כל מה שצריך לדעת על לימודי פילאטיס

שיטת הפילאטיס מתאימה לכל אחד: בין אם אתם משתקמים ממחלה או פציעה, או שאתם מעוניינים פשוט לשמור על גמישות הגוף ולחזק אותו. ישנם שיעורים ייחודיים לחולי פרקינסון או לסובלים מאוסטאופורוזיס, שיעורים לנשים בהיריון או לנשים אחרי לידה, בנוסף לשיעורים מיוחדים לגברים, לבני נוער ולבני הגיל השלישי. לימודי פילאטיס הם הדרך שלכם להגיע כמעט לכל אוכלוסייה וליצור שינוי אמיתי בגופם ובאיכות החיים שלהם.

מה כוללים לימודי פילאטיס?

ישנם מכונים שונים בארץ ובעולם שמציעים הכשרה למדריכי פילאטיס מסוגים שונים, אולם בשום מקום לא תמצאו מכון שמספק לחניכים שלו בית חם כמו הסטודיו של מרתה ענבר. עם ניסיון של למעלה מ-30 שנים בתחום, מרתה מעבירה למדריכים בהכשרתה את הגישה הייחודית שלה לתנועה – גישה שמשלבת את שיטת הפילאטיס עם ידע בשיקום אורתופדי, טיפול נוירולוגי, והתייחסות לתפקוד הפונקציונלי של חיי היומיום. בסטודיו תוכלו למצוא מספר מסלולי הכשרה וסדנאות לימוד למדריכי פילאטיס. בהמשך נציג כמה דוגמאות מתוך הרפרטואר הרחב של הסטודיו:

קורס פילאטיס מזרן

קורס בן 14 מפגשי לימוד ועוד 6 מפגשים לתרגול אנטומיה יישומית. מטרת הקורס היא להקנות את הידע התאורטי והמעשי הנחוץ למדריכי פילאטיס על מנת לבנות מערכי שיעור פילאטיס מזרן עבור יחידים או קבוצות. במהלך הלימודים בקורס זה ניצור בסיס רחב ומעמיק לגבי עקרונות שיטת הפילאטיס וראיה הוליסטית של תפקוד מערכת השלד-שריר, הבנת מאפייני התנועה והייצוב של הגוף, וזיהוי העקרונות התפקודיים והביו-מכאניים של הגוף. על בסיס הידע המעמיק הזה ניתן להתאים את האימונים לצרכיו האישיים של כל מתאמן, בין אם מדובר במתאמנים שיקומיים, כאלה הסובלים מבעיות אורתופדיות, נשים הרות, ספורטאים וכו'.

בסופו של הקורס מקבלים התלמידים תעודת הסמכה למדריכי פילאטיס מטעם המרכז. הוא מהווה גם בסיס חשוב להמשך לימודי פילאטיס מתקדמים כמו עבודה עם מכשירים ועוד.

קורס פילאטיס מכשירים

קורס זה מתאים לבוגרי קורס פילאטיס מזרן של מרכז מרתה פילאטיס או מכל מכון הסמכה אחר. הוא אורך 14 מפגשים רגילים ו-6 מפגשים של אנטומיה יישומית, ובסופו ייצאו התלמידים עם תעודת הסמכה למדריכי פילאטיס מכשירים מטעם המרכז, ועם הידע הדרוש על מנת להעביר שיעורי פילאטיס מכשירים למגוון רחב של אוכלוסיות.

הסילבוס כולל היכרות מעמיקה עם עקרונות הפילוסופיה של הוגה השיטה, ג'ו פילאטיס. לאחר מכן נלמד לעומק סדרות נבחרות של תרגילי פילאטיס מסוגים שונים, תוך הבנת ההיגיון מאחורי התנגדות הקפיצים, ניתוח ביומכני של התנועות המעורבות, התאמות ושינויים המתאימים לאוכלוסיות יעד ולרמות קושי שונות, וכמובן כללי הבטיחות ודרכי התפעול הנכונות של כל מכשיר. 

קורס פילאטיס שיקומי

המרכז של מרתה ענבר מציע שתי רמות של קורסים לפילאטיס שיקומי – בסיסי או מתקדם. קורסים אלה מתאימים למי שכבר עובד או עובדת כמדריכי פילאטיס בעלי תעודה הכשרה להדרכת פילאטיס מזרן ו/או מכשירים, ואשר מעוניינים להתמקצע בתחום השיקום. 

טיפולי פילאטיס שיקומי נועדו לסייע לאוכלוסיות הסובלות מכאבים כרוניים, כאבים אורתופדיים (כמו בעיות גב, צוואר או ברכיים), נשים במהלך הריון או אחריו, שיקום לספורטאים לאחר פציעה, חולי אוסטיאופורוזיס או פיברומיאלגיה, ועוד.

סטודיו מרתה פילאטיס: המכון המוביל להכשרת מדריכי פילאטיס

מרכז ההכשרה של מרתה פילאטיס הוא היחיד בארץ בעל ניסיון של 18 שנים בהכשרה והסמכה של מדריכי פילאטיס מסוגים ואסכולות שונות. במרכז תוכלו למצוא מגוון רחב של קורסים מתוך עולם הפילאטיס, ותזכו לסיים את הסטאז' במקביל לשיעורי הקורס, בלי לבזבז זמן, כך שכבר בסיומו של הקורס תקבלו את תעודת ההכשרה שלכם.

פרטים נוספים על מסלול לימודים

פוסטים אחרונים בבלוג