תואר שני במדעי המחשב

כל אחד ירצה לעבוד בחברות הגדולות ביותר בעולם ההייטק והטכנולוגיה, אך חלק נכבד מאותן חברות דורשות להגיע עם תואר שני במדעי המחשב. תואר ראשון במדעי המחשב בהחלט פותח לכם אפשרויות רבות, אך תואר שני בתחום יכול להעמיד אתכם בסיטואציה הרבה יותר טובה. אז רגע לפני שאתם מתחילים ללמוד, הינה לפניכם כל המידע הרלוונטי על מנת שתוכלו לקבל את ההחלטה האידיאלית בהתאם למצב שלכם.

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

למה כדאי להמשיך לתואר שני במדעי המחשב?

ראשית נגיד כי לימודי מדעי המחשב כתואר שני הם לא חובה, וישנן לא מעט חברות הייטק שאינן דורשות מעבר לתואר ראשון. אז אתם בטח שואלים את עצמכם מדוע אתם צריכים להוציא תואר שני במדעי המחשב?

ראשית מכיוון שאם אתם אוהבים את תחום המחשבים והתחברתם לכל החומר שלמדתם במהלך התואר הראשון, אתם בוודאי הולכים ליהנות גם מהתואר השני ולקבל ממנו לא מעט תובנות חשובות שלא הכרתם.

בנוסף תואר שני במדעי המחשב יפתח בפניכם אפשרויות תעסוקה בלתי מוגבלות, כאלה שלא היו קיימות לרשותכם עם תואר ראשון במדעי המחשב. כך שכל מה שתצטרכו לעשות זה לבחור את התחום המועדף עליכם.

מהם תנאי הקבלה?

מכיוון שמדובר על תואר שני בתחום של מדעי המחשב ולא בתואר ראשון, אז כמובן תצטרכו להגיע עם תואר ראשון ביד. התואר הראשון יכול להיות במדעי המחשב, במדעים מדויקים או בכל תחום שמגיע מהאזור הזה של מדעי המחשב. 

מבחינת ממוצע הציונים בתואר הראשון, ישנם מוסדות לימוד שיוכלו לקבל אתכם עם ממוצע של 75 ויש כאלה שידרשו ממוצעים גבוהים יותר אפילו ממוצע שנושק ל-90. לכן חשוב מאוד שתוודאו את הנושא הזה מראש לפני שתקבלו החלטה לכאן או לכאן.

מה לומדים בתואר שני במדעי המחשב?

הלימודים של תואר שני במדעי המחשב לא הולכים להיות שונים בתכלית בהשוואה ללימודי תואר ראשון במדעי המחשב. ההבדל העיקרי יהיה כי במהלך התואר השני אתם בתור סטודנטים תיכנסו אל עובי הקורה ותחקרו כל עניין לעומק על מנת להבין אותו מהבסיס. 

התואר השני פחות יעסוק בתחום המתמטיקה, ויותר יעמיק בעולם המחשבים. זה אומר שיהיו קורסים בתחום של רובוטיקה, בינה מלאכותית, רשתות תקשורת מחשבים, מודלים של מערכות מחשבים ועוד רשימה ארוכה של נושאים שבהחלט יכולים לעניין אתכם.

כמה זמן נמשך תואר שני במדעי המחשב?


במרבית המקרים סטודנטים לתואר שני במדעי המחשב לומדים במשך שנתיים שלמות. אך ישנם מקרים חריגים שבהם התואר יכול להימשך מעבר לזמן המצופה – אם לקחת הרבה קורסים או שעבודת המחקר שאתם מבצעים הינה מעמיקה ומסובכת.

הכוח לקבוע את תדירות הלימודים ואת משך הזמן שלהם נמצא בידיים שלכם, בוודאי הבנתם את זה כבר בהיותכם סטודנטים לתואר ראשון. לכן אם תתכננו את הזמן בקפידה תוכלו לסיים את הלימודים במועד הרצוי מבחינכם שזה הדבר החשוב ביותר.

מהו שכר הלימוד של תואר שני במדעי המחשב?

לימודים לתואר שני במדעי המחשב יכולים לעלות לכם בין 10,000-25,000 שקל לתואר כולו. ההבדל בשכר הלימוד קיים מכיוון שהוא משתנה בהתאם למוסד הלימוד שבו בחרתם ללמוד. לכל מוסד לימוד יש את העדפות שלו, ולפיכך התשלום משתנה לעיתים אפילו בצורה קיצונית.

