החיים בתור סטודנטים למשפטים – העובדות שכדאי שתכירו לפני תחילת הלימודים

אם אתם סטודנטים למשפטים לעתיד – יכול להיות שכבר שמעתם קצת על מהלך הלימודים בתואר מהמקורבים אליכם, אבל רוב הסיכויים שלא שמעתם את העובדות האמתיות מאחורי הקלעים של התואר. במדריך זה ננסה להפריך (ומהצד השני גם לאמת) כמה מיתוסים בנוגע לתואר הפופולארי הזה, כדי שתדעו בדיוק בפני מה אתם עומדים. אלו הדברים שכדאי שתכינו את עצמכם אליהם:

קריאת כמויות של חומרי לימוד

בתור מסלול לימודי תואר שיש בו הרבה מאוד חוקים, כללים ונהלים – לא מן הנמנע שיהיה לכם הרבה מאוד חומר קריאה בהתאם. התחום הזה כולל הרבה מאוד ספרים התחום המשפטים, וכיוצא מכך שעות של ישיבה בספריה (או בבית, או בכיתה). יחד עם זאת – עם הזמן כבר תדעו לשכלל את יכולות הקריאה שלכם, ואפילו כבר תדעו לאתר במהרה את חלקי הטקסט היותר רלוונטיים לכם.

הדמיון הרב בין הנושאים

נושאים מסוימים בעולם המשפטים מאוד דומים במהות שלהם ובעיקר העיסוק שלהם, כך שהרבה פעמים תמצאו את עצמכם במצב של "דה ז'ה וו", כאשר שתעברו לקרוא את הפרק הבא, אבל תרגישו שכבר קראתם דברים דומים מאוד בפרק הקודם. אל תחששו או תרגישו לא נעים עם המקרים האלו – כולם עברו את זה, וזה ממש לא סוף העולם.

הלחץ לבחור את מקום ההתמחות

לא מעט סטודנטים נוטים למהר לבחור את מקום ההתמחות שלהם בשלבים מאוד מוקדמים של התואר מהחשש שלא יצליחו למצוא את המקום שלהם, אבל ברוב המקרים אין יותר מדי סיבות למהר – בחלק נכבד ממשרדי עריכת הדין (ובמיוחד במשרדים הגדולים) יש לא מעט משרות פנויות למתמחים במהלך השנה, כך שתוכלו להתחיל לחפש אפילו במהלך חופשת הקיץ שלאחר סיום השנה הלפני אחרונה של התואר.

האנשים שסובבים אתכם יתחילו לבקש מכם ייעוץ משפטי

ככל שתתקדמו עם התואר ויהיו לכם יותר עמדות בנושאים משפטיים מסוימים, כך גם אנשים יתחילו להרגיש יותר בנוח לפנות אליכם לבקש ייעוץ. החל מייעוץ על מה לעשות במקרה של שלילת רישיון נהיגה ועד לשאלות על זכויות בתהליך נטילת משכנתא – יש מצב שיפנו אליכם על כל דבר, ובכל נושא. העצה הכי טובה שלנו תהיה פשוט לא להתרגש מזה. עם הזמן התופעה הזאת פשוט תדעך מעצמה, במיוחד כשהמקורבים שלכם יבינו שאתם לא עורכי דין כלליים, ולא מתמחים בכל נושא משפטי עלי אדמות.

זה דווקא יותר מעניין ממה שאתם חושבים

תופתעו לדעת, אבל דווקא הנושאים שאתם מעריכים שלא תיהנו ללמוד אותם – הם אלו שיכול להיות שהכי יעניינו אתכם בסופו של דבר. הרבה סטודנטים שמגיעים לאוניברסיטה במטרה ללמוד נושא מסוים ומתחילים ללמוד אותו לעומק, מוצאים את עצמם מתעניינים בו הרבה יותר ממה שהם חשבו שיקרה מראש, כך שבסופו של דבר הכי חשוב שלא תפסלו שום דבר, ושתגיעו ללימודים בראש פתוח.

היתרונות הרבים של התואר במשפטים

למרות הכל, לימודי תואר למשפטים אולי נשמעים כדבר מאיים, אבל ממש לא כך הדבר. לא משנה אם החלטתם להיות עורך דין לדיני חוזים, עורך דין תעבורה או עורך דין פליליים – לימודי תואר במשפטים יוציאו אתכם לא רק עם הידע המקצועי לתחום, אלא גם עם חברויות חדשות (ואף חברויות עסקיות שישמשו אתכם לאחרי סיום התואר), ולא פחות חשוב – לקבל בסיס לקריירה במשרדים או חברות בעלי רמה גבוהה מאוד, שיתרמו רבות לפיתוח האישי והמקצועי שלכם.

יצירת קשר עם המערכת

פוסטים אחרונים בבלוג