תואר שני בלקויות למידה

אנשי חינוך שרוצים להתמחות בנושא של לקויות למידה חייבים לסיים בהצלחה תואר שני בלקויות למידה. בשנים האחרונות חלה עלייה מאסיבית במודעות לנושא של לקויות למידה בקרב תלמידים בכל הגילאים, כל זאת על מנת לאפשר לכל ילד לממש את הפוטנציאל הטמון בה. אם אתם מתלבטים האם להתחיל תואר שני בלקויות למידה, כאן תוכלו למצוא כל המידע החיוני עבורכם בשביל לקבל את ההחלטה הסופית.

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

למה כדאי להמשיך לתואר שני בלקויות למידה?

סיימת תואר ראשון בחינוך או בכל תחום דומה ואתם מחפשים אתגר חדש עבורכם? לרשותכם עומדים לא מעט אפיקים שבהם תוכלו לבחור, אך ללא ספק האפיק המועדף ביותר על מרבית אנשי החינוך זה תואר שני בלקויות למידה. 

הסיבה הראשונה שבגינה מרבית אנשי החינוך בוחרים באפשרות הזאת זה כמות העבודה שקיימת נכון להיום. כמעט כל תלמיד מאובחן עם בעיות הקשורות לתחום של לקויות למידה, ומכאן יש ביקוש גבוה לסטודנטים המסיימים תואר שני בלקויות למידה.

בנוסף תחושת הסיפוק שבה תוכלו להעמיד לרשות התלמידים את הכלים הנחוצים להם להצלחה היא בלתי ניתנת להסבר. אתם יכולים להפוך תלמידים שמתקשים בלימודים, לכאלה שמשיגים ציונים גבוהים רק בזכות האבחון שלכם.

מהם תנאי הקבלה?

אולי אתם נוטים לחשוב כי תנאי הקבלה ללימודי תואר שני בלקויות למידה זה להגיע עם תואר ראשון בלקויות למידה – אך זה לא נכון. כמעט כל איש חינוך שהתנסה בפועל בעבודה בבתי ספר או בכל מוסד חינוכי כזה או אחר יוכל להמשיך לתואר שני בלקויות למידה.

רצוי להגיע עם ממוצע ציונים גבוה של מעל 80 בתואר הראשון שאותו עשיתם, אך ישנם מוסדות לימוד שלא מקפידים על התנאי הזה. הרצון שלכם להשפיע ולשנות הוא האלמנט המשמעותי ביותר שאמור להניע אתכם לעבר הצלחה בתואר.

מה לומדים בתואר שני בלקויות למידה?

במהלך התואר השני בלקויות למידה הסטודנטים יקבלו את הכלים החיוניים שאמורים לסייע להם לעבוד בתחום. הכלים החשובים ביותר זה כמובן היכולת לאבחן בצורה מדויקת ונכונה את הצרכים של כל תלמיד – בין אם מדובר על תלמיד בית ספר יסודי, תלמיד חטיבה, תלמיד תיכון או אפילו סטודנטים להשכלה גבוהה.

בנוסף ישנו צורך לדובב את האנשים המגיעים על מנת לראות בדיוק מאילו קשיים הם סובלים, שזוהי מיומנות שלא כל אחד יכול לבצע אותה בצורה טובה ואפקטיבית.

כמה זמן נמשך תואר שני בלקויות למידה?

אם החלטתם להוציא תואר שני בלקויות למידה אתם צריכים לדעת כי הלימודים בתואר עצמו נמשכים כשנתיים אקדמאיות (4 סמסטרים שלמים). הזמן הזה אינו כולל בתוכו את הזמן הנדרש לכם על מנת לבצע קורסי השלמה כאלה ואחרים שמוסד הלימוד שבו בחרתם מחייב אתכם לעבור.

בסיום הלימודים כל בוגר יקבל תעודת מוסמך בחינוך ללקויות למידה, תעודה שתאפשר לכם להתחיל לעבוד בתחום במספר רב של מוסדות המתמחים באבחון של לקויות למידה.

