תואר שני בכלכלה

הכלכלה של מדינה, עסק או חברה זה אחד מהדברים החשובים ביותר, מהסיבה הזאת בוגרי תואר שני בכלכלה הם נכס עבור כל מוסד. לימודי כלכלה אינם עוסקים בכסף או בהשקעות, לימודי כלכלה עוסקים בצריכה והתנהלות כספית נכונה. אם נושא הכלכלה קורץ לכם, לא מן הנמנע כי אתם יכולים להוציא תואר שני בכלכלה באחד ממוסדות הלימוד בישראל. 

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

למה כדאי להמשיך לתואר שני בכלכלה?


בשונה מתארים אחרים, לכל בוגר תואר שני בכלכלה יש יתרון בלא מעט מקומות ומהסיבה הזאת מוטב להמשיך לתואר שני. לא מעט מוסדות וארגונים מעמידים את הנושא של תואר שני בכלכלה בתנאי סף או כיתרון משמעותי לכאלה המעוניינים לעבוד אצלם. בחלק מהמקרים תואר ראשון בכלכלה לא בהכרח יהיה מספיק עבורכם.

בנוסף תחום הכלכלה הוא תחום כל כך עמוק, ולכן הלימודים יאפשרו לכם להעשיר את הידע שלכם בצורה משמעותית ולהשיג יתרון על פני בוגרי תואר ראשון. אם התחום מעניין אתכם ואתם רואים את עצמכם מתקדמים בעולם הכלכלה, אין שום סיבה שלא תמשיכו ללמוד תואר שני בתחום. זה יגרום לכך שתוכלו להחזיק כרטיס משמעותי שיהפוך את העתיד שלכם לוורוד הרבה יותר.

מהם תנאי הקבלה?


על מנת להתחיל ללמוד תואר שני בכלכלה עליכם כמובן להחזיק תואר ראשון בכלכלה. אם אין לכם תואר ראשון בכלכלה, יהיה לכם קשה מאוד לעמוד בכמות הקורסים שתידרשו להשלים. מהסיבה הזאת תואר ראשון בכלכלה זה תנאי סף שממנו ניתן להמשיך לתואר שני.

בנוסף הדרישה מבחינת הציונים במסגרת התואר הראשון זה ממוצע של 80. כמובן שישנם מקרים שבהם יוכלו לקבל סטודנטים לתואר ראשון בכלכלה עם ממוצע של 75 ומעלה, אך זה יותר חריג. ישנם מוסדות לימוד שיכולים להבליג בנושא הזה, וישנם מוסדות לימוד שמבחינתם זה תנאי שלא ניתן לוותר עליו.

למי מתאים להמשיך לתואר שני בכלכלה?


לימודי תואר שני בכלכלה יכולים להיות רלוונטיים עבור בוגרי תואר ראשון בכלכלה שרוצים להתקדם לתחומים שונים נוספים. תואר שני בכלכלה יפתח לכל אחד מכם כמות דלתות גדולה במיוחד, ולאחר מכן כל מה שיישאר לכם לעשות זה לבחור את הדלת המועדפת עליכם.

בנוסף תואר שני בכלכלה מתאים לסטודנטים שמרגישים כי הם סיימו את התואר הראשון ללא תחושת סיפוק. במהלך התואר השני תוכלו ללמוד תחומים נוספים שקשורים לכלכלה וזה אולי מה שהיה כל כך חסר לכם.

כמה עולה תואר שני בכלכלה?


נושא שכר הלימוד הוא אחד מהנושאים החשובים ביותר שאמורים להעסיק אתכם כאשר אתם בוחרים מוסד לימוד כזה או אחר. בשונה משכר הלימוד של תואר ראשון בכלכלה שלרוב הוא משתנה ממוסד לימוד אחד למוסד לימוד אחר, כאשר מדובר על תואר שני בכלכלה המצב יחסית אחיד.

רוב מוסדות הלימוד לוקחים שכר לימוד אוניברסיטאי שנע בין 10,000-13,000 שקל לשנת לימוד. הלימודים נמשכים ברוב מוסדות הלימוד כשנתיים כך שעלות התואר כולה תגיע עד ל-26,000 שקל.

