חמש עובדות על לימודי ראיית חשבון

חושבים להתחיל ללמוד ראיית חשבון? זהו תחום מבוקש מאד שיש לו דרישה הן במשרות כשכירים במשרדי רואי חשבון מובילים, והן כאפשרות להתפתח למשרד עצמאי בתחום. אספנו עבורכם חמש עובדות מעניינות על הלימודים.

אפשר ללמוד ולעבוד בתחום מרחוק 

כיום, ניתן ללמוד את תחום ראיית החשבון גם מהבית, באמצעות מערכות ללמידה מרחוק במוסדות השונים. בתום הלימודים תהיו מוכנים לבחינות של לשכת עורכי הדין ותוכלו לעסוק בפועל בתחום. חשוב לדעת כי לא רק תהליך הלימוד מקוון, אלא אתם גם יכולים להמשיך לאחר מכן לעבור התמחות ולהתחיל לעבוד מרחוק במשרדים שונים. כיום, מרבית תוכנות הנהלת החשבונות נמצאות בענן ומאפשרות כניסה מרוחקת.

תמיד ממשיכים ללמוד

רבים חושבים כי לאחר סיום התואר תהליך הלמידה מסתיים. בפועל, ראיית חשבון היא תחום שיש בו שינויים מדי שנה. לכן, לשכת רואי החשבון מאפשרת להמשיך ללמוד לאורך כל השנה את התמורות בתחום ולעסוק בו לאחר הכשרה מקיפה על נהלים שהשתנו, דיני מיסים שעברו רפורמה ותחומים נוספים. זהו תחום מרתק שתמיד יאפשר לכם ללמוד משהו חדש. אם עד היום חשבתם שמדובר רק בעבודה עם מספרים תופתעו לגלות כי בעולם ראיית החשבון ישנה גם יצירתיות רבה. עם השנים אתם מאפשרים ללקוחות שלכם לשלם פחות מס באמצעות תכנון נכון של חשבונות החברה ויכולים להפוך למומחים בתחום זה.

אפשרות לתארים דו־חוגיים

לא מסתפקים רק בראיית חשבון? קיימים היום תארים דו־חוגיים רבים שמשלבים את עולם החשבונאות עם תחומים נוספים. למשל, ניתן לבחור בתוכנית ארבע שנתית המשלבת חשבונאות עם חטיבה בכלכלה במסלול כלכלה מורחב או במסלול מערכות מידע. ישנם גם תוכניות לימודים תלת־שנתיות הכוללות רק תשעה סמסטרים ולא אחד עשר סמסטרים. תוכנית זו היא אינטנסיבית יותר, אך היא מאפשרת לבוגריה להשתלב בתחום הלימוד מהר יותר. 

אפשר להיות רואה חשבון ולאחר מכן להשלים את התואר

רואי חשבון רבים עברו לימודי תעודה ועסקו בתחום לאחר שעברו את מבחני המועצה, אך, עם השנים, הם גילו כי העובדה שאינם מחזיקים בתעודת גמר לתואר ראשון סוגרת בפניהם אפשרויות תעסוקה מתגמלות בארגונים שונים. לכן, אפשר להשלים תואר ראשון בחשבונאות גם לאחר עבודה בתור רואי חשבון במשך שנים ולהתחיל ליהנות ממשכורות גבוהה יותר ואפשרויות קידום רבות.

אתם מחליטים כמה תרוויחו

לא מעט רואי חשבון משלבים בין הבטחון הרב של עבודה כשכירים, לבין עבודה עצמאית בהגשת דוחות מס עבור חברות ואנשים פרטיים. כך, אתם יכולים לשלוט בשכר שלכם במהלך החודש ובשעות העבודה שלכם. מי שאוהב לעבוד באופן גמיש, מכל מקום, בשעות הערב או הבוקר יכול ליהנות מאד מהמקצוע הזה המעניק חופש כלכלי. מספר שנים לאחר התואר כבר תוכלו לשלוט בזמני העבודה שלכם, ואפילו לעבוד מחו"ל או בזמן חופשה ארוכה עם המשפחה. אכן, עונת המיסים בתקופת הגשת הדו"חות השנתיים היא עמוסה יותר, אך תמיד תהיה לכם עבודה לאורך כל השנה. 

יצירת קשר עם המערכת

פוסטים אחרונים בבלוג