מהו קורס אוטומציה ומה ההבדל בין קורס QA?

החלטתם להירשם ללימודי QA – בדיקות תוכנה? החלטה מצוינת. וודאי בין החיפושים והבירורים שעשיתם בנושא נתקלתם במושג קורס אוטומציה ולא הבנתם האם מדובר בקורס נוסף שיש עליכם ללמוד, והאם זהו  קורס שהוא חובה כדי להפוך להיות בודקי תוכנה. במאמר הנוכחי נעשה מעט סדר בכל המונחים והמושגים בתחום לימודי QA, כך שתוכלו להיות בטוחים כי הנכם עושים את הבחירה הנכונה ונרשמים ללימודים שמתאימים לכם.

מהו קורס בדיקות תוכנה?

לפני שנפרט מהו קורס אוטומציה ומה ההבדל בינו לבין קורס QA, נעניק מעט מידע כללי בנושא קורס QA. למעשה לימודי בדיקות תוכנה ולימודי QA הינם אותם קורסים הרשומים בצורה שונה, כיוון שהמונח QA מתייחס למילים Quality Assurance שאלו פעולות הבטחת האיכות שעל בודק התוכנה לבצע במסגרת תפקידו. מכאן ניתן להבין כי קורס בדיקות תוכנה מעניק לתלמידים את הידע והכלים לבצע בדיקות של מוצרי תוכנה, זאת במטרה להבטיח את איכותן בטרם הם מופצים ללקוחות או לשוק החופשי.

מה לומדים במהלך קורס QA?

על מנת שהתלמידים ירכשו מהבסיס את המיומנויות הדרושות לביצוע בדיקות התוכנה והבטחת האיכות, לימודי קורס QA יכללו מגוון נושאים הקשורים לתחום שיעניקו רקע וידע מקיף בנושא כמו מערכות הפעלה, מסדי ובסיסי נתונים, חקר ביצועים, ניתוח מערכות, בדיקות אינטגרציה, בדיקות מערכת ועוד מגוון נושאים ותחומי לימוד נוספים.

קורס אוטומציה – כיצד הוא שונה מקורס QA בסיסי?

כשמדברים על תהליכי בדיקות התוכנה שאנשי QA מבצעים, יש להפריד בין בדיקות ידניות המבוצעות באופן פיזי על ידי הבודקים, לבין בדיקות אוטומטיות המבוצעות על ידי המחשב בהנחיית בודקי התוכנה. סוגים שונים אלו של תהליכי הבדיקה מפרידים למעשה את תחומי הלימוד של קורס QA, כך שקורס בסיסי יכלול את תהליכי הבדיקה הידנית ואילו קורס מתקדם ומקיף יותר יכלול גם את תהליכי QA Automation המאפשרים לבצע את הבדיקה בצורה אוטומטית.

בזמן שהבדיקות הידניות יצריכו מבודקי התוכנה שימוש מרכזי בכלים ותהליכים שונים, הבדיקות האוטומטיות יוכלו להתבצע רק לאחר שבודק התוכנה יידע כיצד להנחות את המחשב לבצע את הליך הבדיקה "במקומו", זאת על ידי כתיבת סקריפטים בשפת קוד JAVA. לכן קורס אוטומציה יכלול תחומי לימוד נוספים על לימודי הבסיס, כמו הבנה וכתיבה של שורות קוד.

מיהו קהל היעד של לימודי QA?

כל אחד שרוצה להשתלב בתעשיית ההייטק ולרכוש מקצוע שהוא מרתק, ומאתגר וגם טכני במהותו יוכל למצוא את מקומו בקורס QA מעניין ומקיף. חשוב לזכור כי עבודתו של בודק התוכנה עשויה להיות מעט סיזיפית, כיוון שנדרשת ממנו עבודה מאומצת וחוזרת על עצמה כדי לבצע פעם אחר פעם בדיקות על מוצרי תוכנה, זאת כדי להבטיח כי המוצר מוכן והוא איכותי. לכן רק אנשים שמבינים את הגדרת התפקיד ומהות העבודה של בודקי תוכנה יוכלו להתאים כקהל היעד של הקורס.

היכן ניתן לרכוש את הכלים להפוך להיות QA Engineer?

ניתן לומר כי בודקי תוכנה הם מעין מהנדסים, למרות שבאופן רשמי הם אינם צריכים לרכוש ידע והשכלה אקדמית של מהנדסים בתחום ה-QA. הדרך לרכוש את הידע המתאים להשתלבות בתחום היא באמצעות קורסים מקצועיים המוצעים על ידי מכללות ובתי ספר פרטיים, ובפרט מוסדות לימוד המתמחות בלימודי הייטק ומחשבים. מוסדות אלו מציעות לקהל היעד שלל מסלולי לימוד גמישים על פי בחירה אישית של כל תלמיד, כך שניתן להצטרף אל מסלול לימוד אינטנסיבי ולצאת עם תעודה לאחר כמה חודשים קצרים, או לעשות הסבה לתחום ה-QA באופן הדרגתי באמצעות מסלול לימוד ערב.

אילו תנאי קבלה לקורס QA נדרשים מהתלמידים?

נוסף למתכונת לימוד גמישה ונוחה לתלמידים, תנאי הקבלה לקורס QA במוסדות הלימוד השונים הינם מינימליים ביותר, כך שכל אדם המחזיק בידע קודם במחשבים ויודע כיצד להפעיל אותו ולהשתמש במערכת ההפעלה, וכן יש לו ידע בסיסי בשפה האנגלית – יוכל להשתלב בלימודים מקצועיים של קורס QA.
למידע נוסף על תנאי קבלה ללימודי בדיקות תוכנה (QA)

האם כדאי ללמוד קורס QA אונליין?

העידן הדיגיטלי של היום, וכן גם מגבלות נגיף הקורונה שהעבירו את כולנו לדיגיטל, מאפשרים לרכוש ידע מקצועי בתחומים שונים ומגוונים כמו גם בתחום לימודי QA. ניתן למצוא מגוון קורסים מקוונים המציעים לתלמידים ללמוד קורס בדיקות תוכנה מבלי לצאת מהבית, וכך לרכוש את המיומנויות הדרושות להפוך להיות איש QA.

על אף הנוחות המסוימת שקורס QA אונליין מציע לתלמידים, יש לקחת בחשבון כי מסגרת לימוד כזו איננה מתאימה לכל אחד כיוון שלא קיימת בה מסגרת לימוד הדוקה ומחייבת, כפי שיש בדרך כלל במוסדות לימוד המעבירים קורסים פרונטליים בצורה סטנדרטית.

למה לימודי QA כל כך מבוקשים?

הביקוש להצטרפות אל קורס QA הוא גבוה בגלל תנאי הקבלה הבסיסיים, ובעיקר בגלל האפשרות לעבוד בחברות הייטק ולהרוויח משכורות נאות. שכר של אנשי QA נע בין 7000-10000 ₪, כאשר ככל שהניסיון והמקצועיות עולים כך השכר הופך להיות גבוה ומתגמל יותר ומצטרף אל תנאי עבודה ברמה גבוהה ואיכותית כפי שחברות הייטק נוהגות כלפי עובדיהם.

יצירת קשר עם המערכת

פוסטים אחרונים בבלוג