קורס בדיקות תוכנה – למי זה מתאים?

לימודי תואר ראשון

הביקוש לעבודה בהייטק הוא גבוה במיוחד, לא רק בגלל המשכורות המכובדות אלא גם כתוצאה מתנאי העבודה האיכותיים וכמובן הנאה ממקצוע מאתגר ומספק. אם אתם מעוניינים להיכנס לתעשיית ההייטק אך לא בטוחים כי הנכם מחזיקים בכישורים ובידע המתאים, תשמחו לדעת כי באמצעות קורס בדיקות תוכנה מקיף וקצר יחסית תוכלו לקבל את ההכשרה המתאימה להשתלבות בחברות הייטק.

למרות האפשרות ללימודים מקצועיים בלבד לצורך קבלת ההכשרה המתאימה, חשוב לזכור כי עדיין מדובר בקריירה שאינה מתאימה לכל אחד. לכן אם אתם מתלבטים בנוגע לבחירת לימודי QA, נעניק סקירה מקיפה על הקורס כדי שתוכלו להבין האם הוא בשבילכם.

מהו קורס בדיקות תוכנה?

זהו קורס מקצועי ומקיף המעניק לתלמידים את הידע והכלים לביצוע בדיקות בקרה ואיכות למוצרי תוכנה לפני השקתם, אותם כל חברת הייטק מייצרת ומפתחת מאפס באמצעות מתכנתים, מנהלי מוצר, מנהלי פרויקטים ועוד מגוון בעלי תפקיד אחרים האחראים על תהליך פיתוחו של כל מוצר תוכנה. כיוון שמדובר על תפקיד מהותי בהערכת איכותם של מוצרים שונים, בודקי תוכנה מוגדרים גם כאנשי QA ( Quality Assurance).

מה המטרה של קורס QA?

על מנת שבודקי התוכנה יבצעו את הליכי הבקרה והבדיקה בצורה הטובה ביותר, קורס QA ילמד אותם להכיר את הכלים הדרושים לביצוע הבדיקות, שלבי התהליך הכרוכים בכך, מונחים ומושגים מעולמות ה-QA ועוד נושאים רבים אחרים שיעניקו לתלמידים את ההכשרה המקיפה והמקצועית ביותר. תפקידו של בודק התוכנה מתחיל כבר בשלבי הפיתוח הראשונים של המוצר ועד השקתו, ולכן עליו להיות אחראי לביצוע הבדיקות בצורה איכותית לכל אורך התהליך.

מה היתרונות של קורס אוטומציה לעומת לימודי QA בסיסיים?

בעידן הטכנולוגי של היום, הרבה יותר דברים מתפתחים והופכים להיות נוחים ושימושיים יותר, כך גם בתחום של בודקי התוכנה. בעבר אנשי QA היו צריכים לבצע את הליכי הבדיקות של מוצרי תוכנה באמצעות פעולות בדיקות ידניות, שהיו כרוכות בפעולות שחוזרות על עצמן ונמשכות זמן רב, אך כיום חלק מתהליכי הבדיקה התפתחו וניתן לבצען בצורה אוטומטית.

לכן קורס אוטומציה הוא למעשה קורס בדיקות תוכנה המעניק לתלמידים את הכלים לבצע בדיקות אוטומטיות, וחוסך את עבודת הבדיקה הידנית הסיזיפית. בכדי לבצע את הבדיקות האוטומטיות על בודק התוכנה להעביר הנחיה לכך למחשב, כך שהידע הדרוש לו לשם כך הוא הכרת שפת פיתוח לכתיבת סקריפטים ושורות קוד ייעודיות, שזהו תחום המעניק לבודק התוכנה את ההכשרה כ- QA Engineer.

היכן ניתן לעבור קורס QA?

בכדי לקבל את ההכשרה המתאימה להפוך להיות בודקי תוכנה, ניתן להירשם אל לימודי QA באחד ממוסדות הלימוד הפזורים ברחבי הארץ. ישנם סוגים שונים של מוסדות לימוד כמו מכללות פרטיות, בתי ספר מקצועיים, וגם מרצים מנוסים המעבירים שיעורים פרטיים בקבוצות קטנות או בשיטת אחד על אחד. הודות להיצע מקומות הלימוד הקיימים בתחום, כל תלמיד יכול לבחור את מתכונת הלימוד המתאימה לו ביותר – אם מדובר על לימודי ערב בלבד, לימודים אינטנסיביים כמה פעמים בשבוע או לימוד פרטני עם מרצה בתחום QA.

אילו תנאי קבלה לקורס QA מוסדות הלימוד דורשים?

תנאי הקבלה ללימודי QA משתנים ממוסד לימוד אחד לשני, אך ניתן לומר כי רובם דורשים תנאי קבלה מינימליים של ידע בסיסי במחשבים כמו הפעלתו, שימוש בתוכנות שונות שיש בו כמו מסמכי אקסל, גלישה באינטרנט וכן גם הבנה בסיסית של עברית ואנגלית – כיוון שהכלים והתהליכים הדרושים לתהליכי הבדיקה כוללים את השפה האנגלית.

האם ניתן ללמוד קורס QA אונליין?

למרות היצע מקומות הלימוד בהם ניתן ללמוד וכן תנאי קבלה בסיסיים, ישנם תלמידים שאינם מעוניינים להשתלב במסגרת לימודית מחייבת והשתתפות בהרצאות ושיעורים פרונטליים. גם לקהל יעד זה קיימת אפשרות לרכוש השכלה מקצועית בתחום בדיקות תוכנה, זאת באמצעות לימודים מקוונים של קורס QA המועברים ע"י מרצים מנוסים וכוללים הרצאות ותרגולים.

לימודי QA – האם הם מתאימים לכל אחד?

קורס בדיקות תוכנה מציע לתלמידים להשתלב בתעשיית ההייטק ללא ידע קודם בפיתוח תוכנה, ולכן זהו אחד הקורסים המבוקשים והנלמדים ביותר במכללות ומוסדות לימוד אחרים. יחד עם זאת יש לזכור כי קורס QA אינו מתאים לכל אחד, אלא רק לאלו שמוכנים להשתלב בקריירה שהיא טכנית בבסיסה המצריכה ישיבה ממושכת מול המחשב וביצוע פעולות חוזרות ונשנות.

כמה מרוויחים בודקי תוכנה?

מקצוע בדיקות תוכנה הוא אחד מהתחומים המבוקשים בתחום ההייטק, ולכן כך גם גובה שכר של אנשי QA הוא מעל הממוצע. אנשי QA מתחילים בתחום עשויים להרוויח 10,000 ₪ בחודש, כאשר השכר עשוי להמשיך ולטפס ככל שהוותק והניסיון מצטברים. מפתחי QA המחזיקים בידע בתחום האוטומציה עשויים להרוויח שכר גבוה יותר לעומת בודי תוכנה ידניים, וכן גם אנשי QA המשתלבים בתפקידי ניהול בחברות הייטק.

אז אם אתם שואפים להרוויח משכורת יפה ומסוגלים לעבוד בצורה טכנית ומאתגרת, ככל הנראה קורס בדיקות תוכנה יכול להתאים לכם בדיוק לצורך פיתוח קריירה מצליחה, מכניסה ומספקת.

פרטים נוספים על מסלול לימודים

פוסטים אחרונים בבלוג