קורס NLP

האם נוכל להפוך לגרסה טובה יותר של עצמנו? האם אפשר "לאתחל" למישהו אחר את המחשבות? האם ישנה דרך ממוקדת ויעילה להשיג תוצאות אישיות ועסקיות? על פי מיליוני מטפלים מעולמות הפסיכולוגיה, הפסיכותרפיה והקואוצ'ינג – שיטת NLP היא התשובה.

אם גם אתם רוצים ללמוד את טכניקת הריפוי וההעצמה הבולטת של המאה ה-21, לאמץ גישה טיפולית מהפכנית ומובילה בארץ ובעולם, להתפתח כמאמנים ומטפלים ולהרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלכם – בואו לקרוא הכל על קורס NLP ועל מה שמתרחש במהלכו.

סקירת מוסדות הלימוד המובילים ללימודי NLP

מאות מכונים, מכללות ומנחים בארץ ובעולם מלמדים NLP בצורה פרונטלית או מקוונת. בחרנו כמה מוסדות ישראליים חזקים וידועים שמהם מומלץ להתחיל בחיפושים, וסקרנו אותם עבורכם, כדי שתוכלו לבצע בחירה מושכלת ולראות את כל הנתונים במקום אחד. בואו נתחיל:

גומא גבים – המרכז הישראלי לאימון, גישור ושיתופי פעולה

מרכז "גומא גבים" מציע מספר קורסי NLP מקצועיים בפריסה ארצית, הכוללים כמובן הסמכה בינלאומית. את הקורסים מוביל עופר ארד, שהוא בעל תואר שני בפסיכולוגיה, ונוסף על כך הוא מחזיק בתואר של מאסטר טריינר בתחום ה – NLP (שזו למעשה דרגה בכירה בתחום ה – NLP). אז אילו קורסים המרכז מציע, ומה יש בכל קורס?

 • קורס NLP EXPERT – קורס של 240 שעות לימודים (40 מפגשים, כל מפגש נמשך 4.5 שעות), ובסופו תקבלו הסמכה ישראלית ובינלאומית. המרכז מעיד על עצמו שהוא מציע קורסים מורחבים ביחס למקומות אחרים, וכי תוכנית הקורס מבוססת על גישתו של אחד ממובילי התחום בחו"ל – רוברט דילטס. השיעורים מתקיימים בקבוצות קטנות, ובתום כל שיעור תקבלו את החומרים הכתובים, כמו חומרים נוספים בוידאו, אודיו וכמובן מאמרים מקצועיים להרחבת הידע ולהעשרה. הקורס מתקיים במספר מוקדים ברחבי הארץ, וכל הזמן נפתחים קורסים חדשים – ניתן להתעדכן באתר הרשמי במועדים המדויקים, בסילבוס המלא ובעלויות הקורסים.
 • קורס NLP TRAINER – הקורס נמשך כ – 120 שעות (24 מפגשים, כל מפגש 5 שעות), ובסופו תקבלו הסמכה בינלאומית וישראלית. הקורס כולל גם הכשרה מעשית והתנסות, כאשר חשוב לשים לב שלקורס זה יש תנאי קבלה, בייחוד עבור בוגרי קורסים אחרים של NLP. גם פה, השיעורים מתקיימים בקבוצות קטנות, תוך מענה אישי לכל סטודנט.
 • קורס NLP פרקטישינר – קורס של 120 שעות (+30 שעות תרגול), 20 מפגשים (4.5 שעות לכל מפגש), הכולל הסמכה בינלאומית. בקורס תלמדו סוגים שונים של גישות פסיכולוגיות לצד פרקטיקה מעשית.
 • קורס NLP MASTER PRACTITIONER – קורס שמיועד לבוגרי קורסי NLP פרקטישינר ממוסד מוכר, כאשר נוסף על התעודה, תנאי הקבלה לקורס כוללים גם ראיון אישי. הקורס עצמו כולל 120 שעות + 30 שעות תרגול, והוא נמשך סה"כ 20 מפגשים, של 4.5 שעות כל מפגש. בתום הקורס תקבלו כמובן הסמכה בינלאומית.

באתר הרשמי של "גומא גבים" תוכלו למצוא את הסילבוס המלא, להתעדכן במועדי הקורסים הקרובים ולברר פרטים נוספים על אודות הקורס הרלוונטי לכם.

מכללת יוזמות

מכללת יוזמות מציעה קורסי פרקטישיונר (בסיסי), מאסטר (מתקדם) וטריינר (בכיר) פרונטליים ואינטרנטיים, עם תעודת הסמכה של המכללה ושל הארגון האמריקאי המוביל ABNLP – ולמעשה היא הנציגה הבלעדית של ארגון זה בארץ.

