קורס קונדיטוריה

אם בעבר תחום הקונדיטוריה לא היה יכול להיות מעבר לתחביב, כיום מדובר על מקצוע לכל דבר ועניין. במסגרת לימודי בישול ניתן להתמקצע בתחום של קונדיטוריה, וללמוד מהקונדיטורים המובילים בישראל את רזי המקצוע. אם תחום האפייה מדבר אליכם, אתם לגמרי יכולים למצוא את עצמכם עובדים בתחום ומתחילים קריירה מצליחה.

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

כמה זמן אורך קורס קונדיטוריה?

לימודי תעודה נמשכים תקופת זמן שונה בין מוסדות הלימוד השונים, ולכן זה אלמנט משמעותי שיכול לשנות את קבלת ההחלטות שלכם. לצורך הדוגמא קורס קונדיטוריה למתחילים ימשך פחות זמן בהשוואה לקורס קונדיטוריה למתקדמים. כך שאם אתם קצרים בזמן, מוטב כי תבדקו את הזמן הספציפי מול מוסד הלימודים שבו אתם מחליטים ללמוד.

ברוב המקרים קורסי קונדיטוריה אורכים בין שלושה חודשים ועד חצי שנה. במהלך הקורס אתם תקבלו את כל האלמנטים הבסיסיים שיכולים להפוך אתכם בעתיד לקונדיטורים מובילים בישראל. כמובן שככל שהקורס ימשך תקופת זמן ארוכה יותר, כך תוכלו ללמוד הרבה יותר דברים.

מהם תנאי הקבלה?

אולי יפתיע אתכם לגלות כי ברוב מוסדות הלימוד ישנן תנאי קבלה מקדימים שמסווגים את רמת התלמידים שרוצים ללמוד קונדיטוריה. על מנת שתוכלו להתחיל את הלימודים עליכם להיות עם לפחות 10 שנות לימוד, ורוב מוסדות הלימוד גם יחייבו אתכם לעבור בחינות מיון באנגלית, במתמטיקה ובלשון.

אך חשוב לציין כי בשונה מלימודי תואר ראשון, תנאי הקבלה של לימודי קונדיטוריה אינם קשים במיוחד. ברוב המקרים אם יש לכם רצון לעסוק בתחום, אתם תצליחו לעבור את מבחני המיון ללא מגבלות מיוחדות. כמובן שגם אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה, תוכלו למצוא את עצמכם עומדים בפני וועדה שתבחן את סיכויי הקבלה שלכם באופן ספציפי – אותה וועדה יכולה לקבל תלמידים חריגים.

למה כדאי ללמוד לימודי תעודה בתחום הקולינריה

כיום תחום הקולינריה הפך להיות מורכב ומרתק עבור כל מי שאוהב לאפות ולהכין קינוחים. מדובר על עולם שלם של אלמנטים שככל הנראה לא הייתם יודעים על קיומם. אם אתם אוהבים את התחום, אז יש לכם אפשרות חסרת תקדים לעבוד במקצוע שאתם אוהבים, כזה שיגרום לכך שתקומו בכל בוקר עם חיוך ללימודים או לעבודה.

בנוסף אם תהיו קונדיטורים טובים תוכלו לפתח לעצמכם קריירה בינלאומית, דבר שלא אפשרי עם כל לימודי תעודה. מהסיבה הזאת לא מעט אנשים בוחרים ללמוד קונדיטוריה על פני אפשרויות לימוד אחרות.

כמה עולה קורס קונדיטוריה?

העלות של קורס קונדיטוריה משתנה בהתאם למשך זמן הקצר ולרמת הקושי שלו. קורס קונדיטוריה קצר יעלה באופן טבעי פחות מאשר קורס קונדיטוריה ארוך. העלות תנוע בין 5,000-10,000 שקל לקורס קצר ועד ל-20,000-25,000 שקל לקורס קונדיטוריה ארוך.

כך שאם אתם מגיעים ללימודים עם תקציב מוגבל, מוטב כי תבדקו מראש איזה מבין הקורסים הכי מתאים לכם. בסופו של יום השאיפה שלכם תמיד צריכה להיות ללמוד כמה שיותר ולהרחיב את האופקים שלכם בכל מה שקשור לעולם הקונדיטוריה והאפייה. 

