קורס קידום אתרים

קורס קידום אתרים – הדרך הטבעית להתקדם בדיגיטל

בימים אלו, ב-2020, יש לא מעט דרכים לפרסם עסקים במדיות השונות, החל מפרסום בעזרת עמודי פייסבוק, מפוליטיקה ועד לעסקים הקטנים ודרכים נוספות כמו פרסום באינסטגרם, קמפיינים במערכת הפרסום של גוגל וכד'. אז מה חסר לנו בעצם? דרך טבעית חדשה לשיווק.

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

מה חסר לעסקים בעצם? דרך טבעית חדשה לשיווק

מכיוון שכל מה שכתבנו כאן הנ"ל, הינן דרכים "לא טבעיות", משמע, דרכי פרסום ושיווק של עסקים כאלה ואחרים, אז אנחנו צריכים דרך חדשה שיווקית פחות שתביא לנו לקוחות חדשים, כמו למשל, הדרך הישנה והטובה "פה לאוזן".

"הפה לאוזן" החדש זה בעצם עולם החיפוש הטבעי של המשתמשים בגוגל. כי מה שקורה היום הוא דבר מאוד פשוט, מיליוני אנשים נכנסים לגוגל בכל רגע נתון ומחפשים את שעל ליבם, העניין הוא, שברוב המקרים מדובר במוצרים, שירותים כאלה ואחרים. והעסקים שעולים בתוצאות החיפוש, ברוב המקרים שילמו למקדמי אתרים על מנת להגיע למיקום הזה בגוגל.

איך לומדים היום קידום אתרים?

בתור התחלה, לא מעט ממקדמי האתרים שנמצאים היום בישראל למדו זאת עצמאית לחלוטין דרך האינטרנט, כי אחרי הכל התחום הזה הפך להיות משהו שלומדים דרך הבלוגרים הגדולים בעולם וגם בישראל. (שמוליק דורינבאום, דניאל זריהן ורבים אחרים ומוכרים אשר מלמדים את התחום הזה דרך בלוג רחב נושאים שכתבו בעצמם במשך השנים שלהם במקצוע).

כיום, אפשר לראות שבתחום ה-SEO (כך נקרא באנגלית, Search Engine Optimization), יש לא מעט מומחי SEO אשר התחילו ללמד בעצמם את התחום הזה במכללות כאלה ואחרות, למשל כמו האקר יו, ג'ון ברייס, קואליקס, המכללה לניו מדיה ועוד. המרצים שם עובדים לפי מתודה מסוימת ומצגות מקצועיות ודואגים להעביר את התלמידים את כל המסלול שבדרך כולל את הנושאים הבאים:

 • איך גוגל בנוי בכלל ואיך הוא מדרג את האתרים בתוצאות?
 • בניית אתרים בעידן ה-SEO
 • מחקר מילות מפתח – הדרך של המקדם / העסק לדעת מה בדיוק מחפשים בגוגל
 • מהם הפרמטרים החשובים ביותר עבור גוגל ומהם הפרמטרים הפחות מדויקים שגוגל מצהירים שאכן נחשבים כלל?
 • מהם הכלים הטובים ביותר שאפשר לעבוד איתם כמקדם אתרים (הן אם בתוך סוכנות SEO והן בתור עצמאי)
 • מה התמחור הנכון ביותר ל-SEO ומי קובע זאת בכלל מלכתחילה?

בסופו של דבר, קידום אתרים בגוגל הפך להיות מקצוע די מבוקש משום שמדובר במשהו שיגרום לעסקים לקבל לקוחות מבלי לעשות פעולות שיווקיות אלא פעולות שעוזרות בסופו של יום לגולש להגיע אל יעדו, להגיע אל מישהו שיעזור לו ויענה לו על אותה "שאילתא" שכתב מלכתחילה בגוגל.

איפה אפשר ללמוד היום SEO?

