לימודי הנדסה – מתואר ראשון ועד דוקטורט

כתיבת קוד

קבלה ללימודים אקדמיים בתחום ההנדסה כפופה לתקנות המוסד אליו אתם נרשמים. תקנות אלה עשויות להשתנות מעת לעת, אך בשנים האחרונות נדרש, למשל, ממוצע ציונים של לפחות 84 בתואר ראשון כדי להתקבל לתואר שני בהנדסה, אבל נתחיל קודם כל בתואר הראשון.

לימודי תואר ראשון בהנדסה

 תואר ראשון בלימודי הנדסה מכין אתכם לקריירה בתחומים שונים, כמו למשל בכימיה או בתרמודינמיקה. לימודי הנדסה מבטיחים קריירה המאופיינת ברמת ביקוש גבוהה מאוד. כבעלי תואר ראשון בהנדסה, תוכלו לעסוק בתחום שבו אתם מעוניינים, כך למשל בתחומים הנוגעים להנדסת ביוטכנולוגיה, הנדסת חומרים, הנדסה ביוכימית, הנדסת חשמל, הנדסת מכונות, הנדסת בניין ועוד. תואר ראשון בהנדסה יכול לשמש כקרש קפיצה מעולה הן לקריירה מצליחה והן ללימודי המשך לתואר שני ושלישי. אם יש לכם נטייה למתמטיקה ולמדע, סביר להניח שתואר ראשון בהנדסה עשוי להיות מסלול הלימודים המתאים לכם.

לימודי תואר שני בהנדסה

 אם למשל תבחרו במסלול של תואר שני בהנדסת ביוטכנולוגיה ומזון, קחו בחשבון שאפשר ללמוד לתואר שני עם תזה או ללא תזה. בחרו במסלול המתאים לכם, בדרך כלל מדובר בתוכנית לימודים המיועדת לסטודנטים עם תואר ראשון בהנדסה, שהשיגו ממוצע ציונים מעל 84, תוכנית הלימודים מורכבת בדרך כלל מכ-40 נקודות זכות ותוכלו לצפות לשני קורסים חובה, כמו למשל:

  • קורס בסטטיסטיקה תעשייתית
  • סמינריון מתקדם בהנדסת מזון

על מנת לקבל את התואר השני יהיה עליכם למלא את כל דרישות הלימודים שקבע המוסד האקדמי בו אתם לומדים.

לימודי תואר שלישי בהנדסה

 לימודים לתואר שלישי, לקבלת תואר ׳דוקטור לפילוסופיה׳ (PhD), מיועדים לבעלי תואר שני שלמדו במוסד אקדמי מוכר ומצוידים בהישגים מוכחים, בעריכת מחקרים ובאישור תחומי המחקר, במקרה הצורך.

מסלול ישיר לדוקטורט בלימודי הנדסה

 ישנם מסלולים לתואר שני בהנדסה אשר מאפשרים לסטודנטים מצטיינים בלימודים ובמחקר שערכו, להתקבל כמועמדים לתואר שלישי כבר במהלך הלימודים לתואר שני. זאת, בכפוף להמלצות של ועדת הסגל לתארים מתקדמים. יש גם מסלול מיוחד ללימודי דוקטורט בהנדסה, לסטודנטים מצטיינים שסיימו את הלימודים בתואר הראשון. 

בכל מוסד אקדמי תוכלו למצוא את נהלי הקבלה המתוארים בקטלוג תקנות המוסד. קחו בחשבון שעל מנת להתקבל למסלול זה יהיה עליכם למצוא יועץ ולהגדיר את תחום המחקר שלכם, עוד לפני הגשת המועמדות שלכם.

תנאי קבלה לתואר שלישי בלימודי הנדסה 

 דרישות הקבלה לתואר השלישי בהנדסה, כוללות בנוסף להישגים האקדמיים (ממוצע 90 לפחות), נדרשת גם הפגנה של היכולת שלכם לערוך מחקרים עצמאיים. קחו בחשבון שוועדת הקבלה אמורה לבחון את ההישגים הלימודיים שלכם ולקבוע אם אתם זכאים להתקבל ללימודים לתואר שלישי, ובאילו תנאים.

עמידה בדרישות הלימוד

 כדי להתקבל ללימודים לתואר שלישי בהנדסה, יהיה עליכם לעמוד בתנאי הקבלה הספציפיים למוסד האקדמי שבו אתם בוחרים ללמוד. בנוסף, יהיה עליכם להגיש את הצעת המחקר שלכם לבדיקה, ולקבל את אישור הוועדה.

 

 

אולי יעניין אותך גם?

לימודי הנדסה – מתואר ראשון ועד דוקטורט 3

קורס אוטם מורשה

מתלבטים בין קורס כזה או אחר? אולי בכלל "מדגדג" לכם להירשם לתואר BA? ובכן, עד שתחליטו בדיוק מה אתם רוצים, תנו לנו לספר לכם על

קראו עוד »
לימודי הנדסה – מתואר ראשון ועד דוקטורט 5

קורס מכונאי אופניים

אם מאז ומתמיד אהבתם לפרק ולהרכיב דברים בחזרה, אתם ידועים בתור חובבי תיקונים ובאופן כללי יש לכם חוש טכני מפותח – כדאי שתנסו להשתלב בתחום

קראו עוד »

פרטים נוספים על מסלול לימודים

פוסטים אחרונים בבלוג