תואר שני בחינוך מיוחד

החינוך המיוחד הינה שיטת חינוך המיועדת לסייע לקבוצות של תלמידים עם לקויות למידה כאלה ואחרות. בעלי תואר שני בחינוך מיוחד יכולים להשתלב במערכות החינוך הרגילות או בבתי ספר המיועדים לחינוך המיוחד בלבד. תואר שני בחינוך מיוחד זוהי דרך מצוינת להעשיר את הידע שיש ברשותכם, ולהרחיב את האפשרויות שעומדות לרשותכם על מנת להצעיד את מערכת החינוך בישראל קדימה.

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

למה כדאי להמשיך לתואר שני בחינוך מיוחד?

תואר שני בחינוך מיוחד אינו מיועד אך ורק עבור כאלה המגיעים עם תואר ראשון בחינוך מיוחד אשר רוצים להעשיר את הידע אשר ברשותם. לרוב מדובר על סטודנטים עם תואר ראשון בתחומים אחרים, אשר רואים את עצמם בצורה כזאת או אחרת משתלבים במערכת החינוך הישראלית בדגש על החינוך המיוחד. כך אנשים משכילים בעלי תארים שונים יוכלו לבצע הסבת מקצוע וללמוד תואר שני בחינוך מיוחד.

בוגרי תואר שני בחינוך מיוחד יהיה ברוב המקרים עמוד הטווח בבתי הספר שבהם הם נמצאים. לרוב הם יקבלו את הכיתות המיוחדות ביותר, ומכאן המשימה תהיה להוציא מכל תלמיד ותלמיד את המקסימום שלו. משימה שעם האנשים הנכונים יכולה להסתיים בצורה חיובית במיוחד. 

מהם תנאי הקבלה?

קשה מאוד להעריך בצורה מדויקת את תנאי הקבלה ללימודי תואר שני בחינוך מיוחד מכיוון שהם משתנים ממוסד לימוד אחד למוסד לימוד אחר. אך ברוב הגורף של המקרים אחת מהדרישות הבסיסיות ביותר תהיה להגיע עם תואר ראשון ממוסד לימוד מוכר. תוכלו להגיע עם תואר ראשון כמעט בכל תחום, אך בחלק מהמקרים תצטרכו לבצע מספר קורסי השלמה.

בנוסף לסטודנטים המגיעים עם רקע בעבודה עם בני נוער בעלי צרכים מיוחדים יש יתרון גורף. מוסד הלימוד יקדם סטודנטים שמגיעים מתוך העולם הזה ומכירים כיצד בני נוער עם צרכים מיוחדים עשויים להתנהג בסיטואציות שונות ומגוונות.

למי מתאים להמשיך לתואר שני בחינוך מיוחד?

תואר שני בחינוך מיוחד יכול להתאים לסטודנטים שסיימו תואר ראשון אך הם אינם מתחברים לתחום שאותו הם למדו. גם אם הם לא למדו תואר ראשון בחינוך מיוחד, הם יוכלו לבצע הסבת מקצוע ולעסוק בתחום החינוך עם תואר שני בתחום.

בנוסף התואר השני בחינוך מיוחד יכול להיות אידיאלי גם כאלה שסיימו תואר חינוך רגיל, ורואים את עצמם מתמחים גם בתחום של חינוך מיוחד – תחום שדורש תחומי התקדמות אחרים בהשוואה לחינוך הרגיל.

כמה עולה תואר שני בחינוך מיוחד?

ברוב מוסדות הלימוד שבהם ניתן להוציא תואר שני בחינוך מיוחד שכר הלימוד יהיה שכר לימוד אוניברסיטאי. כמובן שישנן מספר מועט של מוסדות לימוד שבהם תאלצו לשלם שכר לימוד פרטי, אך לא מדובר על כמות גדולה בכלל.

