מכורים למשחקי מחשב? בואו ללמוד קורס גיימינג ולהתפתח לקריירה בהייטק

תעשיית הגיימינג העולמית נשלטת על ידי חברות ישראליות כמו קרייזי לאבס, פלייטיקה ופלאריום אשר מעסיקות אלפי צעירים ישראלים בוגרי קורס גיימינג. למרות זאת הפוטנציאל עוד רחוק ממימוש ואלפי משרות מחכות לאיוש. מה המיומנויות הנדרשות מן העובדים, מה צריך לדעת לפני שבוחרים מוסד לימודים ואיפה מובטחת לכם השמה לשוק העבודה.

שנת 2020 הייתה שנת מפנה לתעשיית הגיימינג הישראלי. תקופת הקורונה חיזקה את המגמה השלטת כבר במשך כמה שנים בה החברות הישראליות הבולטות באות מתחום הגיימינג. צעירים מקדישים היום יותר מתמיד שעות רבות במשחקי קונסולות, מובייל ומחשב ונהנים מכל רגע. לכן זה כלל לא מפתיע שרבים מהם מממשים את האהבה הזו ובוחרים ללמוד קורס גיימינג בדרך לקריירה בתחום.

קרוב ל-10,000 עובדים בתעשיית הגיימינג הישראלית המונה כ-400 חברות. חברות ענק כמו קרייזי לאבס, פלייטיקה ופאלריום שנולדו כאן בישראל מלמדות על הפוטנציאל העצום. והעתיד? ורוד מאוד. נראה שהפוטנציאל רחוק מלמצות את עצמו: אחרי הכול ענף ההייטק בישראל מונה 350,000 עובדים ופיתוח משחקים מהווה רק 3-4 אחוזים מכלל המועסקים בתעשייה.

המגמה בישראל היא חלק מן המגמה העולמית של פיתוח משחקי מחשב. בחמש השנים הקרובות צפוי לצמוח שווי השוק של טכנולוגיות האינטרנט והמדיה בעולם מכ־1.9 טריליון דולר לכ־2.3 טריליון דולר. צמיחת הגיימינג תהיה הגדולה ביותר, ותעלה בשנים הללו מ־145 מיליארד דולר ל־190 מיליארד דולר. 

באופן לא מפתיע חל גידול עצום במספר המשתמשים. בשנת 2015 היו ברחבי העולם כ־1.99 מיליארד אנשים שהגדירו עצמם כגיימרים, בשנת 2021 המספר זינק ל־2.25 מיליארד. עד סוף שנת 2023 הוא צפוי לעמוד על 3.07 מיליארד גיימרים. וכשיש יותר גיימרים, חברות הגיימינג מפתחות עוד ועוד משחקים.

עוד מעט נצלול קצת יותר לעומק ונדבר על מה נדרש כדי להשתלב בעבודה בתחום. אבל לפני זה הקדמה קצרה: מה זה בכלל פיתוח משחקי מחשב ומה הוא דורש? כי לשחק במשחק זה דבר אחד ולהציץ למאחורי הקלעים של תעשיית הגיימינג זה דבר אחר לגמרי.

פיתוח משחקי מחשב הוא תהליך ארוך שמחייב צוות גדול של עובדים הנה רשימה חלקית למדי

 • מעצבים
 • אנשי תוכן המתמחים בסטוריטלינג
 • אנשי אנימציה
 • מתכנתים
 • בודקי תוכנה
 • מהנדסים

בתוך הצוות הזה יש כמובן גם מקום משמעותי למפתחי המשחקים. תפקידו של המפתח הוא לקחת את העקרונות והכללים שתוכננו על ידי מעצבי המשחק, ולהפוך אותם (באמצעות כתיבת קוד) למשהו שניתן לשחק בו הכולל גרפיקה ואפקטים של סאונד.

איך קורס פיתוח משחקים מכין אתכם לקראת קריירה בתחום?

עבודתו של מפתח משחקים היא מורכבת למדי וכוללת כמה תחומי אחריות מרכזיים:

 • מעבר על מפרט העיצוב שנוצר בידי ימעצב המשחק
 • כתיבת קוד שנועד להפוך מושגים מופשטים למשהו שכיף לשחק בו
 • שימוש בממשקי API – פקודות שנבנו מראש המאפשרות לתוכנות שונות לתקשר ביניהן
 • תכנות זירת המשחק – יצירת ה”מפה” על גביה משחקים
 • תכנות בינה מלאכותית (AI) לדמויות משניות בתוך המשחק

כאן כבר אולי הסקתם לבד שלמרות שאהבה למשחקי גיימינג היא בסיס מצוין להשתלב בתחום אך כדי לעבוד בתחום נדרשות מיומנויות נוספות שצריך לפתח, ורצוי לעשות זאת באמצעות קורס גיימינג (הידוע לעיתים בשם המעונב מעט יותר: קורס פיתוח משחקים).

קורס גיימינג שם את הדגש על פיתוח יצירתיות וכושר הדמיון של הסטודנטים. כיום כדי להפוך למפתח משחקים לא חייבים לדעת לתכנת ולכן לימודי גיימינג שמים את הדגש על רכישת מיומנויות אחרות.

כך למשל בקורס גיימינג של האקריו לומדים באמצעות אחד המנועים הפופולריים ביותר היום – Unreal Engine – למי שמעוניין להתברג בתעשיית המשחקים.

Unreal Engine הוא מנוע ותיק שמסייע בפיתוח כמה מהמשחקים המצליחים ביותר בהיסטוריה כגון Unreal Tournament, Mortal Kombat, סדרת Batman Arkham ועוד.

הכוח העיקרי של המנוע נובע משפת התכנות הויזואלית שלו – Blueprint – שמאפשרת גם למועמדים ללא ניסיון קודם בכתיבת קוד ותכנות, לייצר משחקים על-ידי חיבור פונקציות ולוגיקה בעזרת ממשק נוח, אינטואיטיבי וברור.

איפה כדאי ללמוד קורס פיתוח משחקים?

בשוק הלימודים בישראל קיימים מוסדות לימוד רבים המציעים קורס פיתוח משחקים. בהאקריו מחכים לכם כמה יתרונות מרכזיים:

 • מסלול לימודים שאינו מצריך ידע מוקדם אך כן מחייב פוטנציאל גבוה ותשוקה רבה לתחום.
 • השמה מובטחת לתחום שתשלב אתכם בשוק העבודה
 • ידע מקצועי שמכשיר לשוק העבודה ונשען על מנוע ה-Unreal Engine.
 • מסלול לימודים ייחודי אשר פותח על ידי מומחים לתלת מימד ממקצועות שונים בתעשייה, בעלי ניסיון וידע רב במשחקים, הדמיות VR ועוד.
 • הקורס מתקיים במתכונת ערב המאפשרת לשלב עבודה ולימודים.

לפרטים נוספים על קורס גיימינג בהאקריו לחצו כאן וקבעו שיחה עם יועץ לימודים בזמן הנוח לכם.

יצירת קשר עם המערכת

פוסטים אחרונים בבלוג