את המצב הקיים כך שאפשר יהיה להיות בעצמאות פיננסית, חופש בחירה ורווחה כלכלית. הבנה בעולם העסקים חיונית לכל אדם ובטח שלמשפטנים ועורכי דין הן במסגרת העבודה והן במסגרת האישית ואכן מדובר במסלול עשיר, מגוון ומלא בערך מוסף.

בחירת מקום הלימודים, בעיקר כאשר מדובר על תחום כמו משפטים שבסופו יש לעמוד גם במבחני רישוי ולהצליח למצוא מקום לעשות בו התמחות היא חיונית להצלחה במסלול ההכשרה ובחיים עצמם. זה המקום היחיד שלא כדאי להתפשר בו.

 

לימודי משפט במרכז האקדמי למשפט ולעסקים 2

קורס יועצי משכנתאות

קורס יועצי משכנתאות אם אתם חושבים ללמוד בקורס שיכשיר אתכם לקריירה בתחום ייעוץ משכנתאות, ריכזנו עבורכם מידע שיעזור לכם להבין במה עוסק יועץ משכנתאות ואילו

להמשך קריאה »
קורס נגרות

קורס נגרות

לימודי נגרות אחד מחומרי הגלם השימושיים ביותר בעולם מאז ומעולם הוא כמובן העץ. מהסיבה הזאת קורס נגרות יכול להיות אטרקטיבי ללא מעט אנשים שמבינים כי

להמשך קריאה »
תואר שני במדעי המחשב

קורס QA

קורס QA – בדיקות תוכנה עבודה בחברת הייטק זה חלומם של לא מעט אנשים, ואחת מהדברים הבטוחות להגיע לשם זה על ידי קורס QA. מדובר

להמשך קריאה »