במכללה מציעים קורס שנפרס על פני 120 שעות, והוא כולל 22 מפגשים (המפגשים נמשכים 90 שעות) + למידה עצמאית במערכת הפנימית של המכללה, כולל הדרכה כמובן (המהווה 30 שעות לימודיות נוספות). נוסף לכך, הקורס כולל גם תהליך של פרקטיקום, מה שיקנה לכם לא רק ידע תיאורטי, אלא גם ידע מעשי בתחום, ויכין אתכם לעבודה. אגב, טוב לדעת שמכללת יוזמות עובדת עם מספר ארגונים נוספים, כמו משרד החינוך, משרד הקליטה, הסתדרות המורים ועוד. ובכך, הקורס נחשב למוכר בקרב קרנות השתלמות שבתון לעובדי ההוראה ועוד. תוכלו לברר את הסילבוס המלא באתר הרשמי של המכללה.

מכללת תוצאות

גם כאן קיימים קורסי פרקטישיונר, מסטר או טריינר), לצד קורס ייעודי למטפלים שמעוניינים בפתיחת קליניקה משלהם בשם NLP Clinical Expert. התעודה היא מטעם המכללה ומטעם ארגון HNLP העולמי.

הקורס הבסיסי של המכללה, מתקיים בארבעה מוקדים ברחבי הארץ (תל אביב, ראשון לציון, חיפה וירושלים), והוא כולל 15 שיעורים, כשכל שיעור נמשך כ – 4 שעות. משך הקורס הוא 4.5 חודשים, והוא כולל גם בונוס: סמינר מקצועי בנושא השפעה ושכנוע בשיטת NLP. ניתן להירשם ללימודי בוקר, או לחלופין ללימודי ערב, מה שמהווה יתרון משמעותי, בייחוד עבור תלמידים שעובדים במהלך היום, או לעובדים במשרה מלאה. לרוב, העלות המקורית של הקורס היא 7320 ₪, אך לפי הפרסומים באתר הרשמי של המכללה, ניתן להירשם אליו כיום בהנחה משמעותית.

גם קורס NLP MASTER מטעם המכללה, נמשך 15 שיעורים, כשכל שיעור מונה 4 שעות. ואילו קורס CLINICAL EXPERT מכיל 23 שיעורים + סמינרים. כמו כן, קורס הנחיית קבוצות (טריינר) הוא קורס פרונטלי שנמשך לאורך 15 מפגשים (4 שעות כל מפגש), והוא כולל גם שני סמינרים מקצועיים. הקורס מתקיים בתל אביב, במרחק הליכה מתחנת הרכבת "תל אביב השלום". מחירו גבוה יותר מקורסי NLP האחרים של המכללה, וגם במקרה זה עשויות להיות הנחות והטבות שונות.

לכל הקורסים שצוינו מעלה, יש סילבוס מסודר באתר הרשמי של המכללה, כך שבהחלט תוכלו לעבור על רשימת הקורסים ונושאי הלימוד, ולבחור את הקורסים האידיאליים ביותר עבורכם.

המכללה האקדמית כנרת

המכללה האקדמית כנרת מציעה קורס ייעוץ בריאות בשילוב NLP, במסגרת של 100 שעות לימודיות (20 מפגשים). הקורס היברידי והוא מתקיים בשעות הערב, כך שיתאים גם לאנשים שעובדים במשרה מלאה. תנאי הקבלה לקורס כוללים הצגת תעודת 12 שנות לימוד וראיון אישי, כשבתום הקורס תקבלו תעודת הסמכה מטעם המכללה ומטעם מכון וקסלר. סילבוס הקורס כולל מגוון רחב של נושאים, המשלבים בין ייעוץ בריאות ותזונה לבין קורסי NLP, כך שהוא מעניק ידע נרחב בתחומים הללו.

האקדמית גורדון

המכללה האקדמית גורדון מציעה קורס קואוצ'ינג הכולל NLP. הקורס מתקיים במתכונת של לימודי ערב, והוא כולל 160 שעות (5 שעות כל מפגש). מתוך סך שעות הקורס, מדובר על 100 שעות פרונטליות, 12 שעות של סופרויזן ו – 48 שעות פרקטיקום. בתום הלימודים, תקבלו תעודת מטעם המכללה. במסגרת הקורס תקבלו כלים ייחודיים ותלמדו שלל מיומנויות שיסייעו לכם לבנות את עתידכם בתחום הקואוצ'ינג וה – NLP. הוא מתקיים בהנחיית ד"ר ריטה חורי וד"ר מירי הילאי.

