לימודי משפטים מעניקים לתלמידים את הכלים העיוניים המקיפים ביותר ללמידת נושאי המשפט והדין בישראל, כאשר שלב הלימוד המעשי של תחום זה מגיע למעשה לאחר סיום הלימודים האקדמיים – אז הסטודנטים הבוגרים נדרשים לבחור התמחות במשפטים שתסיע להם לבנות קריירה מצליחה כעורכי דין. למרות ששלב הסטאז' נחשב כשלב המעניין והמהותי ביותר בתהליך להפוך להיות עורכי דין, ישנם סטודנטים רבים שמתלבטים בנוגע לבחירת ההתמחות המתאימה להם ביותר. אז איך כדאי בעצם לבחור התמחות במשפטים? נעמוד על שאלה חשובה זו במאמר הזה.

סוגי התמחויות במשפטים

קיימים סוגים רבים ומגוונים של התמחויות במשפטים, ולכן ריכזנו כמה מסוגי ההתמחויות המבוקשות ביותר בהם בוחרים סטודנטים בוגרי לימודי משפטים:

כמה זמן נמשכת תקופת ההתמחות?

בין אם מדובר על התמחות במשפט פלילי או התמחות בדיני עבודה, משך הזמן של כל התמחות הוא אחיד ונמשך כשנה וחצי. ההתחלה של כל התמחות אפשרית בחודש ספטמבר או מרץ, זאת בהתאם לתקופת סיום לימודי התואר במשפטים. בכדי לעמוד בהנחיות הקבועות המוגדרות למעבר התמחות מעשית, על המתמחים לעבור במסגרת ההתמחות שבחרו לפחות 36 שעות שבועיות כשלפחות 25 שעות שבועיות נמשכו לכל היותר עד שעה 14:00. על המתמחים לחלק את מספר השעות השבועיות על פני חמישה ימים בשבוע, כאשר כל יום התמחות נמשך לפחות חמש שעות ברציפות.

מתי כדאי לבחור התמחות במשפטים?

כאמור, תחילת ההתמחות מתאפשרת בשני מועדים שונים במהלך השנה – חודש ספטמבר או מרץ. יחד עם זאת חשוב לא לחכות למועדים אלו, ולבחור את ההתמחות המתאימה לכל סטודנט כבר במהלך הלימודים האקדמיים, כאשר השנה השנייה ללימודים היא המומלצת ביותר. בתקופה זו הסטודנט כבר מכיר באופן טוב יותר את הנושאים השונים הכוללים את מערכת המשפט בישראל, כך שהוא יוכל לנתב את בחירתו בתחום ההתמחות המתאים לו בצורה נכונה וטובה יותר.

כיצד ניתן למצוא התמחויות מתאימות?

כדי לדעת איזו התמחות לבחור, חשוב קודם כל להבין איזו התמחות משפטית היא המעניינת ביותר עבור הסטודנט, ולא לחשוב איזו התמחות יכולה להניב קריירה רווחית יותר מבחינה כלכלית. למרות שלחלק הפיננסי יש חלק מהותי בשגרת החיים, יש לזכור כי מהות העבודה בפועל היא זו המסייעת להצליח לבנות קריירה מצליחה ומספקת.