לימודי סיעוד

תואר ראשון בסיעוד הפך להיות בשנים האחרונות מצרך מבוקש מאוד בעיקר בעקבות העלייה בתוחלת החיים בישראל ובעולם כולו. במסגרת הלימודים נחשפים הסטודנטים לחומר עיוני ולתרגול פרקטי בבתי החולים ובמוסדות הסיעוד השונים. כל זאת על מנת לספק להם את הידע הנדרש להם בשביל לעסוק בתחום הסיעוד בצורה הטובה ביותר. מתבלטים אם להתחיל תואר ראשון או תואר שני בסיעוד? כאן תמצאו את כל המידע החיוני לכם.

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

מהם תנאי קבלה ללימודי סיעוד?

במחשבה ראשונה אתם יכולים לחשוב כי תנאי הקבלה של לימודי סיעוד אינם גבוהים במיוחד, אך עם הזמן הדרישות רק עולות – והסטודנטים נאלצים להתמודד עם ראיונות ומבדקים שונים ומגוונים. ברוב מוסדות הלימוד על מנת להתחיל תואר בסיעוד עליכם להגיע עם ציון פסיכומטרי של 550 וממוצע בגרויות של 85 בסך הכול.

אלו הם תנאי הקבלה הבסיסיים ביותר, אך בחלק ממוסדות הלימוד יחייבו אתכם לעבור גם ראיונות אישיים ומבדקים שונים אשר יראו כי אתם מסוגלים לעבוד במקצוע הזה בעתיד.

למי מתאים לימודי סיעוד?

לא כל אחד יכול לעבוד במקצוע כמו סיעוד, ולכן ברוב מוסדות הלימוד נוקטים במשנה זהירות על מנת לבחור את הסטודנטים הטובים ביותר. ראשית מדובר על עבודה לא פשוטה, כזאת שתדרוש מכם לא מעט מאמץ ואפילו לפעמים גם עבודה פיזית. כך שמי שמחפש עבודה משרדית או עבודה פשוטה עם כסף טוב – זוהי בוודאי לא האפשרות.

לימודי סיעוד מתאימים לכאלה שאוהבים את הזולת ורוצים לתת מעצמם על מנת שלכולם יהיה הרבה יותר טוב. העבודה מתבצעת בחדרי המיון ובבתי החולים השונים, כך שמדובר על משמרות לא פשוטות ועבודה מסביב לשעון אך עבודה מתגמלת מאוד מכל הבחינות האפשריות.

האם לימודי סיעוד קשים?

זוהי אולי אחת מהשאלות שכמעט כל סטודנט שואל את עצמו טרם תחילת הלימודים בין אם מדובר על תואר ראשון או תואר שני בסיעוד, התשובה לרוב תהיה בדיוק אותה תשובה. לימודי סיעוד אינם קלים, וזה בניגוד למה שחלק נכבד מהאנשים נוטה לחשוב. מדובר על לימודים אינטנסיביים שכוללים בתוכם לא מעט אלמנטים.

יתרה מכך, במהלך הלימודים תצטרכו לעבור גם הכשרות מעשיות כך שמדובר על תוספת שהופכת את הלימודים עצמם לקשים יותר. אך מי מכם שרואה את עצמו עוזר לזולת ומרגיש מכך סיפוק, זוהי אולי תהיה אחת מהבחירות הטובות ביותר שתוכלו לעשות עבור עצמכם.

איפה לומדים סיעוד?

הצעד הראשון שלכם להוציא תואר ראשון או תואר שני בסיעוד זה כמובן לבחור את מוסד הלימוד שבו תלמדו. בחירת מוסד הלימוד הינה שלב חיוני וקריטי בדרך שלכם להוציא את התואר ולהתחיל בקריירה שלכם.

  1. אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע – ניתן להוציא תואר ראשון בסיעוד בקמפוסים בבאר שבע  או באילת. הבוגרים יקבלו גם הסמכה לתואר R.N.

     

  2. אוניברסיטת תל אביב– מציעה לימודי סיעוד לתואר ראשון במסלול של ארבע שנים או מסלול קצר לכאלה שמגיעים עם הסמכה קודמת כאח או כאחות.