מה לומדים בתואר שני בכלכלה?


ישנם לא מעט קורסים שנלמדים במסגרת תואר שני בכלכלה. מרבית הקורסים הם קורסים הקשורים לכלכלה עצמה כמו ניהול מערכת תפעולית, שוק ההון, מחזורי עסקים ואפילו כלכלת משפחה. אך ישנם תחומים שהם לא קשורים בהכרח ללימודי הכלכלה, וכל מי שלומד תואר שני בכלכלה מקבל אותם כסוג של יתרון.

הקורס שאולי הכי יפתיע אתכם לגלות במהלך הלימודים שלכם זה קורס משפט וכלכלה שיכול לפתוח לכם דלתות גם בתחום עריכת הדין. כך שתחומי הלימוד בתואר שני בכלכלה הם רבים ומגוונים, והם ללא ספק יכולים לאפשר לכם לעבוד בכל מקום שתבחרו.

איפה לומדים תואר שני בכלכלה?


על מנת שתוכלו להתחיל את לימודי התואר השני שלכם בכלכלה, כל מה שאתם צריכים לעשות זה לבחור את מוסד הלימוד שמתאים לכם. חשוב לזכור כי לבחירת מוסד הלימוד יש משקל משמועתי, ולכן אל תקלו ראש בתהליך קבלת ההחלטות.

  1. אוניברסיטת תל אביב – האוניברסיטה מציעה תואר מוסמך בכלכלה בשני מסלולים – מסלול עם עבודת גמר או מסלול ללא עבודת גמר.
  2. אוניברסיטת בן גוריון – אוניברסיטת בן גוריון מציעה תואר שני בכלכלה, מדובר כמובן על תואר MA מוסמך בכלכלה.
  3. אוניברסיטת חיפה – האוניברסיטה מציעה תואר שני בכלכלה – כאשר לרשות הסטודנטים עומדת בחירה בין מסלול עם תזה או מסלול עם כתיבת עבודת מחקר.

מה אפשר לעשות עם תואר שני בכלכלה?


האפשרויות שעומדות לרשותכם עם תואר שני בכלכלה הן רבות ומגוונות. העבודות השכיחות ביותר הינן תפקיד של כלכלנית בחברות ובגופים שונים. כיום מדובר על תפקיד שניתן למצוא אותו בכל חברה או ארגון גדול, והביקוש כמובן נמצא בשיא מכיוון שכמות החברות במשק רק גדלה בהתאם.

מהו השכר לבוגרי תואר שני בכלכלה?

 

השכר לבוגרי תואר שני בכלכלה הינו דינאמי ביותר, וקשה מאוד לתת אומדן בצורה מדויקת. רוב בוגרי תואר שני בכלכלה יוכלו להשתכר בגובה של 12,000-15,000 שקל לחודש. כמובן שאם תמצאו את עצמכם מתברגים בחברות חזקות במשק השמיים הם הגבול מבחינת השכר שלכם.

תואר שני בכלכלה – סיכום כללי


אם אתם בוגרי תואר ראשון בכלכלה, להמשיך ללימודי תואר שני בתחום זוהי אפשרות נהדרת עבורכם שיכולה לפתוח לכם לא מעט דלתות. אפשרויות התעסוקה לבוגרי תואר שני בכלכלה הינן גדולות יותר לעומת אפשרויות התעסוקה לבוגרי תואר ראשון בכלכלה. 

הלימודים עצמם לוקחים כשנתיים ברוב המקרים, ובסיומם תוכלו להתחיל לעבוד במקומות העבודה השונים. כיום לימודי תואר שני בכלכלה ניתן למצוא במגוון רחב של מוסדות לימוד בפריסה ארצית, ושכר הלימוד הינו שכר לימוד אוניברסיטאי. כעת כל מה שנותר לכם לעשות זה לבחור את מוסד הלימוד שמתאים לכם ולצאת לדרך החדשה.