פסיכומטרי

ככל הנראה כבר יצא לכם לשמוע על ציון הפסיכומטרי, מדובר על אחד מהציונים החשובים ביותר שעשוי לקדם אתכם ללמוד את התחום המועדף עליכם בעת בחירת לימודים לתואר ראשון.

ציון פסיכומטרי הוא ציון סף משמעותי באוניברסיטאות, ובשנים האחרונות ישנן גם מכללות שמייחסות לו חשיבות מכרעת. מכיוון שמדובר על מבחן משמעותי, כיום ישנם לא מעט מוסדות לימודים אשר מתמחים בהכנה לקראת מבחן הפסיכומטרי. מרבית האנשים שעומדים לגשת למבחן כיום, עוברים תחילה קורס על מנת להגיע מוכנים יותר.

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

למי מתאימים קורס פסיכומטרי?

מבחן פסיכומטרי הוא לא מבחן פשוט.
הפסיכומטרי מודד את רמת הידע שלכם בתחום הכמותי, מילולי ואנגלי. מהסיבה הזאת כמעט כל אחד צריך לעבור קורס פסיכומטרי לפני המבחן על מנת שהוא יוכל להגיע מוכן ולקבל את הציון הגבוה ביותר.

לגשת למבחן פסיכומטרי מבלי לעבור קורס זה סיכון אדיר שיכול לעלות לכם ביוקר, ואין שום סיבה שתיקחו את הסיכון הזה. אם אתם רוצים ללמוד באוניברסיטה בתחום המועדף עליכם, מבחן פסיכומטרי הוא תנאי בסיסי ואתם כמובן צריכים להוציא את הציון הגבוה ביותר.

מי יכל ללמוד בקורס פסיכומטרי

מכיוון שקורס פסיכומטרי הוא אחד מתנאי הסף ללימודים במרבית המוסדות להשכלה גבוהה, אין תנאי סף שבו אתם צריכים לעמוד על מנת להתחיל קורס פסיכומטרי. מוסדות הלימוד שמעבירים את הקורס הזה מאפשרים לכלל האנשים לגשת למבחן על מנת שלכולם תהיה אפשרות שווה להתחיל לימודים אקדמיים.

כמובן שהמבחן איננו פשוט והוא מתבסס על היד הקודם שלכם, ולכן אם יש לכם פערים בתחום הכמותי, המילולי או האנגלית מוטב כי תבצעו השלמה לפערים הללו. אחרת יהיה לכם קשה מאוד להשיג ציון טוב במבחן, והחלומות שלכם ללמוד באוניברסיטה יכולים לרדת לטמיון.

כמה עולה לעשות קורס פסיכומטרי?

מכיוון שיש ביקוש כל כך גדול למבחן הפסיכומטרי, כיום קיים מבחר ענק של מוסדות לימוד המציעים לבצע אצלם קורס פסיכומטרי. לרוב העלות של קורס בודד תנוע בין 5,000-10,000 שקל, לא מדובר על הוצאה קטנה בכלל.

לכן חשוב מאוד שתהיו בטוחים שאתם בוחרים את מקום הלימוד הטוב ביותר עבורכם. במידה ואתם חיילים משוחררים תוכלו לשלם על הקורס הפסיכומטרי בעזרת הפיקדון הצבאי אשר יש ברשותכם ונועד בעיקר למטרה הזאת.

מסלולי לימודים – קורס פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי נועד על מנת להכשיר אתכם לקראת הבחינה החשובה. לכן אין מסלולי לימוד מיוחדים, וברוב מוסדות הלימוד פועלים בדיוק באותה השיטה על מנת להביא אתכם להצלחה במבחן הגורלי. ההבדל היחידי בין מוסדות הלימוד יהיה בשעות הקורסים. ישנם מוסדות לימוד אשר מציעים רק לימודי בוקר, בעוד מוסדות לימוד אחרים מציעים לימודי בוקר וגם לימודי ערב. כך שאם מסלול של לימודי ערב בקורס הפסיכומטרי חשוב לכם, מוטב כי תוודאו מראש כי הדבר אפשרי במקום הלימוד שבחרתם בו.

באילו מוסדות לימוד ניתן לעשות קורס פסיכומטרי?