 NLP-PLUS

זהו מרכז ללימודי תעודה מקצועיים המתמקד בלימודי nlp בשלושה סניפים: תל אביב, ירושלים וחיפה. למרכז עוד מגוון קורסים מקצועיים שאפשר ללמוד כהשתלמות מקצועית כמו טיפול בטראומות, דימיון מודרך לילדים ועוד. כיום, המרכז מציע מספר קורסים בתחום NLP, קורסי מבוא, קורסים בסיסיים וקורסים למתקדמים, כך שתוכלו ללמוד את התחום בהתאם לרמתכם, וכמובן לקבל כלים נוספים אם כבר עברתם קורסים בסיסיים בתחום. באתר הרשמי של המרכז, תוכלו לראות את מגוון הקורסים המוצעים, ולקרוא עליהם בהרחבה.

מכון MSC

המכללה ללימודי nlp וקואוצ'ינג מעניקה תעודה בינלאומית משולבת בקורס פרונטלי של חצי שנה בלימודי ערב או לחילופין קורס אונליין המבוסס על שיעורים מוקלטים.

קורס האונליין של המכון מורכב מ – 145 שיעורים מוקלטים, מה שאומר שמדובר בקורס דיגיטלי, שמאפשר לכם להתקדם בקצב שלכם – וכמובן שהקורס פתוח עבורכם בכל שעות היממה. נוסף על כך, תלמדו הקורס 22 מודלים שונים, ותקבלו ליווי צמוד מהמנחים של המכון לכל אורך התהליך. היתרון הבולט של המכון, זה שנכון להיום (2023), ניתן לקבל החזר כספי לאחר 7 ימים (בכפוף לתקנון), זאת בהנחה ואתם לא מרוצים מהתהליך והקורסים שעברתם.

לאחר שתשלימו את הקורס, תקבלו תעודת גמר מטעם המכון, ותוכלו להתחיל לעבוד בתחום.

טיפול NLP

קורס NLP: ללמוד שיטת טיפול חדשנית

זרם הפסיכולוגיה החיובית שמשחק כיום תפקיד מרכזי בטיפולים קצרי וארוכי טווח, הביא להתפתחותן של עשרות גישות להתמודדות עם מצבים אישיים ובראשן שיטת ה-NLP (Neuro Linguistic Programing) – תהליך קצר וממוקד לפתרון מכשולים, יצירת שינוי והשגת מטרות אישיות.

גישת ה-NLP מספקת כלים לשליטה רגשית יעילה, חיסול דפוסי התנהגות בלתי רצויים ופתיחת דלת להשגת מטרות חיים. היא נלמדת כיום בקורסים מקצועיים המשלבים בין תיאוריה ופרקטיקה ומתאימה למטפלים שרוצים להיחשף לשיטות עבודה נוספות, אך גם לכל אדם שמעוניין להכיר מקרוב את תחום הטיפול הייחודי ולעסוק בו, לרכוש כלים ומיומנויות ולחולל שינוי בעצמו ובאחרים.

תנאי קבלה

הקבלה לקורס nlp כרוכה בהצגת 12 שנות לימוד, אם כי יש מקומות שידרשו גם תעודת בגרות מלאה וראיון/ שיחת ייעוץ מקצועית לקביעת התאמה מדויקת לקורס. מוטב לבדוק את התאמתם מבעוד מועד, ואם ישנו צורך בהשלמת בגרויות לטובת הלימודים.

מה לומדים במסגרת הקורס?

NLP מבוססת על עיקרון "מדריך ההפעלה למוח והנפש" וככזו היא מתמקדת באימוץ וניפוי תבניות חשיבה, התמודדות עם תקיעות, חסמים ופחדים ויצירת התערבות מדויקת עד לריפוי. הנה כמה מהתכנים המרכזיים שנלמדים לשם כך בקורס:

 • מודלים לשינוי הרגלים ושחרור מדפוסים שליליים
 • טכניקות לטיפול מהיר בפוביות
 • תקשורת עם התת-מודע
 • עוגנים
 • ריפריימינג
 • דפוסי קידוד המידע של המוח
 • מודלים בתקשורת ושפה
 • מתודות נשימה והרפיה
 • דמיון מודרך

תעודת גמר

מאחר ומדובר על לימודי תעודה, בסיום הלימודים תקבלו תעודת הסמכה בקורס nlp מטעם המכללה או המוסד הלימודי שלכם, כאשר חלק מהמקומות מעניקים בנוסף תעודת הסמכה בינלאומית של ארגון nlp עולמי מוביל, כמו למשל ANLP או ABNLP.