יש היום לא מעט דרכים ללמוד SEO כמו שנאמר בהתחלה, השאלה היא צריכה להיות מופנית למי שרוצה ללמוד קודם כל:

 • האם אתה רוצה ללמוד בעזרת קריאת מדריכים?
 • האם אתה רוצה (/מסוגל) ללמוד בעזרת שיעורי אונליין בלבד?
 • האם אתה רוצה ללמוד בעזרת קבוצות למידה?
 • האם אתה רוצה לשבת עם מרצה ותלמידים ולעשות כמה שיותר פרקטיקה בכיתה יחד עם כולם על מנת להגיע למצב שאתה בטוח במעשיך בתחום?

 

על כל אחת מהשאלות האלה יש גם תשובה מאוד פשוטה:

 • למידה בעזרת מדריכים חינמיים בלבד – יש בלוגים רבים בתחום, כל שעליך לעשות הוא לכתוב בגוגל "מדריך קידום אתרים" ותמצאו לא מעט מדריכים שמסבירים הכל מא' ועד ת', הכל תלוי בכם כמה רחוק אתם מסוגלים ללכת וללמוד רק בעזרת קריאה בלבד.
 • למידה בעזרת האונליין, יש היום לא מעט קורסים ל-SEO באונליין שאפשר ללמוד בתשלום יחסית קטן בחו"ל, קורסים כמו ב UDEMY או LINDA, גם בישראל יש קורסים אונליין, גם של שמוליק דורינבאום (המוכר יחסית בתחום ה-SEO)
 • למידה בקבוצות למידה, יש לא מעט קבוצות פייסבוק אשר עוזרות וקוראות למקדמים מתחילים להתיישב בקבוצות של קולגות בכיתה בתור "סדנאות" כאלה ואחרות על מנת ללמוד ביחד דברים חדשים וגם להתמקצע בנושאים ישנים
 • למידה בכיתה, בעצם כאן נכנסות המכללות והקורסים העצמאיים, רק צריך לזכור דבר מאוד פשוט – קורס קידום אתרים הינו קורס מקצועי ולא קורס עם תעודת אונ' כזו או אחרת, מה שאומר שאין תואר או משהו שכזה אלא רק תעודה מקצועית אשר אומרת שלמדת SEO בעזרת מרצה מומחה בישראל בתחום.

 

אז מה הכי טוב עבורכם בתכל'ס?

מבחינת רמת הלימוד הגבוהה ביותר, מן הסתם תמיד עדיף ללמוד עם מרצה מוכר בתחום (קואליקס זו דוגמא מעולה משום שהמרצה שם בתחום כבר מעל ל15 שנה, שמוליק דורינבאום) אבל עדיין, הכל תלוי בכם, כי אלו מבחינתנו ההשוואות הנכונות שצריך להיעשות קודם:

 • בעל עסק עצמאי שרוצה ללמוד לקדם את האתר שלו – יכול גם ללמוד בעזרת מדריך (ארוך ומקצועי כמובן) או שניים, ללמוד את רזי הדברים החשובים ביותר להתקדם קצת בתוצאות
 • אדר אשר רוצה לעשות הסבה מקצועית וללכת לעבוד כשכיר בתחום ה-SEO, גם הוא יכול להיעזר במדריכים אבל רצוי גם שייכנס לקורס אונליין כדי לפתח קצת יכולות מקצועיות שיכול איתם להגיע לראיונות עבודה
 • עצמאי אשר רוצה ללכת ולפתוח דרך חדשה בעולם העצמאות שלו בשביל לפתוח דרך חדשה – ללא ספק עדיף לו ללכת ללמוד בכיתה כי אחד הדברים שחשוב לזכור, שלאחר הקורס – לא לכולם יש דרך להמשיך וללמוד או יותר מזה, לנסות לעבור מכשולים שיגיעו בדרך בצורה עצמאית לחלוטין ללא עובדים או מנהלים שיכולים לעזור לו בהמשך הדרך כמו השכירים שבתחום.

 

אז אם אתם רוצים ללמוד SEO (קידום אתרים אורגני בגוגל), זה ללא ספק עליכם בלבד מבחינת דרך הלימוד ודרך המחשבה שאתם רוצים לפתח ברגע שתסיימו את הלימודים, הן אם זו בדרך עצמאית והן אם זו בדרך הקריירה החדשה שלכם.