תואר שני בסיעוד

תחום הסיעוד הוא אחד מהתחומים החשובים ביותר בעולם הרפואה, והוא כולל בתוכו גם את עבודתם החשובה של האחים והאחיות בבתי החולים ובקופות החולים. מטרת הלימודים במסגרת תואר שני בסיעוד זה להעניק לסטודנטים את הכלים הדרושים על מנת להתמודד עם כל מצב וסיטואציה שעלול ליפול להם בדרך. בחלק מהמקרים הדברים שנלמדים במסגרת התואר יכולים להציל חיים, פשוטו כמשמעו.

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

למה כדאי להמשיך לתואר שני בסיעוד?

אם אתם בוגרי תואר ראשון בסיעוד, אתם בוודאי שואלים את עצמכם מדוע מומלץ לכם להמשיך לתואר שני בסיעוד? ראשית כמובן שאם תחום הסיעוד מעניין אתכם, בעזרת לימודי התואר השני תוכלו ללמוד נושאים מעמיקים יותר ולאפשר לעצמכם לספק טיפול מקצועי יותר. ישנו הבדל מהותי בין רמת החומר הנלמד במסגרת תואר ראשון סיעוד ובין רמת החומר הנלמד בתואר שני בסיעוד.

בנוסף בעזרת תואר שני בסיעוד תוכלו לעבוד במקומות עבודה יוקרתיים, כאלה שמלכתחילה מעסיקים אך ורק בוגרי תואר שני. כך שתוכלו לפתוח לעצמכם אפשרויות תעסוקה רבות, והקריירה שלכם תוכל לנסוק למקומות שלא חלמתם עליהם. זוהי ללא ספק אפשרות מצוינת עבורכם לנפץ כל תקרת זכוכית שמרחפת מעל לראש שלכם.

מהם תנאי הקבלה?

כמובן שבכדי להתחיל ללמוד תואר שני בסיעוד, על הסטודנטים להיות עם תואר ראשון בסיעוד או ברפואה. מרבית מוסדות הלימוד ידרשו גם ממוצע גבוה של 80-85, דבר שיאמת את העובדה כי מדובר על סטודנטים רציניים שרוצים להתקדם.

מועמד שמגיע ללא תואר ראשון בסיעוד או ברפואה, אך עם תואר ראשון בתחום אחר יוכל להתקבל ללימודים רק לאחר השלמת קורסי השלמה שונים. לכל מוסד לימוד יש את תנאי הקבלה שלו, ולכן מוטב לעקוב אחריהם ולוודא בדיוק את תנאי הקבלה במוסד הלימוד שאליו אתם רוצים להתקבל.

למי מתאים להמשיך לתואר שני בסיעוד?

כמובן שלא לכל אחד מתאים להמשיך לתואר שני בסיעוד, ועל מנת שתבצעו מהלך כל כך משמעותי עליכם להיות בטוחים שתוכלו לעמוד בו. ראשית מדובר על לימודים לא פשוטים, לכן אתם צריכים להיות במצב שבו תהיו מסוגלים לשלב קריירה ביחד עם לימודים.

בנוסף אתם צריכים להיות במצב שבו תחום הסיעוד מעניין אתכם, ואתם רוצים להעשיר את הידע שלכם בתחום ובכך תוכלו להפוך את ארגז הכלים שעומד לרשותכם להרבה יותר עשיר ומגוון. תזכרו כי עם ארגז הכלים הזה אתם הולכים להציל חיים של אנשים.

כמה זמן נמשך תואר שני בסיעוד?

אלמנט הזמן הוא אחד מהאלמנטים החשובים ביותר כאשר אתם ניגשים ללימודי תואר שני בכל תחום. בשונה מתואר ראשון ששם אינכם צריכים לעמוד בלוחות זמנים מוגדרים, כאן אתם אמורים לסיים את התואר בהקדם על מנת להתקדם בעבודה. 

ברוב המקרים תואר שני בסיעוד נמשך כשנתיים שלמות שבמהלכן תקבלו את כל האלמנטים החשובים בכדי שתוכלו לעסוק בתחום הסיעוד ולהציל חיים של אנשים אחרים.

