לימודי ניהול

כמעט כל אחד חלם בילדות להיות מנהל של חברה גדולה, אז למה שלא תהפכו את חלום הילדות שלכם למציאות? בעזרת תואר ראשון בניהול תוכלו לקבל את כל אבני הדרך החשובות ביותר שיעצבו אתכם להיות מנהלים טובים ומקצועיים. כיום ניתן לשלב לימודי תואר ראשון בניהול ביחד עם תארים נוספים שיקנו לכם ידע נרחב ותחום התמקצעות שבו תוכלו לנהל עסק או חברה בכל סדר גודל.

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

תנאי קבלה ללימודי ניהול

קשה מאוד לתת השערה כללית לתנאי הקבלה ללימודי ניהול מכיוון שהם משתנים בהתאם לסוג התואר הספציפי שאותו אתם מתכננים לעשות. ישנם תארים עם תנאי קבלה פחות נוקשים, ומצד שני ישנם תארים עם תנאי קבלה קצת יותר גבוהים.

  • ממוצע בגרויות של 85-90 ברוב המקרים אמור להספיק
  • ציון פסיכומטרי מינימאלי של 500-600 בהתאם לסוג התואר
  • בחלק מהמקרים ישנה דרישה לבגרות של 4 יחידות במתמטיקה או באנגלית.

למה כדאי ללמוד לימודי ניהול?

ישנן לא מעט סיבות שבגינן תואר ראשון בניהול יכול להיות הבחירה המושלמת. ראשית כיום הביקוש למנהלים הוא גבוה, וכל חברה או עסק גדול יצטרך לשכור את שירותיו של מנהל מקצועי על מנת שיצעיד אותו קדימה. לכן יפתחו בפניכם לא מעט דלתות שיוכלו לסייע לכם להתחיל בקריירה מבטיחה, אך מנגד אתם תצטרכו פשוט להוכיח את עצמכם.

סיבה נוספת זה כמובן השכר העתידי שצפוי לכם בעת תחילת העבודה בחברה כזאת או אחרת. כיום השכר ההתחלתי של מנהלים יכול לנוע בין 10,000-13,000 שקל, וכמובן שככל שתצברו יותר מוניטין כך השכר צפוי רק לעלות. מדובר על קריירה מבטיחה עם שכר גבוה במיוחד.

מה לומדים בתואר בניהול?

מנהל של חברה או עסק אחראי על כל כך הרבה אלמנטים, ולכן הוא חייב להתמקצע בלא מעט נושאים. מהסיבה הזאת נושאי הלימוד של תואר ראשון בניהול הם רבים ומגוונים. הנושאים העיקריים של תואר בניהול הם: כלכלה, שיווק, חשבונאות, ניהול על כל גווניו והיד כמובן עוד נטויה.

בנוסף לכך במסגרת לימודי ניהול הסטודנטים רוכשים את כל הכלים החשובים ביותר שנדרשים לניהול של עסק או חברה. לא משנה אם מדובר על עסק או חברה קטנים או גדולים, הכלים הבסיסיים תמיד יהיו בדיוק אותם כלים עם אותן משמעויות.

מהו שכר הלימוד בלימודי ניהול?

שכר הניהול כמובן יכול להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים, אך נכון להיום מרבית מוסדות הלימוד שמציעים לימודי תואר ראשון בניהול עושים זאת בשכר אוניברסיטאי. למי מכם שלא יודע שכר אוניברסיטאי יכול לנוע בין 10,000-13,000 שקל לשנת לימוד, השכר משתנה בהתאם לכמות הקורסים שתיקחו בכל שנה.

אך ישנם מוסדות לימוד שלא מקבלים סבסוד מטעם המדינה, ולכן הם נאלצים לגבות שכר לימוד פרטי. מדובר על שכר לימוד גבוה מאוד, והוא לפעמים יכול להיות פי שלוש מאשר שכר לימוד אוניברסיטאי בהתאם למוסד הלימוד שבו בחרתם.

