לימודי משפטים – מסלול ערב

תמיד חלמתם להיות עורכי דין? אתם בוודאי יודעים שעל מנת לעסוק בתחום תצטרכו להחזיק בתואר ראשון במשפטים. התואר פותח בפניכם הזדמנות לפגוש מקרוב ולעומק את עולם החוק והמשפט הישראלי, לעבוד עם אנשים וממשקים רבים, להשתמש בהיגיון, בחדות מחשבה, בכישורי ליטיגציה ובמאזני הצדק כדי לחשוף את האמת ולהגיע לתוצאות בלתי מתפשרות עבור לקוחותיכם.

אבל מה עושים כשהלימודים בשעות הבוקר מתנגשים עם הקריירה? עם עבודה שחשובה לכם או חלומות מקבילים שאתם ממש עכשיו בדרך להגשים? לימודי משפטים במסלול ערב זו התשובה.

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

תואר במשפטים ומקצוע לחיים

צדק, אתגר ומקצוע יוקרתי ונחשק נחשבים לרצונם של אנשים רבים, שרואים בקבלת הרישיון שלהם לעריכת דין כהתגשמות כל שאיפותיהם. תחום עריכת הדין נוגע בכל תחומי החיים ולכן לימודי משפטים נחשבים למקיפים, מעניינים ומגוונים במיוחד. בנוסף, אפשרויות התעסוקה בתחום מגוונות במיוחד, כאשר ניתן לפעול משני צידי המתרס – כסנגורים או כקטגורים ואף לקבל מינויים משפטיים מיוחדים עם הזמן שמעניקים לכל עורך דין מנוסה סמכויות נוספות כמו למשל עיסוק בגישור ובוררות, נוטריון, פרויקטים ציבוריים, תביעות ייצוגיות ועוד.

מה עושה עורך הדין ביום עבודתו?

עבודת עורכי הדין מתקיימת בכל שדות המשפט: הפלילי, האזרחי, העסקי והבינלאומי. חלק גדול מיום העבודה מתקיים במשרד, שבו העבודה האדמיניסטרטיבית גדולה אך חשובה ביותר להצלחה המשפטית. חלק מצומצם יותר מיום העבודה מבוסס על הופעות בבית המשפט או בשיחות לעניין התיק המשפטי מול גורמים בפרקליטות והמשטרה, מוסדות ציבוריים, לקוחות, זירות התרחשות של אירועים מסוימים ועוד.

לימודי משפטים בערב – למי זה מתאים?

אם בעבר נאלצו הסטודנטים לוותר על עיסוקי היום על מנת להשתלב במסלולי הלמידה באקדמיה, כיום גם המכללות והאוניברסיטאות השונות מכירות בביקוש הגואה ללימודי ערב. זוהי הזדמנות פז לשלב עבודה ולימודים יחד ולכן הדבר יתאים גם למי שמחפש לימודי משפטים מעל גיל 30 או 40 וליהנות מלימודים עם בני גילם, מבלי לוותר על הקריירה הנוכחית. בנוסף, לימודי ערב יתאימו מאוד גם לאנשים שיכולת הלימוד והריכוז שלהם היא הכי טובה בערב וכך יהיה להם נוח יותר ללמוד, לרכוש ידע ולהצליח.

ללימודי משפטים בערב יש יתרונות נוספים כמו למשל המעבר במסלול נוח ורגוע יותר וגם העובדה שקל ומהיר בהרבה להגיע על המוסד הלימודי וללא לחץ מיותר.

מי יכול להתקבל ללימודי ערב?

תנאי קבלה ללימודי משפטים במסלולי הבוקר והערב זהים. האינטנסיביות בלימודים, החומר הנלמד וגם הדרישות יהיו אותם דרישות בכל המסלולים הנלמדים. התעודה עם סיום הלימודים תהיה גם אותה התעודה (בתוספת מעבר בבחינות לשכה על מנת לעסוק בתחום). ההבדל היחידי הוא בתנאים הפנימיים של המוסד הלימודי הנבחר – לימודי משפטים באוניברסיטה מציבים תנאי קבלה גבוהים מאלו של המכללות, אך כמובן שיש למחיר השפעה רבה על כך.

תנאי הקבלה ללימודי משפטים

רף הקבלה ללימודי משפטים נחשב גבוה למדי, כאשר האוניברסיטאות מחמירות יותר מהמכללות באופן כללי. תואר ראשון במשפטים מחייב ממוצע משוקלל גבוה של ציוני הפסיכומטרי והבגרויות ואילו תואר שני במשפטים דורש בממוצע של 85-90 מהתואר הראשון, לרבות רף ציונים מסוים בעבודת הסמינריון שמשתנה בכל מוסד לימוד. מי שמעוניין לגשת ללימודי תואר שלישי, יצטרך לסיים את התואר השני עם ממוצע של 85 לפחות ולהשיג מוועדת הקבלה ציון מסוים בעבור התזה.

לימודי משפטים במסלול ערב - כמה זה עולה?

שכר הלימוד ללימודי משפטים במסלול ערב איננו יקר או זול יותר מאשר זה של לימודים במסלול בוקר, אך ייתכן שמשך תקופת הלימודים תהיה ארוכה יותר, משום שבערב כמות הקורסים מועטה יותר באופן טבעי מזו שניתן לדחוס לתוכנית הלימודים היומית. במקרה כזה, שכר הלימוד השנתי במסלול ערב יהיה נמוך יותר מזה של מסלולי הבוקר.

