קורס פיתוח אפליקציות: מה היתרונות בלימודי פיתוח ל-iPhone?

וואטסאפ, וויז, ביט – כולן אפליקציות פופולריות. לכן לא מפתיע לגלות שלימודי קורס פיתוח אפליקציות נחשבים למבוקשים במיוחד. הבחירה בין הקורסים השונים מצריכה להכיר היטב את התחום, לדעת מה נדרש בתעשייה ומהן היתרונות של פיתוח אפליקציות לאייפון.

כיום יותר מ-65% מאוכלוסיית העולם הם בעלי טלפון סלולרי, והמספר העצום של הטלפונים מוערך ב-5 מיליארד טלפונים סלולריים. הרוב המוחלט של הטלפונים האלה הם חכמים והמשתמשים בהם עושים שימוש בפיתוח אפליקציות כדי לשפר את חייהם במגוון רחב של תחומים.

בגלל המספרים העצומים האלה, עסקים וחברות עושות מאמצים גדולים כדי להציע את שירותיהם באמצעות פיתוח אפליקציות ייעודיות.

אפליקציה מאפשרת ללקוחות יצירת קשר בדרך פשוטה, רכישת מוצרים אונליין, ומיתוג העסק כחדשני וטכנולוגי. לכן אם בעבר רק עסקים וחברות גדולות היו בונות אפליקציה כיום גם עסקים בינוניים וקטנים מעוניינות בכך.

לכן אין זה מפתיע לגלות שתחום פיתוח אפליקציות הפך למבוקש מאוד ומתגמל מאוד, המושך אליו צעירים רבים.

מה צריך לדעת כדי לעבוד בפיתוח אפליקציות?

כדי להשתלב בתחום פיתוח אפליקציות נדרשות ממפתח יכולות רבות:

  • הגדרת מאפייני האפליקציה – לאחר שיש רעיון לאפליקציה נדרש המפתח לאפיין ולהגדיר אותה. בשלב זה אמור המפתח לענות על שאלות כמו לקהל היעד שאליו האפליקציה אמורה לפנות, איזה סוג אפליקציה נדרש (לאנדרואיד או לאייפון), אילו פעולות האפליקציה תאפשר לבצע וכו'. 
  • אפיון האפליקציה –  לאחר שהמפתח יודע מה האפליקציה אמורה לעשות, וכיצד, עליו לעבור לשלב הבניה של התסריט לאפיון האפליקציה. 
  • אפיון חוויית משתמש – אחד השלבים הכי חשובים מבין שלבי פיתוח אפליקציות מובייל הוא שלב אפיון חוויית המשתמש. בשלב זה בעצם חשוב לתרגם את התוכן של האפליקציה אל חוויית המשתמש בה, כך שהאפליקציה תהיה נגישה ופשוטה לשימוש ככל האפשר ותייצר את האפקט המצופה אצל המשתמש.
  • עיצוב האפליקציה – מטרת עיצוב האפליקציה הוא להביא לכך שהאפליקציה תהיה רספונסיבית עבור סוגי סמארטפונים שונים. על המפתח לקבוע את הצבעים והתמונות שיופיעו באפליקציה בכל מסך ומסך, כאשר לרוב יש גם צורך ביצירת גרפיקה ייעודית.
  • בדיקת האפליקציה – בכל אחד מהשלבים הקודמים עורכים בדיקת תקינות, ורק לאחר שבדיקה זו עוברת בהצלחה מתקדמים לשלב הבא. גם בסוף תהליך הבנייה של האפליקציה בודקים אותה מחדש, כדי לראות כיצד השילוב האינטגרטיבי של כל השלבים מתפקד. אם הכל תקין, מתפקד כמצופה, רק אז אפשר להתקדם לשלב השקת האפליקציה בחנויות האפליקציות, ושיווקה.

כפי ששמתם לב, על מנת לעבוד בפיתוח אפליקציות נדרשות מיומנויות רבות. זו הסיבה שמרבית המפתחים בתחום פונים ללימודים באמצעות קורס פיתוח אפליקציות כדי לצאת לקריירה בתחום.

קורס פיתוח אפליקציות – כל אחד יכול

לימודים באמצעות קורס פיתוח אפליקציות הם בעלי כמה יתרונות בולטים.
ראשית, ההכשרה היא מהירה וניתן בתוך זמן קצר לרכוש מקצוע. בדרך כלל קורס פיתוח אפליקציות אורך כשנה ואחריו כבר אפשר להשתלב בתחום. 

שנית, לא צריך רקע בתחום וניתן להשתלב בלימודים גם אם מעולם לא התנסיתם קודם בפיתוח אפליקציות או בתכנות. ההצלחה בהכשרה כזו תלויה בעיקר בתשוקה ובנכונות שלכם להשקיע את המקסימום כדי לעמוד בדרישות הלימודים המאתגרות.

שלישית, לומדים רק מה שרלוונטי. שוק התעשייה הוא בעל דרישות מאוד ספציפיות, אין סיבה לבזבז זמן ומאמץ בלמידה של נושאים תיאורטיים שיכולה להיות מעניינת אבל פשוט לא הכרחית כדי לעבוד בתחום.

4 היתרונות של קורס פיתוח אפליקציות לאייפון

קורס פיתוח אפליקציות לאייפון הוא בעל כמה יתרונות בולטים:

1.מדובר בפלטפורמה האיכותית והמקצועית המתקדמת ביותר מבחינה טכנולוגית. כולנו מכירים את התמונות של אנשים המחכים בתור למכשירי אייפון חדשים, זה לא קורה במכשירי אנדרואיד.

2.פיתוח ל-iPhone מתגמל יותר עבור מפתחים, והשכר ההתחלתי בה הוא קרוב ל-20 אלף ש"ח. הסיבה היא הפופולאריות של פיתוח אפליקציות לאייפון בקרב קהלים עמידים יותר ולכן גם השכר הממוצע למפתחים הוא גבוה יותר.

3. מערכת ההפעלה העומדת מאחורי פיתוח ל-iPhone, מערכת ה-iOS, נחשבת לנוחה יותר עבור מפתחים והופכת את חוויית הפיתוח לקלה יותר.

4. יש צורך בהרבה פחות עדכונים. מכיוון שמדובר במערכת סגורה המיועדת רק למכשירי Apple כל אפליקציה שעולה על מערכת ההפעלה של ה-iOS צריכה הרבה פחות עדכונים ביחס למשל לאפליקציות העולות באנדרואיד.

מתעניינים בקורס פיתוח אפליקציות לאייפון? לחצו כאן כדי לקבוע שיחה עם יועצי הלימודים של האקריו ולקבל את כל המידע הרלוונטי על הקורס.

יצירת קשר עם המערכת

פוסטים אחרונים בבלוג