מה לומדים בתואר שני בסיעוד?

למי מכם שלמד תואר ראשון בסיעוד, אז אתם בוודאי יכולים לתאר לעצמכם כי תחומי הלימוד בתואר שני בסיעוד הם רבים ומגוונים. מצד אחד מדובר על חומר עיוני הקשור לאנטומיה, סטטיסטיקה ופסיכולוגיה תחומים שלא בהכרח חשבתם שיכולים להיות קשורים לסיעוד בצורה כזאת או אחרת.

בנוסף מלבד החלק העיוני, ישנן גם לא מעט התנסויות מעשיות שאמורות להכשיר אתכם לטפל בחולים ולבצע את המשימות הרצויות בצורה יעילה. רק בעזרת שילוב יעיל בין חומר עיוני ובין משימות מעשיות תוכלו להגיע למצב שבו אתם מוכנים לכל משימה שתוטל עליכם.

איפה לומדים תואר שני בסיעוד?

בחירת מוסד הלימוד זה השלב החשוב ביותר כאשר אתם ניגשים להוציא תואר שני בסיעוד. לכן על מנת להקל עליכם את הבחירה הבאנו לפניכם את מוסדות הלימוד המומלצים ביותר:

  1. אוניברסיטת תל-אביב – האוניברסיטה מאפשרת לסטודנטים שלמדו תואר ראשון בסיעוד להמשיך גם לתואר שני בסיעוד. ישנם שני מסלולים האחד עם עבודת גמר והשני ללא עבודת גמר.

     

  2. אוניברסיטת חיפה – האוניברסיטה מציעה שני מסלולי לימוד לתואר שני בסיעוד. המסלול הראשון עם תזה נמשך כשלוש שנים, והמסלול השני ללא תזה נמשך כשנתיים בסך הכול.

     

  3. אוניברסיטת בן גוריון – המחלקה למדעי הבריאות של אוניברסיטת בן גוריון מציעה תואר שני בסיעוד עם מגוון רחב של התמחויות שיעשירו את הידע העומד לרשותכם.

מה אפשר לעשות עם תואר שני בסיעוד?

בוגרי תואר שני בסיעוד יוכלו לעשות לא מעט דברים עם התואר שזה עתה הם קיבלו. ראשית הם יוכלו לעבוד כאחים ואחיות במוסדות רפואה שונים ברחבי הארץ עם דגש על בתי חולים. בנוסף הם יוכלו להתקדם לתפקידי ניהול שונים בקופות חולים ובמוסדות רפואה דבר שלא היה אפשרי עם תואר ראשון בסיעוד.

מהו השכר לבוגרי תואר שני בסיעוד?

השכר של בוגרי תואר שני בסיעוד הינו גבוה, ומהסיבה הזאת לא מעט סטודנטים עם תואר ראשון בסיעוד בוחרים להמשיך לתואר שני. השכר של בוגרי תואר שני בסיעוד יכול לנוע בין 12,000-18,000 שקל בממוצע.

תואר שני בסיעוד – סיכום כללי

תחום הרפואה הוא אחד מהתחומים החשובים ביותר בחיינו, מהסיבה הזאת תואר שני בסיעוד הוא לא פחות משליחות. מדובר על תואר שיאפשר לכם לעסוק בלא מעט תחומים, והעבודה עם חולים ואנשים הנמצאים במצוקה כזאת או אחרת יכול בהחלט להיות מאוד מתגמל עבורכם.

הלימודים עצמם נמשכים כשנתיים ברוב המקרים, בחלק ממוסדות הלימוד ידרשו מהסטודנטים ללמוד כשלוש שנים. שכר הלימוד יהיה שכר לימוד אוניברסיטאי, אך מוטב לוודא את הנושא מול מוסד הלימוד שבו אתם מתכננים ללמוד. הגיע הזמן שתבחרו במקצוע שיגרום לכם לקום בכל בוקר עם סיפוק אדיר ותחושת שליחות שלא משתווה לשום דבר אחר.