מכיוון שיש ביקוש גדול לקורסי פסיכומטרי, מוסדות לימוד רבים מציעים ללמוד קורס פסיכומטרי דרכם. הינה רשימה חלקית של מוסדות הלימוד המוכרים ביותר.

  1. קורס פסיכומטרי ביואל גבע – אחד ממקומות הלימודים הוותיקים והמוכרים ביותר, מדריכים מנוסים עם וותק של עשרות שנים בתחום.
  2. קורס פסיכומטרי בקידום – עוד מוסד לימוד מוכר וותיק, מציע מגוון רחב של מסלולי לימוד ומדריכים מנוסים אשר יסייע לכם להתכונן למבחן.

  3. קורס פסיכומטרי בלחמן – מוסד לימוד מקצועי וותיק אשר הכשיר עד כה מאות אלפי אנשים לקראת מבחן הפסיכומטרי שלהם.

  4. קורס פסיכומטרי ב-High-Q  – מעבירים קורסי פסיכומטרי משנת 1984, משלבים טכניקות לימוד שונות ונבחרת מדריכים מקצועית.

  5. קורס פסיכומטרי במכללת האקדמית ספיר – אפשרות ללמוד למבחן הפסיכומטרי במכללה שבה גם תוכלו להמשיך את הלימודים שלכם לאחר מכן.

  6. קורס פסיכומטרי ברפואה לעם – מוסד לימוד חדש יחסית שמציע נבחרת מדריכים איכותית וקורסים במחירים שוברי שוק.

כמה זמן נמשך קורס פסיכומטרי?

השאלה הזאת היא אחת מהשאלות החשובות ביותר, כך תוכלו להיערך בהתאם ולהכין את עצמכם לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה בצורה האידיאלית. כיום לרשות האנשים שרוצים לעבור קורס פסיכומטרי עומד מבחר ענק של קורסים שנפרסים למשך תקופת זמן קצרה יותר או ארוכה יותר. כל זאת בתקווה כי לימודי הפסיכומטרי יסייעו לכם להשיג את הציון הרלוונטי עבורכם.

במרבית המקרים קורס פסיכומטרי נמשך בין חודשיים ועד ארבע חודשים, כך שכדאי לכם לברר מראש כמה זמן נמשך הקורס במוסד הלימוד שבחרתם. בנוסף אתם צריכים לברר מראש מתי מתקיים מבחן הפסיכומטרי הבא מיד לאחר סיום הקורס, וכמובן להירשם אליו מראש על מנת שתוכלו להיות רגועים.

סוגי התעודות במסגרת קורס פסיכומטרי

סיום קורס פסיכומטרי אינכם מקבלים תעודה, הדבר היחיד שיש ברשותכם זה את הידע לקראת מבחן הפסיכומטרי. לאחר מכן תוכלו להירשם למבחן על מנת שתוכלו להוציא את הציון הגבוה ביותר, ציון שישקף את ההשקעה וההתמדה שלכם בקורס.

מספר שבועות לאחר סיום המבחן תקבלו את ציון הפסיכומטרי שלכם, שאיתו תוכלו להגיש מועמדות לאוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ. כמו שאמרנו ציון פסיכומטרי גבוה יגדיל בצורה משמעותית את הסיכוי שלכם להתקבל למוסדות לימוד שונים. (רוצים לקרוא עוד אודות החישוב? כנסו לתמרמטרי להבין את חישוב ציון הפסיכומטרי)

קורס פסיכומטרי – סיכום כללי

קורס הפסיכומטרי הוא הדבר היחידה שלכם להגיע מוכנים לקראת מבחן הפסיכומטרי. במהלך הקורס תוכלו להתנסות במבחני פסיכומטרי משנים עברו, וכמובן לקבל לא מעט טיפים שיסייעו לכם לצלוח את הבחינה החשובה.

תוכלו למצוא היום קורסי פסיכומטרי במוסדות לימוד שונים ומגוונים, ומשך זמן הקורס נע בין חודשיים עד ארבע חודשיים. לאחר סיום הקורס תוכלו להירשם למבחן הפסיכומטרי הקרוב, וכמובן לקוות כי תצליחו לקבל את ציון הפסיכומטרי הרלוונטי עבורכם. מוטב לברר מראש איזה ציון פסיכומטרי אתם צריכים לקבל על מנת ללמוד את התחום שבו אתם מעוניינים.