מהם תנאי הקבלה לקורס QA (בדיקות תוכנה)?

אם תמיד היה לכם חלום להיכנס אל עולם ההייטק עם תפקיד מאתגר ומבוקש, אך אינכם מתכוונים להקדיש שנים רבות מחייכם ללימודי תואר במדעי המחשב או הנדסה – תשמחו לדעת כי תוכלו להפוך את חלומכם למציאות באמצעות הצטרפות אל לימודי QA. מדובר על תחם מבוקש וחשוב מאוד בתחום ההייטק שאינו דורש ידע והשכלה אקדמית, אלא מצריך כמה תנאי קבלה לקורס QA בסיסיים ביותר עליהם נרחיב בהמשך.

כדי שתוכלו להבין האם זהו המקצוע המתאים ביותר עבורכם בטרם תכירו את תנאי הקבלה הנדרשים, נעניק מידע מקיף אודות קורס QA שיעזור לכם להגיע להחלטה הנכונה ביותר.

מהו קורס QA?

הפירוש של QA הוא למעשה קיצור של המילים Quality Assurance המייצגות את  בדיקות האיכות שמבצעים למוצרי תוכנה שונים. משום כך קורס QA מעניק לתלמידים את הידע והכלים הטובים ביותר לביצוע בדיקות האיכות הנדרשות למוצרים המפותחים על ידי חברות הייטק. תלמידים שעוברים בהצלחה את הקורס, משתלבים בחברות ההייטק השונות בתפקידי בודקי תוכנה ולוקחים חלק בתהליכי בדיקה משלב אפיון המוצר ועד השקתו.

מה המטרה של לימודי QA?

כיוון שלבודקי תוכנה יש תפקיד חשוב מאוד בתהליך יצירתו של מוצר תוכנה, לימודי QA יהוו עבור התלמידים את ההכשרה המקיפה והטובה ביותר להכרת המונחים, תהליכים, כלים ופעולות נוספות הנדרשות מהם לצורך הבטחת ובקרת האיכות של המוצר שהגיע לבדיקה תחת ידיהם. המטרה של כל חברת הייטק היא להצליח ולהשיק מוצר חדשני ומתקדם שיכניס רווחים לחברה, ולכן המטרה של קורס QA היא להביא את התלמידים לבצע את תהליכי הבדיקה בצורה היסודית ביותר שתאפשר להציג מוצר תוכנה איכותי וללא תקלות.

היכן ניתן ללמוד קורס בדיקות תוכנה?

כיוון שלימודי QA אינם מצריכים מהתלמידים להיכנס אל מסגרת לימוד אקדמית כדי לרכוש את ההשכלה המתאימה לכך, ניתן למצוא מגוון מוסדות לימוד מקצועיים המציעים מתכונת לימוד של קורס בדיקות תוכנה:

  • מכללת האקריו – מכללה להייטק ומחשבים המציעה קורס QA מקיף במתכונת של 375 שעות לימוד, כאשר התלמידים יוכלו לבחור בין לימודי בוקר או ערב לפי בחירתם.
  • ג'ון ברייס הדרכה – מוסד לימוד מקצועי המציע לימודי QA במתוכנת של 570 שעות לימוד המחולקות לפי שעות לימוד פרונטלי מול מרצה, וכן שעות לימוד נוספות המיועדות לתרגול ועבודה עצמית.
  • מכללת סלע – מכללת הייטק המאפשרת לתלמידים לבחור בין מתכונת לימודי בוקר או ערב, כאשר סך שעות הלימוד של קורס QA מקיף הינו בין 500 ועד 800 ש"ש הנפרשים על פני 5-15 חודשי, בהתאם לבחירת מסלול לימוד מבוקש.
  • היחידה ללימודי המשך בטכניון – מכון טכנולוגי המציע קורסים מקצועיים במגוון תחומים, כאשר לימודי QA בטכניון נפרשים על פני 3 חודשים למסלול לימודי בוקר או 5 חודשים למסלול ערב.
  • המכללה למינהל – קורס בדיקות תוכה במכללה זו כולל תוכנית לימוד של 350 שעות אקדמיות, הכוללים שיעורים פרונטליים ושיעורי תרגול.

האם ניתן ללמוד קורס QA אונליין?

למרות שמוסדות הלימוד השונים מאפשרים לסטודנטים המעוניינים ללמוד בדיקות תוכנה מסלולי לימוד מגוונים וגמישים, יש כאלו שיעדיפו לרכוש את ההשכלה הנדרשת בתחום באמצעות קורס מקוון וכך לא יצטרכו לצאת מהבית. ניתן למצוא קורס QA אונליין דרך מכללות ומוסדות לימוד פרטיים המציעים קורסים מקצועיים ומקיפים, בין אם מדובר על קורס פרטי אחד על אחד עם מרצה או קורס רגיל המועבר לכל התלמידים דרך מערכת מקוונת.

מהו קורס אוטומציה ובמה הוא שונה מקורס QA רגיל?

אם יצא לכם לברר על לימודי QA, וודאי שמעתם גם על קורס אוטומציה ולא ידעתם איזה קורס כדאי לכם לבחור ללמוד. נבהיר כי למעשה קורס QA וקורס אוטומציה קשורים לאותו תחום שהוא בדיקות תוכנה, כאשר ההבדל ביניהם נמצא בתהליך הבדיקה שמתבצע בפועל. בודקי תוכנה יכולים לבצע את בדיקות התוכנה באופן ידני או באמצעות QA Automation שהן בדיקות אוטומטיות שהמחשב מבצע – ולכן על בודק התוכנה ללמוד כיצד לכתוב סקריפטים באמצעות שפת קוד JAVA, בנוסף להיכרות עם כלי ותהליכי הבדיקה הידניים.

מהו השכר של אנשי QA?

הביקוש לבוגרי QA Engineer הוא רב, כיוון שהם ממלאים תפקיד חשוב ומהותי בכל חברת הייטק שמפתחת מוצרי תוכנה מתקדמים. כתוצאה מכך גם שכרם של מפתחי QA מתגמל ומשתלם, כאשר גובה השכר עולה ככל שבודקי התוכנה מנוסים ומקצועיים יותר בעבודתם. בודק תוכנה מתחיל עשוי להרוויח בממוצע 10,000 ₪, כאשר לאחר 3-5 שנים שכרו עשוי להגיע גם עד 28,000 ₪.
לחצו כאן לעוד מידע על שכר בודקי תוכנה.

מה כוללים תנאי קבלה לקורס QA?

אם לאחר הבנה מקיפה בתחום של בודקי תוכנה החלטתם להשתלב בלימודי קורס QA, תשמחו לדעת כי תנאי הקבלה הינם בסיסיים ואינם מחייבים ידע קודם בתכנות או קריירה קודמת בהייטק. כיוון שהעבודה כאנשי QA כוללת תהליכי עבודה מול מחשב, דרישות הקבלה לקורס הינם היכרות בסיסית עם מחשבים בדגש על ידע וניסיון בהפעלתו ותוכנות בו כמו אופיס ואינטרנט, וכן היכרות ושליטה בעברית ואנגלית.

יצירת קשר עם המערכת

פוסטים אחרונים בבלוג