קורסים בלימודי ניהול

ישנם לא מעט קורסים שתצטרכו לקחת במהלך התואר בלימודי ניהול. אך למען האמת קשה לתת השערה מראש לכל הקורסים מכיוון שהם משתנים בהתאם לתחום ההתמחות או לתואר הנוסף שתשלבו ביחד איתו. מהסיבה הזאת מוטב כי תבררו מראש מול מוסד הלימוד שבו תלמדו אילו קורסים אתם הולכים לעבור.

ישנם קורסים בחשבונאות, בסטטיסטיקה, בהסתברות, בכלכלה. כל האלמנטים שחשובים למנהל על מנת לצבור את הידע והניסיון שהוא צריך בשביל להתקדם. לפני תחילת הלימודים תקבלו את כל הקורסים שאותם תצטרכו לעבור על מנת לקבל את התואר.

איפה כדאי ללמוד תואר בניהול?

ישנם לא מעט מוסדות לימוד שמציעים להוציא דרכם תואר ראשון בניהול. חשוב מאוד שתבחרו את מוסד הלימוד שבו תוכלו להוציא את המיטב מעצמכם ולהתקדם בלימודים.

  • האוניברסיטה הפתוחה מציעה לימודי ניהול במגוון רחב של ווריאציות ותחומי התמקצעות. היתרון הבולט ביותר זה שמדובר על אוניברסיטה שמציעה לימודים בפריסה ארצית.
  • אוניברסיטת בן גוריון בנגב מציעה גם היא להוציא באמצעותה תואר ראשון בניהול. מדובר אולי על הבחירה היוקרתית ביותר עבורכם, ותוכלו להתמקצע בלא מעט נושאים על מנת להיות מנהלים מהשורה הראשונה.
  • אוניברסיטת תל-אביב גם היא מקום מאוד מומלץ שבו תוכלו ללמוד ניהול, בעיקר לאלה מכם שגרים באזור המרכז. תנאי הקבלה אינם פשוטים, אך ללא ספק תוכלו למצוא את עצמכם מפתחים קריירה בתור מנהלים מהשורה הראשונה.

כמה זמן לוקח להוציא תואר ראשון בניהול?

אחת מהשאלות החשובות ביותר שתוכלו לשאול את עצמכם זה בתוך כמה זמן תוכלו לקבל את התואר שלכם בניהול. הרי רק כך תוכלו לתכנן לעצמכם את המסלול ולדעת מתי תוכלו להתחיל ולעבוד במקצוע שאתם כל כך אוהבים.

ברוב מוסדות הלימוד לימודי תואר ראשון בניהול עם התמחות במרבית המקצועות ייקח לכם 3-4 שנים סך הכול. כמובן שאתם אלה שיכולים להיות אחראים לזמן שיימשכו הלימודים מכיוון שתוכלו לקבוע כמה קורסים אתם רוצים לקחת בכל סמסטר. ככך שתיקחו יותר קורסים בכל סמסטר כך תוכלו לסיים את הלימודים מהר יותר. חשוב מאוד שתדעו זאת כאשר אתם מתחילים לימודי ניהול לתואר ראשון. 

לימודי ניהול – סיכום כללי

אז אם החלטתם כי אתם לא יכולים להיות מאלה שמקבלים הנחיות ממנהלים, אז אתם בוודאי רוצים להיות מנהלים בעצמכם. על מנת להיות מנהלים אתם צריכים במרבית המקרים לקבל בהצלחה תואר ראשון בניהול, תואר שיקנה לכם את כל הידע הנדרש על מנת שתוכלו להיות מסוגלים לנהל עסק.

כיום תוכלו למצוא גם אוניברסיטאות וגם מכללות שמציעות לימודי תואר ראשון בניהול עם מגוון רחב של התמחויות. כל מה שאתם צריכים לעשות זה למצוא את ההתמחות שמעניינת אתכם ומשם לדהור כל הדרך לתואר.