באופן כללי ניתן לאמוד את טווח המחירים של שכר הלימוד במסלול ערב בין 5,000-7,000 ₪ באוניברסיטאות והמכללות הציבוריות ובין 15,000-25,000 ₪ במכללות הפרטיות.

לשם ההשוואה, תואר במכללה פרטית במסלול בוקר עומד על 90,000-120,00 ₪ לכל התואר. לימודים באוניברסיטה עומדים על כ-10,000 ₪ לכל התואר.

מה חשוב לדעת על מסלול הלימודים בערב?

אם אתם מחפשים מסלולי לימוד מגוונים, שונים ועשירים מבחינת קורסי הבחירה וההעשרה, תאלצו להתפשר על לימודים במסלולי הבוקר. יש מוסדות לימוד שבהם מסלול הבוקר מאפשר לסטודנטים לשבץ קורסי בחירה ולהשתלב בתוכניות לימודים שונות ומגוונות יותר, כאשר לעתים ניתן לבחור האם להירשם גם לקורס שמעביר מרצה מסוים.

מסלולי הלימוד בערב לרוב יהיו אחידים ומהודקים מאוד, לעתים גם רק במסלול אחד קבוע וידוע מראש כך שהבחירה או הגמישות בו איננה אפשרית. ועם זאת, ישנם מוסדות שבהם אפשר ללמוד תואר משולב כמו למשל לימודי משפטים ומנהל עסקים, משפט וכלכלה ועוד.

כמה זמן נמשכים הלימודים?

לימודי תואר ראשון עומדים על כשלוש וחצי שנים ולכן מסלול הערב המאוורר יותר עשוי להיות ארוך בשנה ולהימשך כארבע וחצי שנים. אם על מנת להתקבל אתם נדרשים לבצע השלמת בגרויות או לשפר את ציוני הפסיכומטרי, קחו בחשבון שסיום התואר עשוי להיות ממושך בהרבה. קיימות מכללות שמציעות מכינה קדם אקדמית להשלמת בגרויות ושיפור הציונים, בהן משך הלימוד עומד בדרך כלל

איפה הכי כדאי ללמוד תואר ראשון במשפטים?

כיום יש מוסדות לימוד רבים שמציעים תואר ראשון במשפטים ולכן הבחירה תושפע ממספר רחב של גורמים. רוב הסטודנטים יבחרו במוסד לימודי מסוים על פי תנאי הקבלה שלו וגובה שכר הלימוד, אך בלימודי הערב חשוב לזכור גם את המרחק הגיאוגרפי ואת תנאי המסלול המוצעים כדי לוודא שהם מתאימים. מעבר לכך, ישנם אנשים רבים שמאמינים שתואר במשפטים באוניברסיטה נחשב יותר מזה של מכללה, אך זו הנחה שגויה ובשטח שניהם יתקבלו לעבודה על סמך ציונים וכישורים אישיים ללא תלות במוסד הלימודי או במסלול שבחרו בו.

"השוק מוצף": האם עדיין כדאי ללמוד משפטים?

כולכם בוודאי נחשפתם לסטטיסטיקה לפיה על כל חמישה אזרחים בישראל יש עורך דין אחד ולכן מדובר במקצוע רווי שקשה למצוא בו עבודה. אלא שבשטח המציאות שונה. משרדי עורכי הדין תמיד ישמחו להעסיק עורכי דין טובים ומוכשרים וככל שמתפתחים תחומים שדורשים התמחות משפטית מיוחדת כמו סייבר, טכנולוגיה, גניבת מידע והפרת זכויות יוצרים, כך זקוק עולם המשפט לעובדים טובים ומסורים. עורכי דין שישקיעו ויתפתחו גם יתוגמלו מהר מאוד ויגדילו את השכר שלהם תוך כמה שנים באלפי שקלים.

תואר במשפטים במסלול ערב

לימודי משפטים במסלול ערב לא נחשבים לבחירה האידיאלית של רוב הסטודנטים. הם דורשים התעמקות בחומר קריאה רב, ניצול מקסימלי של ההיגיון והזיכרון, שימוש במיומנויות למידה וקבוצות למידה וגם הגשה תכופה ביותר של עבודות. ועם זאת, לימודי משפטים בערב טומנים בחובם יתרונות אחרים שיתרמו ללימודים מהנים ואפקטיביים כמו: היעדר הלחץ הטבעי של שעות היום, אוורור רחב יותר בפרישת הקורסים ומשך הלימודים הכולל, שכר לימוד זול יחסית מזה של מסלול הבוקר, מסגרת הדוקה יותר ללא בחירה (מה שעשוי לפקס סטודנטים מסוימים) וכמובן שמירה על מקום העבודה הנוכחי מבלי לוותר עליו.

לימודי משפטים – מסלול ערב 3

קורס יועצי משכנתאות

קורס יועצי משכנתאות אם אתם חושבים ללמוד בקורס שיכשיר אתכם לקריירה בתחום ייעוץ משכנתאות, ריכזנו עבורכם מידע שיעזור לכם להבין במה עוסק יועץ משכנתאות ואילו

להמשך קריאה »
קורס נגרות

קורס נגרות

לימודי נגרות אחד מחומרי הגלם השימושיים ביותר בעולם מאז ומעולם הוא כמובן העץ. מהסיבה הזאת קורס נגרות יכול להיות אטרקטיבי ללא מעט אנשים שמבינים כי

להמשך קריאה »
תואר שני במדעי המחשב

קורס QA

קורס QA – בדיקות תוכנה עבודה בחברת הייטק זה חלומם של לא מעט אנשים, ואחת מהדברים הבטוחות להגיע לשם זה על ידי קורס QA. מדובר

להמשך קריאה »