כמה מרוויח בודק תוכנה?

אם אחד מחברי הילדות שלך מתגאה כי הוא עובד בחברת הייטק ולא היה צריך ללמוד תואר לשם כך, תוכל להיות בטוח כי יש באמת דבר כזה והוא נקרא קורס בדיקות תוכנה. נוסף על תנאי העבודה האיכותיים שחברות הייטק מציעות לעובדיהם, מדובר על אחד מהתחומים המתגמלים ביותר מבחינת שכר חודשי הידוע כאחד מהגבוהים בשוק העבודה. לכן אם התחום קורץ גם לך ואתה רוצה להבין כמה מרוויח בודק תוכנה, ריכזנו את כל המידע שצריך לדעת על לימודי QA.

רקע כללי על לימודי QA

קורס QA נקרא גם קורס בדיקות תוכנה, כיוון שצמד האותיות QA מייצגות את המילים Quality Assurance שהפירוש שלהן הוא בקרת איכות. מכאן ניתן להבין כי תפקידו של בודק התוכנה הוא לבדוק מוצרי תוכנה שונים, אותם מפתחים מתכנתים העובדים בחברות ההייטק השונות בארץ ובעולם. בכדי לוודא כי מוצרי התוכנה עליהם עובדים המתכנתים איכותיים ופועלים כראוי, על בודקי התוכנה לבצע עליהם בקרת איכות בטרם הוא מופצים.

על מנת שיוכלו לעשות זאת בצורה יעילה ונכונה, מטרתם של לימודי QA היא להעניק לתלמידים את הידע והכלים המקיפים ביותר לביצוע תהליכי הבדיקה השונים הנדרשים מהם.

מה צריך לדעת על קורס QA?

כיוון שעבודת בדיקות התוכנה משלבת תהליכי בדיקה קפדניים ומבוקרים על תוכנות שונות, תחום עיסוק זה מחייב יכולת טכנית גבוהה והבנה כי מדובר על עבודה מעט סיזיפית. הסיבה לכך היא התהליכים הרבים שמוצר תוכנה עובר עד שהוא מוכן, כאשר בכל שלב עליו לעבור בדיקות איכות ובקרה חוזרות ונשנות המבוצעות על ידי אנשי QA. לכן אם אתה בעל ראש טכני ומוכן לעבוד שעות ארוכות מול מחשב, זהו עיסוק כדאי עבורך ומומלץ שתירשם אל קורס QA מקצועי.

כיצד לרכוש השכלה בתחום בדיקות התוכנה?

כמו כל תחום מקצועי אחר, גם לימודי בדיקות תוכנה ניתן ללמוד באמצעות קורס מקצועי בתחום. כיום ניתן למצוא מספר רב של מכללות ומוסדות לימוד פרטיים המעבירים לימודים אלו, כאשר לרוב מדובר על מוסדות לימוד המתמחות בלימודי מחשבים והייטק. כיוון שמדובר על מתכונת לימוד מקצועית ולא אקדמית, התלמידים יכולים להתאים את מתכונת הלימוד על פי העדפה אישית שלהם – בין אם הם מעוניינים בלימודי ערב לאחר שעות העבודה, לימודים אינטנסיביים בכדי לקבל הסמכה תוך מספר חודשים קצרים ואפילו לימודים מקוונים שיכולים לחסוך נסיעות וזמן.

האם מומלץ ללמוד קורס QA אונליין?

בעידן הדיגיטלי של היום, כמעט כל דבר קיים ונגיש דרך האינטרנט. כך גם בנוגע ללימודי QA המוצעים ללמידה מקוונת דרך הרשת. ישנם מרצים וכן מוסדות לימוד קטנים המאפשרים הרשמה לקורס QA אונליין, וכך ללמוד את התחום באמצעות שיעורים ומצגות דרך המחשב וכן ביצוע מטלות ותרגולים אונליין. אפשרות למידה זו מציעה שלל יתרונות, אך היא מומלצת לרוב לאנשים שמסוגלים ללמוד באופן עצמאי ולא זקוקים למסגרת לימוד סטנדרטית.

קורס בדיקות תוכנה – בדיקות ידניות או אוטומטיות?

תהליכי הבדיקה המבוצעים על מוצרי תוכנה מתאפשרים באמצעות כלים ממוחשבים שונים, כאשר עד לא מזמן כלים אלו הצריכו מבודקי התוכנה לבצע מגוון פעולות בצורה חוזרת ונשנית לצורך השלמת הבדיקות. כיום טכניקות הבדיקה השתכללו וקיצרו את התהליך, זאת באמצעות הוספת שיטה אוטומטית המאפשרת את ביצוע פעולות הבדיקה ללא מעורבות ידנית של איש ה-QA.

לכן כיום שמדברים על לימודי QA נהוג להבחין בין מתכונת לימודים סטנדרטית הכוללת את כלי ושיטות הבדיקה הידניות, לבין מתכונת לימוד מורחבת יותר הכוללת קורס אוטומציה – בו לומדים את השיטות והתהליכים לביצוע בדיקות אוטומטיות.

מה היתרונות של קורס אוטומציה?

למרות שתהליכי בדיקות התוכנה כוללות הן את השיטות הידניות והן את השיטות האוטומטיות, קיים יתרון מסוים ללימודי קורס אוטומציה במסגרת לימודי QA. כיוון שמדובר על תהליך בדיקה אוטומטי המבוצע על ידי מערכת ממוחשבת, על בודק התוכנה להעביר הנחיה לביצוע הפעולה למחשב ולכן עליו לעשות זאת בפועל באמצעות כתיבת שורות קוד, שזהו תחום ידע נוסף אותו תלמידי הקורס רוכשים במסגרת לימודי האוטומציה.

מהם תנאי הקבלה לקורס QA?

למרות שעבודת ה-QA מצריכה התעסקות עם מוצרי תוכנה, מדובר על תחום שאינו מצריך ידע קודם בפיתוח תוכנה. לכן מוסדות לימוד שונים המעבירים את הקורס מציבים תנאי קבלה בסיסיים בלבד ביניהם ידיעת השפה האנגלית בקריאה וכתיבה, וכן הכרה בסיסית של המחשב הכוללת את הפעלתו ושימוש בתוכנות כמו אופיס ורשת האינטרנט.

כמה באמת מרוויחים בודקי תוכנה?

כאמור, עבודה כבודק תוכנה עשויה להניב משכורות יפות ומתגמלות. בוגרי קורס QA ירוויחו שכר ממוצע של 7,000 עד 10,000 ₪ עם אפשרות להעלאת שכר ככל שהוותק והניסיון עולה, כאשר בוגרים שישתלבו בתפקידי ניהול בחברות הייטק כמו ראשי צוותים צפויים להרוויח משכורות גבוהות יותר. בנוסף, אנשי QA Engineer שעברו קורס אוטומציה ומחזיקים בידע בכתיבת סקריפטים ושורות קוד עשויים להרוויח שכר התחלתי גבוה יותר, לעומת בודקי תוכנה בשיטה הידנית.

פרטים נוספים על מסלול לימודים

פוסטים אחרונים בבלוג