תואר שני בעבודה סוציאלית

תפקידו של העובד הסוציאלי הוא אחד מהתפקידים החשובים ביותר במישור המשפחתי. העובד הסוציאלי מגיע על מת לבצע שינויים חיוביים במטרה לשפר את אורח החיים המשפחתי והקהילתי על כל גווניו. תואר שני בעבודה סוציאלית יכול להיות אפשרות מעולה עבור סטודנטים שונים לבצע הסבת מקצוע. אם אתם מתלבטים לגבי כדאיות המהלך, כאן תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ לכם לצורך קבלת ההחלטה הסופית.

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

מהם תנאי הקבלה לתואר שני בעבודה סוציאלית?

צריך לחלק את תנאי הקבלה לתואר שני בעבודה סוציאלית לשני חלקים. החלק הראשון מיועד לכל אותם סטודנטים המגיעים עם תואר ראשון בעבודה סוציאלית. הסטודנטים הללו יוכלו להתחיל לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית במידה והם מגיעים עם ממוצע ציונים שנע בטווח של 75-90. בנוסף אם הם מגיעים עם ניסיון בתחום זהו בהחלט פלוס רציני.

עבור אותם סטודנטים שאין ברשותם תואר ראשון בעבודה סוציאלית, אך יש ברשותם תואר ראשון בתחום אחר – הם יצטרכו לעבור קורסי השלמה שונים על מנת להתחיל את הלימודים. בנוסף גם מהם מצופה ממוצע ציונים שנע בין 75-90 בתואר הראשון שאותו הם סיימו.

למי מתאים ללמוד תואר שני בעבודה סוציאלית?

במידה ויש ברשותכם תואר ראשון בעבודה סוציאלית ואתם אוהבים את התחום, בהחלט כדאי לכם להתקדם לתואר שני בתחום. כך תוכלו לרכוש לעצמכם ידע רחב יותר, וכמובן להרחיב את אפשרויות התעסוקה שלכם בעתיד.

בנוסף סטודנטים שלמדו תואר ראשון בתחומים אחרים ומרגישים כי הם אינם ממצים את הפוטנציאל הטמון בהם, יוכלו להפנות את עצמם לאפשרות הזאת. תואר שני בעבודה סוציאלית מתאים לסטודנטים שרוצים להשכין שלום ולדובב בעיות במשפחות ובין אנשים שונים.

מה לומדים בתואר שני בעבודה סוציאלית?

תואר שני בעבודה סוציאלית מגיע כסוג של תוספת לתואר הראשון בתחום. במהלך הלימודים הסטודנטים לומדים כיצד ניתן לטפל בבעיות שונות שעלולות להיווצר במשפחה או בקבוצה מסוימת של אנשים. הסטודנטים עובדים על היכולת לדובב את הסביבה, ולדלות כמה שיותר פרטים על מנת למנוע סכנות – דבר חיוני מאוד לעובדים סוציאליים בכל התחומים.

הלימודים מתמקדים בשני מישורים – הראשון בעבודה סוציאלית אל מול יחידים, והשני זוהי כמובן עבודה סוציאלית אל מול קבוצות של אנשים. כך תוכלו להשיג לעצמכם את ארגז הכלים הדרוש על מנת שתוכלו להיות עובדים סוציאליים יעילים וטובים.

כמה זמן נמשך תואר שני בעבודה סוציאלית?

אם אתם מגיעים עם תואר ראשון בעבודה סוציאלית, על מנת שתוכלו להיות זכאים לתואר שני בתחום עליכם ללמוד כשנתיים במוסד לימוד מוכר. לאחר מכן תהיו זכאים לקבל תואר M.A בעבודה סוציאלית מטעם מוסד הלימוד שבו למדתם.

אם אינכם מגיעים עם תואר ראשון בתחום תצטרכו כמובן להשלים מספר קורסי השלמה. ברוב המקרים בסיטואציה כזאת הלימודים עשויים להתפרס על פני כשלוש שנים, ובסיומם כמובן שגם אתם תהיו זכאים לקבל תואר M.A בעבודה סוציאלית.

למה כדאי להמשיך לתואר שני בעבודה סוציאלית?

לא מעט סטודנטים שסיימו תואר ראשון בעבודה סוציאלית, שואלים את עצמם מה הם יכולים לעשות מיד לאחר מכן? כמובן שהאפשרות הטובה ביותר הינה להשתלב בעבודה מסודרת שבה תוכלו לרכוש ידע פרקטי בתחום. אך ישנה אפשרות גם להמשיך אל עבר תואר שני בעבודה סוציאלית. מדוע זה יכול להיות רעיון טוב?

לימודי תואר שני בתחום יעמידו לרשותכם לא מעט כלים שלא היו ברשותם בעת לימודי התואר הראשון. הלימודים במסגרת התואר השני יוכלו לפתוח לכם לא מעט דלתות ומקומות עבודה משמעותיים יותר, כאלה שאולי היו רק בדמיון שלכם עד לאותו הרגע.

מה אפשר לעשות עם תואר שני בעבודה סוציאלית?

מיד עם סיום התואר השני בעבודה סוציאלית יפתחו לפניכם מגוון רחב של אפשרויות. לצורך הדוגמא גופים ממשלתיים ועיריות מעסיקים ברוב המקרים אך ורק בוגרי תואר שני בעבודה סוציאלית מכיוון שמדובר על אנשים עם ידע משמעותי יותר בתחום בהשוואה לבוגרי תואר ראשון.

בנוסף בוגרי תואר שני בעבודה סוציאלית יכולים לעבוד בבתי חולים, ובצבא וכמעט בכל מקום שבו הם חפצים. בשונה מתואר ראשון בעבודה סוציאלית שם האפשרויות שעומדות לרשותכם הן מוגבלות, עם תואר שני בתחום כמעט אף אפשרות לא תהיה חסומה בפניכם ותוכלו למצוא את מקום העבודה שתמיד רציתם לעבוד בו.

מהו שכר הלימוד של תואר שני בעבודה סוציאלית?

שאלה שלא מעט סטודנטים שעומדים להתחיל את התואר השני בעבודה סוציאלית שואלים את עצמם היא כמובן מהו שכר הלימוד? הרי מדובר על אלמנט חשוב שכל סטודנט מחויב להכיר בו על מנת לבצע את הלימודים בצורה האפקטיבית ביותר.

הבשורה המשמחת עבור כל אותם האנשים שרוצים להתחיל תואר שני בעבודה סוציאלית זה שברוב מוסדות הלימוד שכר הלימוד הינו אוניברסיטאי. מדובר על שכר לימוד שחלקו מסובסד על ידי המדינה, ובמקרה הזה הסטודנטים יצטרכו לשלם 10,000-13,000 שקל בלבד לשנת לימוד אחת. כך שמכיוון שתואר שני בעבודה סוציאלית נמשך כשנתיים ברוב המקרים השכר הכולל ינוע בין 20,000-26,000 שקל לכל התואר.

תואר שני בעבודה סוציאלית – סיכום כללי

בין אם אתם בוגרי תואר ראשון בעבודה סוציאלית או שאתם בוגרי תואר ראשון בתחום אחר, האפשרות של לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית יכולה להיות מושלמת עבורכם. מדובר בתחום שמביא איתו לא מעט סיפוק ויכול לפתוח בפניכם לא מעט אפשרויות בעתיד, אפשרויות שיכולות לסייע לכם לקדם את חייכם. 

הלימודים עצמם נמשכים כשנתיים במרבית המקרים, ותוכלו ללמוד אותם במוסדות לימוד רבים בכל רחבי הארץ. כל מה שנותר לכם לעשות זה רק לבחור את מוסד הלימוד שהכי מתאים לכם, ומכאן תוכלו בתוך זמן קצר לצאת עם תואר שני בעבודה סוציאלית.