למה כדאי ללמוד קורס תזונה?

כיום, ישנם קורסי תזונה רבים וקורס זה נחשב לאחד הפופולרים ביותר בישראל. נדמה שאנשים רבים הצליחו לפצח את סוד התזונה, וחיים עם כך בשלווה ובהצלחה רבה. במאמר זה נענה למה שווה ללכת ללמוד קורס תזונה ואיך זה מתקשר עם מדע ואיכות חיים בריאה יותר.

קורס תזונה לביצועים והישגים גבוהים

אנשים רבים פונים לאנשי מקצוע במטרה לבנות תפריט מותאם משלהם אך לא כל איש מקצוע יידע להתאים את התפריט בדיוק לפי צרכי המטופל. אנשים רבים תרים אחר הדיאטה האולטימטיבית מבלי לדעת בדיוק מה מתאים להם ולחקור מעט יותר בנושא.

קורס תזונה יעזור לא רק בתחום התזונתי אלא גם בתחום המדעי. זהו קורס שמשלב תיאוריה וביצוע בשטח, כשלומדים להכיר יותר את הגוף האנושי ומהי התזונה המתאימה לכל אדם מבחינה אינדיבידואלית. מה מתאים יותר לאנשים רגישים יותר ורגישים פחות.

שאלות נוספות העולות בקורס תזונה לרוב – איך ניתן לשפר את הביצועים וההישגים מבחינה ספורטיבית? ספורטאים בדרך כלל מקפידים על תזונה אחידה וקבועה, כשיש צ'יטים מדי פעם. בקורס למדים גם איך פסיכולוגיה מתקשרת לתזונה, ומה ניתן לעשות מבחינה פסיכולוגית כדי לאזן את המצב.

מה לומדים בקורס תזונה?

בקורס תזונה לומדים דברים רבים, ובמיוחד כיצד עולם התזונה נקשר לעולם המדע.

אז מה ניתן ללמוד בקורס באופן כללי?

  • האספקטים השונים בבניית תפריט תזונתי מותאם – איך לעשות זאת בצורה נכונה
  • מיתוסים על תוספי תזונה ובדיקות שונות
  • מאזן הורמונלי – כמה קלוריות שורפים ביום ומהו משקל הגוף
  • ביוכימיה ומטבוליזם – חלבונים, פחמימות, שומנים ואלכוהול
  • עולם המחקר – כיצד עובד המדע עם עולם התזונה?
  • עד כמה ויטמינים באמת עוזרים לשיפור ביצועי הגוף?

הקורס הוא מאוד מקיף ועונה על שאלות רבות הקשורות לעולם התזונה בחיי היום יום. אנשים רבים עושים דיאטה ואינם מודעים כלל להשלכות של דיאטה זו. כיום, ישנן דיאטות רבות אך המטופלים אינם מבינים לעומק מה הם באמת צורכים, מהן הכמויות הרצויות, מה כדאי לאכול אחרי אימון, איך הגוף עובד, ועוד הרבה דברים נוספים.

קורס תזונה נשאר ממוקד במטרה הסופית: להישאר בריאים ולאכול כמו שצריך על מנת להעניק לגוף את מה שהוא זקוק לו. אנשים רבים אוכלים הרבה אוכל לא בריא גם מבחינה פסיכולוגית, כיצד זה משפיע על המוח ומה ניתן לעשות כדי לאזן את המצב כדי שהמטופל יאכל באופן בריא ורק מתי שהוא רעב, ולא מתוך שיעמום או תסכול?

קורס זה מועיל במיוחד לספורטאים שרוצים דיאטה קבועה שתעזור להם למקסם ביצועים והישגים בתחום שלהם. גם אנשים שאינם עוסקים כספורט כמקצוע – קורס זה יעזור להם להפוך לבריאים וחזקים יותר באמצעות תזונה נכונה לפני ואחרי אימון אינטנסיבי.

כמה עולה ללמוד קורס תזונה?

המחירים משתנים ממקום למקום בהתאם לחומר הנלמד והדרישות השונות. קורס מקיף ונרחב המשלב תזונה ומדע (קצת מעבר לבניית תפריט בלבד ודברים בסיסיים) יכול להתחיל ממחיר של כ-2,000 ש"ח.

למי מתאים קורס תזונה?

קורס תזונה מתאים לכל מי שרוצה לעשות שינוי משמעותי בחייו. בין אם זהו אדם המעוניין לעזור לאנשים אחרים וללמוד את מקצוע התזונה הנכונה, או שזהו אדם שרוצה ללמוד יותר על הגוף שלו ולחיות חיים בריאים יותר.

יצירת קשר עם המערכת

פוסטים אחרונים בבלוג