מה לומדים בקורס קונדיטוריה?

בוודאי אתם מתארים לעצמכם כי אתם הולכים להכין לא מעט קינוחים ומאפים במהלך הקורס, וזה בהחלט נכון. אך לצד החלק המעשי והפרקטי שהוא חשוב וחיוני להכשרת התלמידים, יש גם את החלק העיוני שמרחיב על נושאים הרבה יותר עמוקים.

רוב מוסדות הלימוד המציעים לימודי בוקר או לימודי ערב של קונדיטוריה יעשו שילוב מושלם בין שתי האפשרויות הללו. מצד אחד התלמידים יתנסו באפייה ובכנה של קינוחים פשוטים או מורכבים, ובאותה נשימה גם ישבו בכיתה ללמוד את כל הנושאים העיוניים הקשורים לעולם הקונדיטוריה.

איפה לומדים קורס קונדיטוריה?

בין אם אתם מחפשים קורס קונדיטוריה כשר או קורס קונדיטוריה רגיל, הבחירה החשובה ביותר שלכם תהיה בבחירת מוסד הלימוד. על מנת שלא תיפלו בפח, הינה לפניכם מוסדות הלימוד המובילים המציעים לימודי תעודה של קונדיטוריה.

  1. דן גורמה – בית ספר ללימוד קונדיטוריה מבית רשת מלונות דן. במלונות הרשת תוכלו למצוא מגוון רחב של קורסים בכל הרמות ובכל הסוגים האפשריים.

  2. מכללת רימונים – אחת מהמכללות המובילות בישראל ללימוד קונדיטוריה. המכללה מציעה קורס קולינריה מסוג 1. התלמידים עוברים את הסטאז' בבתי המלון מרשת רימונים.

  3. מכללת השף – למכללה שלוחות רבות בתל אביב, באר שבע, חיפה וירושלים. המכללה מציעה קורס קונדיטוריה למתחילים וקורס קונדיטוריה למתקדמים במגוון רחב של נושאים.

למי מתאים ללמוד קונדיטוריה?

קורס קונדיטוריה מתאים בעיקר לכל אותם האנשים שאוהבים את המטבח ומרגישים כי אפייה היא חלק בלתי נפרד מחייהם. אם אתם רוצים להפוך את התחביב שלכם למקצוע, לימודי קונדיטוריה בצורה מקצועית זוהי בהחלט אפשרות ראלית. הציבור החרדי יכול לעבור קורס קונדיטוריה כשר שבו הם יתמחו בהכנת קינוחים על טהרת הכשרות על כל היבטיו. 

תעודה והסמכה של קורס קונדיטוריה

על מנת שבוגר קורס קונדיטוריה יוכל לקבל את התעודות הרצויות הוא יהיה חייב לעבור מבחן מעשי וגם מבחן עיוני. הבוגרים שיעברו בהצלחה את המבחנים יהיו זכאים לקבל תעודת "קונדיטאות ואפייה" וגם תעודת מקצוע "קונדיטאות סוג 1". התעודה מונפקת מטעם משרד הכלכלה, כאשר המטרה שלה כאמור היא לאפשר לבוגרים לעבוד בתחום בעסקים ובבתי מלון.

קורס קונדיטוריה – סיכום כללי

בין אם אתם רואים את הקונדיטוריה בתור תחביב או בתור קריירה אמיתית, קורס קונדיטוריה יכול להיות מושלם עבורכם. הוא יאפשר לכם ללמוד את כל האלמנטים הבסיסיים ביותר של עולם האפייה, ומכאן השמיים יהיו הגבול מבחינתכם. לאנשים שעובדים במשרה מלאה ישנה אפשרות לעבור קורס קונדיטוריה קצר, והציבור החרדי יוכל לבחור באפשרות של קורס קונדיטוריה כשר. כך שאין לכם תירוצים, וזה הזמן להפוך את האהבה האמיתית שלכם למטבח לקריירה מבטיחה ומתגמלת מכל הבחינות.