לימודי קידום אתרים – למי זה מתאים?

הפרדוקס הגדול ביותר בתהליך של בחירת תחום לימודים הוא, שאנחנו נדרשים לבחור תחום שאנחנו לא באמת מכירים. אם היינו מכירים את התחום, לא היינו צריכים ללמוד אותו. הדילמה הזאת היא דילמה מובנית בכל תהליך של בחירת מקצוע ותחום לימודים והיא נכונה גם במקרה של לימודי קידום אתרים. ייתכן מאוד שמה שאתם חושבים שנדרש לכם כדי להצליח בתחום, זה לא מה שאתם באמת צריכים ובשורות הבאות ננסה לעשות קצת סדר בעניין.

מה נדרש מכם כדי להצליח בתחום של קידום באינטרנט?

ייתכן שאתם מכירים ביטויים, מונחים ואפילו תהליכים מתחום הקידום באינטרנט – קידום אתרים אורגני, קידום ממומן, פרסום באינטרנט, כתבות תוכן, אופטימיזציית אתר, ביטויי מפתח וכן הלאה. ייתכן גם שההיכרות הזאת יוצאת אצלכם את המחשבה שאתם צריכים להיות גיקים במחשבים או לפחות באינטרנט ושאתם צריכים להיות אנשי שיווק מעולים. אם זה המצב, אתם יכולים להסיר דאגה מליבכם גם אם אתם לא גיקים במחשבים וגם אם שיווק זה לא הפורטה שלכם. קידום אתרים הוא תחום מאוד מקצועי, שבו פועלים על פי מתודולוגיות סדורות ותהליכים מובנים. לצורך העניין, אתם לא צריכים להכיר את הקרביים של המחשב, את פרוטוקולי התקשורת באינטרנט ואפילו לא איך מתכנתים אתר. אתם גם לא צריכים להיות אנשי מכירות ממולחים, מוחצנים ואקסטרווגנטיים. מה כן נדרש מכם? יכולת ארגון טובה, יכולת עבודה מסודרת, נחישות, סבלנות ורצינות, אהבה או לפחות חיבה לזירה המקוונת ולעולם המחשבים, מוכנות לעבודה מול מחשב אבל עוד יותר מכך מול לקוחות ויותר מהכל, שאפתנות, אמביציה והישגיות.

המקצוע הוא נרכש, התכונות פחות

קידום באינטרנט הוא מקצוע נרכש על כל רכיביו ללא יוצא מן הכלל. בתום הלימודים אתם תדעו בדיוק מה זה קידום אתרים אורגני ואיך עושים את זה, אתם תדעו בדיוק איך בונים פרסומת לפייסבוק, איך עושים לה טסטים, איך בוחרים קהל יעד ואיך ממצים ממנה את המקסימום ואתם תדעו בדיוק איך עובד גוגל ומה עליכם לעשות כדי לנצח בזירת החיפוש שלו כדי לקדם את אתרי הלקוחות שלכם. זה ברור שאלה הדברים שהכי מטרידים אתכם כעת, אבל זה ברור עוד יותר שאלו הם הדברים שהכי פחות צריכים להדאיג אתכם – את כולם אתם תלמדו ותכירו לפניי ולפנים. מה שחשוב הוא שתהיה לכם הגישה הנכונה לקידום אתרים, שתבער בכם האש להוביל את הלקוחות שלכם להצלחה, שתדעו לשבת גם מול מחשב אבל גם לעבוד מול לקוחות ושתדעו לחפש תמיד את הטריק הבא, שיאפשר לכם להציע ללקוחותיכם משהו שאף אחד אחר לא מציע ושייקח אותם הרחק קדימה.

אז בשורה התחתונה, אם אתם לא ממש יודעים איך עושים קידום אתרים אורגני ולמה זה עובד לאלה ופחות עובד לאלה, אבל אתם דווקא מאוד רוצים לגלות את התשובה, ייתכן מאוד שלימודי קידום אתרים הם בדיוק הלימודים שמתאימים לכם. זהו עוד מקצוע שבו מידת ההתאמה למקצוע אינה תלויה בתכונות המקצוע אלא בתכונות איש המקצוע ואם יש לכם את התכונות האלה, את הביטס אנד בייטס של המקצוע עצמו אתם תכירו עד הסוף כבר ביום בו תקבלו את ההסמכה המקצועית בתום הלימודים.

יצירת קשר עם המערכת

פוסטים אחרונים בבלוג