לכן שכר הלימוד ינוע בין שכר לימוד אוניברסיטאי שהוא 10,000-13,000 שקל לשנת לימוד, ועד לשכר לימוד פרטי שהוא 20,000-25,000 שקל לשנת לימוד אחת. כמובן שתוכלו להגיש בקשה לקבלת מלגות שונות על מנת שיסייעו לכם לעמוד בתשלומי שכר הלימוד.

מה לומדים בתואר שני בחינוך מיוחד?

באופן טבעי הדגש העיקרי כאשר לומדים תואר שני בחינוך מיוחד יהיה על הדרך שבה ניתן לשלב ילדים עם צרכים מיוחדים בחברה. כיצד תוכלו לדובב אותם בצורה הטובה ביותר, וכמובן באיזה דרך תוכלו להעביר אליהם את החומר הנלמד. דבר שהוא הרבה יותר קשה מאשר ללמד תלמידים רגילים שהם אינם מוגדרים בתור תלמידי חינוך מיוחד.

כמובן שבנוסף לכך במסגרת תואר שני בחינוך מיוחד אתם תלמדו את כל הנושאים האחרים שקשורים לתואר שני בחינוך. כל שתוכלו להשתלב בצורה חלקה במערכות החינוך או במשרד החינוך בתפקיד כזה או אחר.

איפה לומדים תואר שני בחינוך מיוחד?

אחרי שהחלטתם כי תואר שני בחינוך מיוחד זה הדבר הבא שאתם רוצים לעשות. כעת אתם צריכים רק לבחור את מוסד הלימוד שבו תשלימו את התואר:

  1. מכללת לוינסקי לחינוך – המכללה מציעה לבוגרי תואר ראשון להירשם ללימודי תואר שני בחינוך מיוחד.
  2. המכללה האקדמית הרצוג‏ – המכללה ממוקמת בירושלים, ומציעה תואר שני בחינוך מיוחד. התואר מטעם המכללה הינו תואר M.Ed בחינוך מיוחד.
  3. המכללה האקדמית אחוה – המכללה ממוקמת בסמוך לקריית מלאכי, ומציעה לתושבי האזור ללמוד תואר שני בחינוך מיוחד. המכללה היא אחת מהמכללות המוכרות ביותר ללימודי חינוך בישראל בין אם מדובר על תואר ראשון או תואר שני.

מה אפשר לעשות עם תואר שני בחינוך מיוחד?

בשונה מתואר שני בחינוך, כאשר אתם מחזיקים תואר שני בחינוך מיוחד עומדות לרשותכם לא מעט אפשרויות. ראשית תוכלו להמשיך לעבוד במערכת החינוך בין אם בכיתות רגילות או בכיתות חינוך מיוחד. בנוסף תוכלו לעבוד במשרד החינוך בתפקידים שונים המיועדים בעיקר לבעלי תואר שני בחינוך ומעלה.

מהו השכר לבוגרי תואר שני בחינוך מיוחד?

נכון שהשכר של עובדי ההוראה במדינת ישראל איננו גבוה, אך מרבית המורים טוענים כי הם עוסקים בתחום בעיקר מתוך תחושת שליחות. נכון להיום השכר של בוגרי תואר שני בחינוך מיוחד ינוע בין 10,000-15,000 שקל לחודש בממוצע.

תואר שני בחינוך מיוחד – סיכום כללי

מערכת החינוך זקוקה לאנשים משכילים שרוצים לתרום ולהביא מעצמם את המקסימום. מהסיבה הזאת כמעט כל סטודנט שמגיע עם תואר ראשון בתחום כזה או אחר, יוכל להמשיך וללמוד תואר שני בחינוך מיוחד. הלימודים הינם מעניינים מאוד כאשר אתם נכנסים לראשונה בחייכם ככל הנראה אל עולם של בני הנוער עם הצרכים המיוחדים.

אם עבודה במערכת החינוך מגיעה עם לא מעט תחושת שליחות, בטח כאשר מדובר על עבודה עם בני נוער בעלי צרכים מיוחדים בתוך מערכת החינוך. כך אתם בעצם מרוויחים מכל העולמות וחוזרים בכל יום לבית עם תחושת סיפוק אדירה.