קורסי הכנה לצבא

אם אתם עומדים להתגייס לצבא, ובונים על שירות משמעותי ביחידה מסוימת או מבקשים להתקבל למסלול ספציפי – קורסי ההכנה לצבא הם עבורכם. אבל לא רק, משום שמומלץ לכל מלש"ב לעבור קורס הכנה לצו ראשון וליום המאה, כדי להצליח להשיג ציונים טובים, ולקבל כמה שיותר אפשרויות ותפקידים בשאלון ההעדפות. כל מה שחשוב לדעת על הכנה לצה"ל ועל הגדלת הסיכויים להתקבל לתפקידים מבוקשים – ממש כאן.

הכנה לצבא: גם אתם יכולים להתקבל לתפקידים משמעותיים

כיום, יש לא מעט קורסי הכנה לצבא, כאלה שיכינו אתכם גם למיונים הבסיסיים כמו צו ראשון או יום המאה, וכאלה שיכינו אתכם למסלולים מובחרים ומבוקשים, כמו גאמא סייבר (8200), יחידות שונות בחיל המודיעין, ואפילו גלי צה"ל. רבים יעידו שקורסי ההכנה גרמו להם להגיע מוכנים למיונים, לעבור את המבחנים ללא לחץ או חששות, כשהם יודעים בדיוק אילו מבחנים ושלבים צפויים להם. יש קורסים שמועברים באופן פרונטלי ויש קורסים דיגיטליים שמועברים אונליין, ואם תשאלו אותנו – הקורסים הדיגיטליים עדיפים הרבה יותר, משום שהם יאפשרו לכם ללמוד בזמן שלכם, בקצב שלכם ומכל מקום שבו אתם נמצאים.

אילו קורסי הכנה קיימים כיום?

הכנה לצו ראשון

הכנה לצו הראשון מומלצת לכל מי שעתיד להתגייס לצבא. המיונים הם אלו שיקבעו אילו תפקידים יציעו לכם בשאלון ההעדפות של צה"ל ומה יהיה העתיד הצבאי שלכם, ולכן חשוב להגיע למיונים מוכנים ככל האפשר. קורסי ההכנה יכינו אתכם למבחנים הפסיכוטכניים, וגם ליתר המבחנים שצפויים לכם ביום המיון (כמו שאלות כמותיות, הבנת הנקרא וכו'). אל תוותרו על קורס ההכנה – הצו הראשון הוא המפגש הראשוני שלכם עם צה"ל. זה חשוב, וזה יסייע לכם להגדיל את הסיכויים להגיע לתפקידים מובחרים ומבוקשים (שיכולים גם להשפיע עליכם ועל העתיד שלכם באזרחות).

10% הנחה בהקלדת קוד הקופון tzav

הכנה ליום המאה

לאחר המיונים של הצו הראשון, ישנו יום מיונים נוסף שנקרא "יום המא"ה". גם ביום זה המועמדים עוברים מספר מבחנים, במטרה למדוד את כישוריהם – מה שישפיע על התפקידים שיופיעו בשאלון ההעדפות שיקבלו. בעבר, יום זה היה מיועד לבנות בלבד, אבל החל משנת 2021, גם בנים מתבקשים להגיע למיונים, אבל לא כולם – אלא רק מי שלא עתידים להשתבץ ללוחמה ובעלי פרופיל 45. בשנים האחרונות המיונים מתקיימים אונליין, וכוללים כמה שלבים, בין היתר גם מ בחנים פסיכוטכניים. קורסי ההכנה ליום המאה יכינו אתכם למבחנים באופן האופטימלי ויסייעו לכם לקבל הצעות לתפקידים טובים ומיוחדים בצבא.

10% הנחה בהקלדת קוד הקופון tzav

הכנה למסלול גאמא סייבר

מסלול גאמ"א סייבר של חיל המודיעין, הוא בין המסלולים הנחשקים והמבוקשים ביותר בצה"ל, ולא בכדי. זה מסלול שמאפשר לבוגריו להשתלב בתעשיית ההייטק מיד לאחר השחרור (וזה בין היתרונות הבולטים שלו!), והוא מציע מגוון רחב של תפקידים מרתקים ומעניינים שהופכים את השירות הצבאי למשמעותי ומיוחד. קורסי ההכנה למסלול גאמ"א סייבר יכינו אתכם למיונים על הצד הטוב ביותר, ויאפשרו לכם לשפר את סיכוייכם להתקבל למסלול נחשק שרבים רוצים להיות חלק ממנו. כמו כן, חשוב לציין שתנאי הקבלה למסלול (מעבר לידע מוקדם, כמו 5 יחידות מחשבים) הם לפחות דפ"ר 60 ופרופיל 25 – אם אתם עומדים בתנאי הקבלה הללו, דעו שגאמ"א סייבר מהווה אופציה מצוינת עבורכם.

10% הנחה בהקלדת קוד הקופון tzcb

הכנה לכלל חמ"ן

גם מסלול כלל חמ"ן של חיל המודיעין, נחשב לאחד המסלולים המבוקשים בצבא. בתוך כלל חמ"ן יש מספר מסלולים, כמו מסלול מחקר פענוח, מסלול טכנולוגי, מסלול שפות, מסלולי שחקים וחבצלות ועוד. המיונים כוללים לא מעט מבחנים, בין היתר מבחני הבנת הנקרא, הסקת מסקנות, מבחן באנגלית, תפיסה מרחבית ועוד. באמצעות קורס ההכנה למיוני כלל חמ"ן, תגיעו כמה שיותר מוכנים ומתורגלים ליום המיונים (כשאתם כבר מכירים את סוגי השאלות שיישאלו, וכמובן מתורגלים במענה), ובכך, תוכלו להגדיל באופן משמעותי את הסיכויים להתקבל לאחד התפקידים המבוקשים של החיל.