החדשות הטובות עבורכם הם שתוכלו להיעזר במלגות על מנת לממן את תשלום שכר הלימוד כך שתרד מכם מעמסה מהגב. לרשותכם עומדים מבחר גדול של מלגות מהן תוכלו לבחור את המלגות שהכי מתאימות לכם, אלה שמהן תוכלו גם לקבל משהו קטן עבור עצמכם.

איפה לומדים תואר שני במדעי המחשב?

ישנן לא מעט מוסדות לימוד שמציעים לסטודנטים שסיימו תואר ראשון בתחומים שונים להמשיך ללימודי תואר שני במדעי המחשב. המוסדות המוכרים והמומלצים ביותר ללימודי תואר שני במדעי המחשב הם:

  1. המרכז הבינתחומי בהרצליה – בבינתחומי בהרצליה תוכלו למצוא תואר שני במדעי המחשב, התואר מיועד לבוגרי תואר במדעי המחשב או בתחום דומה. ניתן למצוא גם מסלול בוקר וגם מסלול ערב.
  2. אוניברסיטת בן גוריון בנגב – האוניברסיטה מציעה תואר שני במדעי המחשב עם התמחות בביו אינפורמטיקה. נכון להיום מדובר אך ורק על מסלול של לימודי בוקר.
  3. מכללת אשדוד – המכללה מציעה תואר שני במדעי המחשב, התואר מוענק מטעם האוניברסיטה הפתוחה ומיועד לבוגרי תואר ראשון במדעי המחשב או בתחום דומה.

מה אפשר לעשות עם תואר שני במדעי המחשב?

האפשרויות שיעמדו לרשותכם עם תואר שני במדעי המחשב יהיו כמעט בלתי מוגבלות. תוכלו למצוא את עצמכם משתלבים בצורה קלה בכל חברת הייטק, אפילו בחברות הגדולות ביותר בישראל ובעולם. החברות הללו צמאות לקבל לשירותן בוגרי תואר שני במדעי המחשב בהשוואה לבוגרי תואר ראשון במדעי המחשב.

בנוסף אם התחום מעניין אתכם כמובן שתוכלו להמשיך לתואר שלישי, ובנושא הזה השמיים הם הגבול. מי שאוהב את התחום יכול למצוא את עצמו לומד וחוקר עד בלתי סוף. מדובר על תחום שמתפתח בלי סוף ובכל רגע נתון ניתן לגלות דברים חדשים שאף אחד לא ידע על קיומם. 

תואר שני במדעי המחשב – סיכום כללי

בוגרי תואר ראשון במדעי המחשב? יש לכם תחום ראשון בתחום אחר שדומה למדעי המחשב? יש לכם אפשרות להתחיל ללמוד תואר שני במדעי המחשב. מדובר על לימודים מרתקים שיכניסו אתכם אל תוך עולם הטכנולוגיה וההייטק.

זוהי ללא ספק אפשרות אדירה עבורכם להעשיר את הידע מצד אחד, ומצד שני לפתוח לעצמכם דלתות שלא היו נפתחות אילולא התואר השני שלכם. כיום תוכלו למצוא מגוון רחב של מוסדות לימוד שיאפשרו לכם להוציא תואר שני בתחום, ומכאן אתם יכולים להיות על הגל וללא ספק להצליח בגדול.

באילו מוסדות לימוד מוכרים ניתן ללמוד תואר שני במדעי המחשב?

תואר שני במדעי המחשב 1

אוניברסיטת תל אביב

השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם!

תואר שני במדעי המחשב 2

האוניברסיטה העברית בירושלים

השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם!

תואר שני במדעי המחשב 3

אוניברסיטת חיפה

השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם!

תואר שני במדעי המחשב 4

המכללה האקדמית תל חי

השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם!

תואר שני במדעי המחשב 5

המכללה האקדמית הדסה

השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם!

תואר שני במדעי המחשב 6

הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם!

תואר שני במדעי המחשב 7

אוניברסיטת בן גוריון בנגב

השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם!

תואר שני במדעי המחשב 8

האקדמית תל אביב יפו

השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם!

תואר שני במדעי המחשב 9

האוניברסיטה הפתוחה

השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם!

תואר שני במדעי המחשב 10

אוניברסיטת אריאל

השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם!

תואר שני במדעי המחשב 11

מכון ויצמן למדע

השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם!