תואר שני במשפטים

אומנם כל סטודנט שסיים תואר ראשון במשפטים ועבר בהצלחה את מבחני הלשכה יכול לעסוק בעריכת דין. אך לא מעט עורכי דין אשר עובדים בתחום מחליטים להתחיל לימודי משפטים לתואר שני על מנת להעשיר את הבנתם בתחום. אם בעבר לימודי משפטים לתואר שני היו נחשבים לבזבוז זמן, כיום מדובר על חלק אינטגרלי בקריירה של לא מעט עורכי דין שמבינים שהידע שהם רוכשים בלימודים זה הכוח שלהם לעזור ללקוחות שלהם.

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

למי מתאימים ללמוד משפטים כתואר שני?

מכיוון שמדובר על תואר שני במשפטים הוא איננו מתאים לכל אחד. לרוב התואר מתאים לסטודנטים אשר סיימו ללמוד תואר ראשון במשפטים ועובדים בתור עורכי דין בפועל. הלימודים הללו נועדו בעיקר על מנת להעשיר להם את הידע ואת ההבנה בתחום.

התואר מתאים לעורכי דין שמרגישים כי הם רוצים להכיר את כל נושאי המשפט לעומק, ומבינים כי הידע שלהם יכול לסייע להם בהתמודדות עם סיטואציות שונות בתחום החוק והמשפט.

מהם תנאי הקבלה ללימודי משפטים לתואר שני?

בשונה מתארים אחרים, כאשר מדובר על תואר שני במשפטים ברוב המקרים הדרישות הינן דרישות זהות בין כל מוסדות הלימוד. כמובן שתמיד יכולים להיות מעט שינויים, אך במרבית המקרים תנאי הקבלה זהים לגמרי. 

אז מה הם תנאי הקבלה ללימודי משפטים לתואר שני? אחת מהדרישות הבסיסיות זה להגיע עם תואר ראשון במשפטים בציון ממוצע של מעל 80. ישנו סיכוי מסוים להתקבל למוסד לימוד כזה או אחר עם ציון ממוצע מתחת ל-80, אז זה ידרוש מכם לעבור ועדת קבלה מיוחדת. כמובן שעוד דרישה בסיסית היא תעודת בגרות מלאה, אך הדרישה הזאת מגיעה גם בעת לימודי תואר ראשון במשפטים.

מהו שכר הלימוד?

לורם איאם החלטתם להוציא תואר שני במשפטים, ככל הנראה אתם תרצו לדעת מהו שכר הלימוד שאתם תדרשו לשלם לכל שנת לימוד. אז נתחיל מהשורה התחתונה, שכר הלימוד בין מוסדות הלימוד השונים משתנה – לכן קשה מאוד לתת השערה מדויקת לגביו. ברוב המקרים שכר הלימוד לשנת לימודים אחת ינוע בין 10,000-20,000 שקל. על מנת שתוכלו לשלם את שכר הלימוד תוכלו לעזר במלגות שונות שיכולות להקל עליכם ויאפשרו לכם להשקיע את מירב תשומת הלב בלימודים.פסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

מסלולי לימודים – לימודי משפטים לתואר שני

לימודי משפטים לתואר שני הם בעיקרי לימודי העשרה שנועדו להפוך עורכי דין לטובים וממולחים יותר. לכן מרבית מסלולי הלימוד ברוב מוסדות הלימוד הינם מסלולים זהים. המסלולים פועלים בדיוק באותה הדרך, אך משך זמן הלימוד עשוי להשתנות בהתאם לאינטנסיביות של הלימודים.

ההבדל העיקרי בין מסלולי הלימוד שעומדים על הפרק זה האם מדובר על לימודי בוקר או על לימודי ערב. כאשר מוסדות הלימוד רוצים לתת לכם מגוון רחב של אפשרויות, שבסופו של יום תוכלו לבחור עבורכם את האפשרות הטובה ביותר בהתאם לשגרת היום הרגילה שלכם.

באילו מוסדות לימוד מוכרים ניתן ללמוד משפטים בתואר שני?

לא מעט סטודנטים עם תואר ראשון במשפטים בוחרים להרחיב את הידע שלהם באמצעות לימודי משפטים לתואר שני. הלימודים הללו הפכו להיות מבוקשים מאוד בשנים האחרונות, ולכן תוכלו למצוא מגוון רחב של מוסדות לימוד המציעים להוציא אצלם תואר שני במשפטים. אילו מוסדות לימוד הם המומלצים ביותר עבורכם?

  1. לימודי תואר שני במשפטים במרכז הבינתחומי הרצליה – לימודי משפטים לתואר שני בתחום העסקי, הלימודים מתקיימים כלימודי ערב בלבד כולל לימודים ביום שישי.

  2. לימודי תואר שני במשפטים באוניברסיטה העברית – האוניברסיטה הטובה ביותר בישראל ללימוד משפטים, מציעה לימודי משפטים לתואר שני במגוון רחב של מסלולים.

  3. לימודי תואר שני במשפטים במסלול האקדמי המכללה למינהל – אם אתם רוצים להוציא תואר שני במשפטים במהירות, זה המקום הטוב ביותר עבורכם. במכללה למינהל תוכלו להוציא תואר שני במשפטים בתוך שנה אחת בלבד.

  4. לימודי תואר שני במשפטים במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט – המרכז מציע ארבעה מסלולים שונים ללימודי תואר שני במשפטים, כך שהסטודנטים יכולים לבחור את המסלול הטוב ביותר עבורם.

כמה זמן נמשכים לימודי תואר שני במשפטים?

כאשר אתם בוחרים מוסד לימוד כזה או אחר ללימודי משפטים לתואר שני, מוטב כי תבררו מראש כמה זמן נמשכים הלימודים במוסד הספציפי הזה. משך זמן הלימוד של תואר שני במשפטים משתנים בין מוסדות הלימוד השונים, אך לרוב הם נעים בין שנה אחת ועד שנתיים בסך הכל.

כמובן שאתם יכולים להאריך או לקצר את משך זמן הלימודים בהתאם לכמות הקורסים שאתם לוקחים בכל שנת לימוד. לכן תיקחו את הנושא הזה בחשבון כאשר אתם מבצעים החלטה כזאת או אחרת.

סוגי התעודות במסגרת לימודי משפטים לתואר שני

אז כמו שאמרנו, לימודי תואר שני במשפטים אינם נועדו על מנת לפתוח לכם דלתות חדשות – אלא יותר בכדי להעשיר את הידע שלכם. כל סטודנט שיסיים בהצלחה את לימודי התואר השני במשפטים יקבל תעודת תואר שני .LL.M. במשפטים. כמובן שאין כל הבדל בין סטודנטים שלמדו משפטים לתואר שני במסלול בוקר או כאלה שלמדו במסלול ערב.

לימודי משפטים לתואר שני – סיכום כללי


אם אתם עורכי דין ואתם מרגישים שאתם רוצים להעשיר את הידע שלכם בתחום, לימודי משפטים לתואר שני זוהי בהחלט האפשרות הטובה ביותר שעומדת לפניכם. כיום תוכלו למצוא לימודי משפטים לתואר שני במוסדות לימוד רבים, ותנאי הקבלה במרבית ממוסדות הלימוד הינם זהים.

כך שכל מה שאתם צריכים לעשות זה לבחור את מוסד הלימוד המועדף עליכם, ומכאן תוכלו להפוך את הידע שלכם להרבה יותר עשיר. לימודי משפטים לתואר שני זה כבר מזמן לא פריבילגיה, ולא מעט עורכי דין עושים זאת כדבר שבשגרה.