     

  3. המרכז אקדמי רופין – תוכנית לימוד ייחודית למוסד לימוד זה המשלבת בתוכה לימודים נוספים למעט לימודי הסיעוד.

     

  4. המכללה האקדמית אשקלון – תואר ראשון בסיעוד ובתחומים אחרים הקשורים לרפואה, בסיום הלימודים הבוגרים זכאים לקבל תואר B.S.N.

כמה זמן המסלול ללימודי סיעוד?

תואר ראשון בסיעוד נמשך כארבע שנים ברוב מוסדות הלימוד, כאשר במהלך הארבע שנים הללו מתבצעת גם הכשרה מעשית בבתי חולים ובמוסדות שונים. ישנם מוסדות לימוד שמציעים מסלולים קצרים או ארוכים יותר, אך זה המסלול הסטנדרטי שמרבית האנשים נוטים לבחור בו.

חשוב לציין כי אם יש סטודנט שמגיע בתור אח מוסמך או אחות מוסמכת ישנו מסלול של שנתיים בלבד להסבה לסיעוד. אך אם אינכם מגיעים עם הרקע הזה, לא תהיה לכם ברירה אלא לבחור במסלול הרגיל.

מהו שכר הלימוד בלימודי סיעוד?

שכר הלימוד זוהי אחת מהסוגיות החשובות ביותר, שכן סטודנט יהיה חייב לדעת בדיוק מה הוא נדרש לשלם על מנת לתכנן כיצד יראו לימודיו. תואר ראשון בסיעוד יצריך מכם לבחור ראשית את מוסד הלימוד על מנת שתוכלו לדעת במדויק את גובה שכר הלימוד.

ברוב מוסדות הלימוד המציעים לימודי סיעוד שכר הלימוד הינו שכר לימוד אוניברסיטאי. שכר לימוד אוניברסיטאי נע בין 10,000-13,000 שקל לשנת לימוד אחת. כך שתואר שלם בסיעוד יכול לעלות לכם 50,000-60,000 שקל. מנגד במוסדות לימוד פרטיים שכר הלימוד קופץ ויכול להגיע לשכר של 20,000-25,000 שקל לשנת לימוד אחת בלבד.

היתרונות של לימודי סיעוד

כולם שמים לב כי ככל שישנה התפתחות ושיפור באיכות החיים, כך גם תוחלת החיים עולה בהתאם. מהסיבה הזאת מרכזי סיעוד ובתי חולים רבים מחפשים אחרי אנשים שסיימו תואר ראשון בסיעוד ומוכנים להגיע על מנת לעבוד. מהסיבה הזאת הביקוש לבוגרי תואר בסיעוד הינו גבוה, ויהיה לכם פשוט מאוד למצוא עבודה.

בנוסף מדובר על עבודה עם לא מעט סיפוק עצמי, כזה שלא תוכלו למצוא במקומות אחרים. העבודה כולה מושתתת על אהבת הזולת ועל הרצון לעזור לכאלה שאינם מסוגלים לעזור לעצמם. כך שתוכלו בכל יום לחזור לבית עם חיוך גדול ותחושה כי עשיתם משהו שהוא קצת שונה. 

לימודי סיעוד – סיכום כללי

אם החלטתם ללמוד סיעוד ככל הנראה אתם נמצאים במקום שבו האנשים מסביב חשובים לכם מאוד. מדובר על לימודים אינטנסיביים ולא פשוטים בכלל, כך שאם אתם מצפים ללמודים קלים זה לא באמת המקום שלכם. בנוסף תוכלו למצוא מסלולי סיעוד במוסדות לימוד שונים ומגוונים, כך שתוכלו למצוא את מוסד הלימוד שמתאים לכם. הלימודים ברוב המקומות נמשכים בין 4-5 שנים בסך הכול בין אם מדובר על מסלול בוקר או על מסלול ערב.

מוזמנים לקרוא עוד אודות תואר בסיעוד באוניברסיטת חיפה