מהו שכר הלימוד של תואר שני בלקויות למידה?

נושא שכר הלימוד הוא ללא ספק אחד מהנושאים החשובים ביותר. על מנת שתוכלו ללמוד בראש שקט עליכם לדעת שאתם מסוגלים לממן את הלימודים בצורה אידיאלית. כמובן שאת שכר הלימוד תוכלו לשלם בעזרת מלגות שונות ומגוונות שאמורות להקל עליכם את הנושא, ולגרום לכם להתרכז ככל האפשר בלימודים עצמם.

במרבית מוסדות הלימוד המלמדים תואר שני וגם תואר ראשון בלקויות למידה שכר הלימוד הינו שכר לימוד אוניברסיטאי. במרבית המקרים הוא ינוע בין 10,000-25,000 שקל לתואר כולו, כאשר השינוי נובע בהתאם למוסד הלימוד שבו בחרתם להוציא את התואר.

איפה לומדים תואר שני בלקויות למידה?

כמעט כל מוסד לימוד שמציע לימודי תואר ראשון בלקויות למידה, יציע גם אפשרות להמשיך ולהוציא תואר שני בלקויות למידה. מוסדות הלימוד המוכרים ביותר שבהם תוכלו ללמוד הם:

  1. אוניברסיטת תל-אביב – האוניברסיטה מציעה תואר שני בלקויות למידה עם דגש על נושאים חשובים שחיוניים מאוד לאבחון לקויות למידה אצל ילדים וגם אצל בוגרים כאחד.
  2. אוניברסיטת חיפה – האוניברסיטה מאפשרת להוציא תואר שני בחינוך עם התמחות בלקויות למידה. כך תוכלו להעמיק את האפשרויות שעומדות לרשותכם בעתיד מבחינת עבודה וקריירה.
  3. מכללת תלפיות – המכללה מציעה לימודי תואר שני בלקויות למידה עבור הציבור הדתי. המכללה ממוקמת בחולון, ומאפשרת לבוגרים להשתלב במערכת החינוך בתור מומחים לנושא של לקויות למידה.

מה אפשר לעשות עם תואר שני בלקויות למידה?

בוגרי תואר שני בלקויות למידה יכולים למצוא את עצמם מתעסקים בלא מעט תחומים בעת סיום הלימודים. מהסיבה הזאת התחום הזה הוא אחד מהתחומים שהכי מעניינים אנשי חינוך שרוצים להעשיר את הידע שיש ברשותם. ראשית כל בוגר יוכל להמשיך ללמד במערכת החינוך, ולספק גם כאיש המקצוע המתמחה ללקויות למידה במסגרת בית הספר.

בנוסף בוגרי תואר שני בלקויות למידה יוכלו להשתלב במוסדות המציעים אבחון לתלמידים הרוצים לקבל הקלות שונות. כיום המודעות לכל הנושא של לקויות למידה היא חסרת תקדים, והביקוש בתחום הזה הוא ביקוש גבוה במיוחד – כזה שלא יצא לכם לראות כבר זמן רב.

תואר שני בלקויות למידה – סיכום כללי

אם יש ברשותכם תואר ראשון בתחום החינוך, ואתם רוצים להעשיר את הידע ואת האפשרויות שעומדות לרשותכם – תואר שני בלקויות למידה זה הכתובת עבורכם. מדובר על תחום מרתק שמביא איתו גם לא מעט סיפוק עצמי וכמובן לא מעט אפשרויות תעסוקה במוסדות חינוך ואפילו בתוך משרד החינוך.

הלימודים עצמם ברוב מוסדות הלימוד נמשכים כשנתיים, בסיומם תוכלו להתחיל לעבוד בתחום. שכר הלימוד יהיה שכר לימוד אוניברסיטאי, ותוכל להתחיל ללמוד את התואר הזה במגוון רחב של מוסדות לימוד המציעים תואר שני בלקויות למידה או תואר שני בחינוך עם התמחות בלקויות למידה.