האם אפשר ללמוד קורס QA אונליין?

אם השאיפה המקצועית שלכם היא לעבוד בהייטק אך אינכם מעוניינים להיכנס למסגרת לימוד אקדמית, כדאי שתדעו כי כרטיס הכניסה שלכם לתעשיית הייטק יכול להיות הרבה יותר פשוט ממה שחשבתם. באמצעות לימודי QA מקצועיים גם אנשים חסרי ניסיון בפיתוח תוכנה יוכלו להשתלב בחברות הייטק, ולהרוויח שכר מתגמל ותנאי עבודה גבוהים ואיכותיים מהם נהנים עובדי הייטק רבים.

את ההשכלה הדרושה כבודקי תוכנה ניתן לרכוש באמצעות קורסים ייעודיים, המוצעים לקהל הרחב במתכונות לימוד שונות ונוחות לכל תלמיד, ביניהן ניתן למצוא גם קורס QA אונליין המאפשר ללמוד בצורה מקוונת מכל מקום ובכל זמן. אילו מסגרות לימוד ניתן למצוא, האם לימודי QA אונליין מומלצים לכל אחד ומה כולל תפקידו של בודק תוכנה מוסמך? נענה על שאלות אלו ועוד בהמשך.

רקע על לימודי QA

לימודי QA מסמיכים את התלמידים כבודקי תוכנה מקצועיים, ובכך מאפשרים לכל אחד לרכוש את הידע והמיומנויות הדרושות לעבודה בחברות הייטק. חברות אלו אחראיות על פיתוח של מוצרי תוכנה חדשניים ומתקדמים, אותם מפתחים מאפס מתכנתים מנוסים הבונים מוצר באמצעות כלים טכניים ושפות קוד מול המחשב. לאחר פיתוח של מוצר כזה או אחר על החברה לבחון את איכותו, וכאן נכנס לתפקידו בודק התוכנה המבצע פעולות בדיקה מקיפות להבטחת איכותו של המוצר, ומתן פידבק בנוגע לבאגים ותקלות שהתגלו בשלבי הבדיקה.

קורס QA – האם הלימודים מתאימים לכל אחד?

האפשרות של עבודה בהייטק ללא צורך בידע בתכנות קורצת להרבה מאוד אנשים שרוצים לעבוד בתעשייה, ולכן קיים ביקוש גבוה להרשמה לקורס QA במוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ. למרות האפשרות להתפתח כעובדי הייטק מצליחים מבלי להיות אנשי פיתוח, חשוב לזכור כי לימודי QA אינם יכולים להתאים לכל אחד.

הסיבה לכך היא מהות הלימודים וכן תפקידו של בודק התוכנה בחברה, שהינם כוללים עבודה טכנית ביסודה וכן ביצוע פעולות רבות בצורה קבועה שעשויה להיות מעט סיזיפית לאנשים שאינם בנויים לכך. לכן אם קיים רצון לעבוד בהייטק ללא הכשרה אקדמית ובעבודה טכנית ומאתגרת, קורס QA הוא הבחירה הטובה ביותר.

כיצד להפוך להיות QA Engineer?

למרות התואר המרשים, QA Engineer הינו מקצועו של בודק תוכנה שעבר לימודי QA בהצלחה והשתלב בעבודה בתחום. כדי להפוך להיות מהנדס QA אין צורך כמובן ללמוד הנדסה, אלא מספיק להירשם אל קורס בודקי תוכנה מקצועי המכיל את כל תחומי הלימוד הדרושים לקבלת ההסמכה והמיומנויות הנדרשות.

אילו נושאים לומדים במסגרת קורס בדיקות תוכנה?

כיום קיימות מסגרות לימוד רבות המציעות מתכונת לימוד של קורס QA, כאשר כל מוסד לימוד מעביר את חומר הלימוד בצורה שונה על פי החלטת המכללה / בית הספר / מרצה. לרוב תוכנית הלימודים במסגרת קורס בדיקות תוכנה כוללת כמה נושאים מרכזיים כמו לימודי מבוא העוסקים ביסודות בדיקות התוכנה, מערכות הפעלה, בסיסי נתונים, שפת SQL ועוד.

לאחר רכישת המונחים הבסיסיים בתחום, התלמידים יכירו את הצורך והתפקיד של בודק התוכנה, השלבים הדורשים לתהליכי הבדיקה, הכלים בהם נעזרים לצורך הבדיקות, מתודולוגיות ועוד. נוסף לכך התלמידים ירכשו את הכלים לביצוע בדיקות תוכנה ידניות וכן בדיקות אוטומטיות המבוצעות על ידי המחשב.

כיצד קורס אוטומציה קשור ללימודי QA?

אוטומציה הינו מונח המתקשר אל הליכי בדיקות התוכנה, כאשר הליכים אלו מבוצעים בצורה אוטומטית וממוחשבת ללא מעורבות ידנית של איש ה-QA. לכן במהלך קורס אוטומציה התלמידים ירכשו את הכלים והידע לביצוע בדיקות אוטומטיות אלו, נוסף על המיומנויות הדרושות לביצוע בדיקות ידניות. בדיקות QA Automation דורשות מהבודק להכיר את שפת הפיתוח JAVA, על מנת שיוכל לכתוב סקריפטים שינחו את המחשב לבצע את פעולת הבדיקה במקומו.

היכן ניתן ללמוד קורס QA מקצועי ומקיף?

כאמור, ישנם מוסדות לימוד מגוונים ורבים המציעים לקהל יעד רחב לרכוש השכלה כבודק תוכנה מקצועי, עם תנאי קבלה לקורס QA שהינם בסיסיים בלבד. לרוב מדובר על מכללות ובתי ספר מקצועיים פרטיים שפותחים כיתות לימוד לקורס QA, כאשר לרוב מתכונת הלימוד המוצעת תהיה גמישה ונוחה על פי העדפתו של התלמיד – בין אם הוא יעדיף ללמוד את הקורס בצורה אינטנסיבית כמה פעמים בשבוע בשעות הבוקר, או שתלמיד שעוסק בתחום אחר ומעוניין לבצע הסבה למקצוע ההייטק יוכל ללמוד קורס QA בשעות הערב בלבד.

האם ניתן ללמוד קורס QA אונליין?

נוסף למתכונת לימוד סטנדרטית בה התלמידים מגיעים לכיתה ומקשיבים להרצאות פרונטליות, קיימת אפשרות ללמידה של קורס QA במתכונת מקוונת באמצעות שיעורי אונליין בלבד. בדרך כלל יהיו אלו מרצים פרטיים מנוסים בתחום שיציעו מסגרת לימוד כזו, וכך יחסכו לתלמידים את הצורך בנסיעות למוסד הלימוד, מציאת חניה ומאמצים נוספים הכרוכים בלימודים פרונטליים.

עבודה בהייטק כבודקי תוכנה – איזה שכר אנשי QA מרוויחים בתעשייה?

קיימים שלל יתרונות לעבודה כבודק תוכנה בהייטק, ביניהם כמובן גם השכר המכובד אותו מרוויחים. השכר ההתחלתי של אנשי QA נע בין 7-10 אלף ₪, בהתאם למקצועיותו ואיכותו של בודק התוכנה, כאשר לאחר 3 עד 5 שנים השכר עשוי לעלות בהתאם לניסיון ולידע שנרכש במרוצת הזמן.

יצירת קשר עם המערכת

פוסטים אחרונים בבלוג