אפשרויות התעסוקה לאחר סיום הלימודים

אז מה עושים בפועל לאחר קבלת התעודה? הנה כמה אפשרויות בולטות:

 • פתיחת עסק עצמאי כמטפלים ומאמנים בשיטה.
 • עבודה במרפאות לבריאות הנפש.
 • עבודה במסגרות ארגוניות ועסקיות.
 • עבודה מול יועצים, מאמנים, מרצים, ספורטאים ובעלי מקצועות חופשיים.
 • הנחיית קבוצות וסדנאות פרטיות.

מה חשוב לדעת לפני שנרשמים לקורס?

 • אפשר גם בזום – קורס nlp אונליין מתאים מאוד לאנשים עובדים שזקוקים לגמישות ולחיסכון, אך בשל העובדה שמדובר בשיטת טיפול פרונטלית, קחו בחשבון שקורס פרונטלי יהיה בהכרח מעמיק יותר.
 • יש מאות שיטות nlp מדובר בתפיסה לא אחידה, מתפתחת ומשתנה, כך שהקורס מהווה את הבסיס ולאחריו חשוב להמשיך להשתלם, להשתתף בסדנאות המשך, ללמוד קורסים מתקדמים ועוד.
 • זהו לא טיפול – קורס nlp כשלעצמו לא פותר בעיות אישיות אלא מניח בפניכם את העקרונות והטכניקות ליישום מול אחרים. אם אתם זקוקים לטיפול פרטני, עשו זאת במסגרת טיפולית רלוונטית.
 • לפעמים יציעו לכם תוספות – חלק מקורסי ה-nlp בנויים גם על סמינרים, תרגולים וסדנאות המשך. מדובר בלימודי רשות לבוגרי הקורס אך יש נטייה "לדחוף אותם", אולי בשל המיומנות הגבוהה של המדריכים ביישום טכניקות ה-nlp והשכנוע שלהם על אחרים.
 • ההצלחה מגיעה לאט – גם אם סיימתם את הקורס בהצלחה, אף אחד לא מבטיח שתהפכו תוך שעה לגורו מפורסם עם תור של מטופלים לשנה קדימה. תצטרכו להיאזר בסבלנות ונחישות, לחדד חושים, לצבור הרבה מאוד ניסיון, להסתדר טוב עם אחרים ולהתפתח בצעדים קטנים.

חיים מאושרים, שלווים ובטוחים יותר בעזרת קורס NLP

אם בוער בכם לתקשר טוב יותר עם הסביבה, לייצר עבור אחרים מציאות חיים טובה יותר, לדעת איך בנוי המערך המחשבתי במוח וכיצד מבססים בעזרתו התנהגויות, תובנות ודפוסים – קורס nlp הוא המקום הנכון להירשם אליו. בואו לגלות עולם טיפולי מרתק שמסייע לצמיחה אישית ומוכוון לפתרונות ותוצאות ממוקדות לטווח הקצר.

קורס NLP

שאלות נפוצות:

זהו קורס ללימוד טכניקת הטיפול NLP, שממוקדת בתהליכים קצרי טווח לשיפור הרגלים, דפוסים שליליים וטיפוח מיומנויות שפתיות המוכוונות להצלחה.

תכני הקורס מבוססים על עשרות טכניקות וכלים לניהול וויסות רגשות ודפוסי חשיבה, פיתוח מודעות תת הכרתית במטרה לחסל פחדים ופוביות, רכישת מיומנויות שכנוע, עידוד מוטיבציה והעצמה, שיפור דינמיקה בינאישית, נטרול התנהגויות לא רצויות, הגעה להישגים מטיבים ורצויים ועוד.

מחיר הקורס נע בין 4,000-20,000 ₪, תלוי בהיקף הקורס והייעוד המדויק שלו (למשל קורס בסיסי או מתקדם לקהילה המקצועית), זהות הארגון או המנחה שמעבירים את הקורס והאם מדובר בקורס פרונטלי או אונליין.

כן, כיום רוב מוסדות הלימוד מאפשרים לבחור באונליין במקום בקורס פרונטלי. יחד עם זאת, מדובר בשיטת טיפול פרונטלית לחלוטין ולכן חשוב להתאים את הקורס למטרות ולצרכים האישיים שלכם ומתוך ראיית המסגרת המקצועית בעתיד.

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בהקדם
נגישות