10% הנחה בהקלדת קוד הקופון tzav

הכנה למסלול שחקים או מסלול חבצלות

מסלולי שחקים וחבצלות, שייכים גם הם לחיל המודיעין, וכמו יתר התפקידים של החיל, גם המסלולים הללו מבוקשים מאוד בקרב המלש"בים, והם כוללים לא מעט מבחנים. במסגרת המיונים למסלול שחקים תידרשו להיבחן במבחנים פסיכוטכניים כמובן, וגם מבחני ידע, מבחן מתמטיקה מומצאת, מבחני הגיון, שפה מילולית מומצאת, לוגיקה, שאלות 300 ועוד. קורס ההכנה של מסלולי שחקים וחבצלות, יסייע לכם להגיע כמה שיותר מוכנים למבחנים, כדי שתוכלו לצלוח את המיונים ולהתקבל לאחד המסלולים המבוקשים של חיל המודיעין.

10% הנחה בהקלדת קוד הקופון tzav

הכנה לממר"ם

רבים חולמים להגיע אל יחידת המחשוב הצה"לית, ממר"ם, מתוך אשכול מקצועות המחשב. המיונים עצמם נערכים רק 3 פעמים בשנה, והם כוללים מבחנים שונים ומגוונים, למשל: מבחן להב, מבחן חשיבה לוגית, מבחן הבנת תהליכים, מבחן באנגלית ועוד. כדי שתוכלו להתקבל ליחידה, מומלץ מאוד לרכוש את קורסי ההכנה, על מנת שתוכלו להגיע למיונים כשאתם מוכנים לקראת כל המבחנים השונים, מתורגלים היטב במענה לשאלות, ולא פחות חשוב – עם ביטחון עצמי.

10% הנחה בהקלדת קוד הקופון tzcb

הכנה למיונים של גלי צה"ל

זה לא רק המקום שממנו יוצאים לא מעט ידוענים, זו יחידה מעולה לכל מי שחובב את עולם התקשורת ורוצה לעסוק בתחום בעתיד. תגידו שלום לגלי צה"ל – תחנת הרדיו הצבאית הפופולארית, שמציעה למועמדים מגוון רחב של תפקידים, כמו עריכה, עיתונאות, הפקה ועוד. זה לא סוד שגלי צה"ל מבוקשת מאוד בקרב מלש"בים ולכן אם קיבלתם זימון למיונים – כדאי שתגיעו מוכנים, מה שניתן לעשות בקלות באמצעות קורסי ההכנה השונים.

10% הנחה בהקלדת קוד הקופון tzav

הכנה למיונים של דובר צה"ל

עולם הדוברות הוא תחום מורכב ומבוקש, ואם אתם מעוניינים להתקבל לתפקידים המבוקשים של דובר צה"ל, תצטרכו להגיע למיונים כמה שיותר מתורגלים ומוכנים. תהליכי המיון לא פשוטים, ורק מעטים מתקבלים, ולכן קורסי ההכנה חשובים, כי הם יעזרו לכם להגיע למיונים מוכנים יותר ממועמדים אחרים. המיונים כוללים ידע כללי, כמו דגלי מדינות, אזורים גיאוגרפיים, ידע בכל הקשור למדינת ישראל, למדינות האויב וכו'. אל תוותרו על הכנה טובה למיונים, מעבר לעובדה שזה משפר את סיכויים להתקבל – זה מעלה את הביטחון העצמי ויאפשר לכם להגיע למיונים רגועים יותר.

10% הנחה בהקלדת קוד הקופון tzav

הכנה לטיס

חולמים להיות טייסים? כדי להתקבל לקורס הטיס של צה"ל, תצטרכו לעבור מספר שלבים. כמו: ירפ"א א (מבחנים פסיכוטכניים, סימולטור ומבחני אישיות), ירפ"א ב (ראיונות אישיים), גיבוש טיס, ובסוף גם קורס טיס כמובן. ידוע שלא פשוט להתקבל לקורס טיס, ועוד יותר מורכב לעבור את המיונים הראשונים – ופה נכנס לתמונה קורס ההכנה, שיאפשר לכם להתכונן למיונים באופן האופטימלי ביותר – ולהגדיל את הסיכוי להתקבל לאחד התפקידים הכי מחוזרים בצבא.

10% הנחה בהקלדת קוד הקופון tzav

אל תוותרו על קורסי הכנה לצה"ל

אם קיבלתם זימון למיונים לאחת היחידות המבוקשות, או לאחד המסלולים הנחשקים של הצבא – אל תקלו ראש, והירשמו לקורסי הכנה לצבא, שיסייעו לכם להתכונן למיונים על הצד הטוב ביותר. גם קורסים בסיסיים כמו ההכנה לצו הראשון וליום המאה, לא פחות חשובים – משום שהם אלה שיקבעו את העתיד הצבאי שלכם, ואת האופציות שיינתנו לכם בשאלון ההעדפות.

בהצלחה במיונים, ושיהיה לכם שירות משמעותי ועשיר בחוויות!

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בהקדם
נגישות