קורס בדיקות תוכנה QA – מה כדאי לדעת לפני שמתחילים ללמוד?

מהן התכונות הנדרשות כדי להפוך לאנשי QA? למה אין תחליף למומחיות שהם מביאים? וגם: למה קורס בדיקות תוכנה הוא הכרחי לקריירה בתחום?

אם אתם חושבים ברצינות על תעשיית ההייטק, כדאי לכם להכיר לעומק את תחום בדיקת תוכנה QA שהרבה מאוד אנשי הייטק מגיעים אליו ומתפתחים באמצעותו בתוך התעשייה.

אז מה זה בכלל בדיקות תוכנה QA? קודם כל – ראשי התיבות המסתוריים מקפלים בתוכן את המילים Quality assurance ובעברית: הבטחת איכות.
זהו שם כולל למכלול שלם של פעולות שצריך לבצע על מנת שמוצר או שירות יעמדו בדרישות שהוצבו, כך שיענה על צרכי המשתמש.

מה זה בפועל אומר? במוצרים דיגיטליים הכוונה היא שאיש QA מבצע בדיקות תוכנה באמצעותן הוא יכול לזהות פגמים בתהליך הפיתוח ולהצביע על דרכים לתיקון המוצר.

מטרת העל: להקדים תרופה למכה ולזהות פגמים עתידיים עוד לפני שהמוצר נכנס לייצור. לכן אנשי QA מעורבים בתהליך הפיתוח של המוצר כבר בשלב האפיון והתכנון.

איזה תכונות נדרשות מאנשי בדיקות תוכנה QA?

חשוב להדגיש שתחום בדיקות תוכנה אינו מתאים לכל אחד ואחת, הוא דורש אוסף של תכונות ייחודיות הנדרשות מבודק תוכנה.

סקרנות גדולה – בודק תוכנה נדרש להיות סקרן על מנת לגלות באיזה מקרים התוכנה עובדת ובאיזה מקרים היא כושלת. קורס QA ילמד אתכם כיצד להשתמש בסקרנות הטבעית שלכם על מנת לאתר את אותם 'באגים'. אבל אי אפשר בלי סקרנות בסיסית.

חשיבה מערכתית – כדי להצליח בתחום נדרש "ראש גדול". הסיבה לכך היא להבין את הפרמטרים של כל אחד מרכיבי התוכנה, לזהות את הפרמטרים הקריטיים בהם יש להתמקד ולא להתעסק יתר על המידה בבדיקת דברים שוליים.

מוטיבציה גבוהה – אומנם קורס בדיקות תוכנה יכין אתכם להיות חוקרים היודעים לאתר באגים, אבל האיתור הוא רק חלק מהעבודה. נדרשת מוטיבציה גבוהה כדי לחקור ולהשקיע מאמץ בנסיבות שהובילו להתרחשות אותה תקלה.

יכולות אנליטיות – הכוונה היא ליכולת לעבוד שלב אחרי שלב, להיות ער למה שנעשה ולדעת לשנות במידת הצורך. זוהי יכולת בסיסית הנדרשת מסטודנטים שרוצים להשתלב בתחום בדיקות תוכנה QA. 

אהבה לטכנולוגיה – הטכנולוגיה משתנה במהירות שיא, לכן על בודק התוכנה ללמוד כל הזמן דברים חדשים כמו כלי תוכנה, שיטות בדיקה חדשות וגם תהליכי עבודה.

אם כן, המסלול המקצועי של בודק תוכנה מצריך יכולות מגוונות.
הקריירה בתחום היא מאתגרת ומגוונת משום שבכל יום בודק התוכנה יעמוד מול משימות חדשות ושונות מהיום הקודם. למרות שתהליכי העבודה הם דומים, השגרה אינה משעממת ואם תעשו את המקסימום היום שלכם יהיה הרבה יותר משמעותי ותרגישו סיפוק של ממש.

איך קורס בדיקות תוכנה עוזר להשתלב בשוק העבודה?

את מקצוע ה-QA לומדים במכללות פרטיות או ביחידות ללימודי חוץ של אוניברסיטאות ומכללות אקדמיות. ניתן ללמוד קורס QA בהאקריו, שמכשיר בודקי תוכנה לתחום ומציע כמה יתרונות ייחודיים. 

תכנית הלימודים בהאקריו מגוונת ומותאמת במיוחד לשוק העבודה. בין התחומים הנלמדים: מתודולוגית QA, הכרת מערכות הפעלה, SQL, טכנולוגיית WEB וכלים נוספים הנדרשים על מנת להשתלב בתחום כבודקי תוכנה.

על מנת לבחון את התאמת הסטודנטים לקורס מתקיים קורס מיון האורך 20 שעות ובו נלמדים התכנים הבסיסיים של הקורס. במידה ולא תעברו שלב זה כספכם יוחזר לכם (למעט דמי הרישום).

בנוסף קורס בדיקות תוכנה QA בהאקריו מכין את הסטודנטים למבחן ההסמכה הבינלאומי ISTQB, מבחן המהווה דרישת סף בשוק העבודה.

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר לבוגרי הקורס בהאקריו היא השמה מובטחת למסיימים. מדובר בתוכנית ההכשרה היחידה בישראל המתחייבת בהשמה למסיימי הקורס. האקריו מכשירה סטודנטים לתעשייה ההייטק כבר יותר מ-20 שנים, ועד היום השתלבו אלפי בוגריה בחברות המובילות ביותר בישראל.

הקבלה לקורס QA בהאקריו אינה מצריכה ידע קודם, אלא בעיקר נכונות להשקיע ולהתאמץ במהלך הלימודים. הלימודים מאתגרים אך ההשקעה היא משתלמת. בסיום הקורס תשתלבו בתחום ההייטק, תהנו מאתגר מקצועי ותהנו מאופק כלכלי ויציבות תעסוקתית.

למידע נוסף על קורס QA בהאקריו לחצו כאן.

יצירת קשר עם המערכת

פוסטים אחרונים בבלוג