קורס צילום

עולם הצילום פתח בפני לא מעט אנשים, דלת למקצוע מבוקש, שמאפשר לעבוד הן כשכירים והן כעצמאיים, כשמדובר על תחום שיכול להיות מתגמל מאוד מבחינה כלכלית. כיום, יש מגוון רחב של צלמים, החל מצלמי אירועים, דרך צלמים שמתמקדים בצילומי משפחות, הריון וניו בורן, ועד לצלמי אירועים. אבל כדי לעסוק בתחום, חשוב לרכוש את המיומנויות המקצועיות הרלוונטיות, ולהירשם לקורס צילום מקצועי.

אז בין אם יש לכם תשוקה לעולם הצילום והייתם רוצים להכיר אותו מקרוב ובין אם אתם צלמים חובבים שחושבים על המסלול הטוב ביותר בעבורכם כדי לבנות קריירה – קורס צילום הוא בדיוק הנקודה שממנה מתחילים. אז למה דווקא צילום, מה זה נותן לכם והיכן מלמדים את זה? כל מה שרציתם לדעת מחכה לכם ממש כאן:

צילום: תחום מתפתח ומבוקש

מאז המצאת המצלמה הראשונה ועד היום, האנושות מתעסקת בהנצחה. אלא שצילום כיום כבר לא מתייחס רק לעמידה של גורמים חיים מול מצלמה ובזווית הנכונה, אלא גם באסתטיקה, מבע, הבניית מסרים, מיומנויות מגוונות כמו צילומי לילה או צילום בתנועה וכמובן שליטה בכל אלה דרך עשרות כלים ותוכנות עריכה רלוונטיות.

זהו תחום מבוקש שמבטיח רווח נאה ביותר למצטיינים והמתמידים ומאפשר התפתחות למגוון אפיקים שונים בהתאם להעדפה האישית שלכם, מצילומי עיתונות, תיעוד נופים ועולם החי, דרך צילומי תדמית ופרסום ועד צילום אירועים, סרטים וסרטונים.

כיום יש היצע רחב של קורסי צילום, חלק מהקורסים ארוכים ונמשכים מספר חודשים, וחלקם קצרים וממוקדים יותר. במסגרת הקורסים תלמדו מונחים מקצועיים ותרכשו מיומנויות שונות שיסייעו לכם לבנות את עתידכם כצלמים מקצועיים. בין היתר תלמדו על קומפוזיציה נכונה, על שימוש נכון במצלמה, עבודה עם צמצם, כשהסילבוס יכול להתחיל מההיסטוריה של הצילום ועד לטכניקות צילום ייחודיות ומגוונות. בחלק מן הקורסים תוכלו לבחון את עבודתם של צלמים שונים ומקצועיים, ולקבל מגוון רחב של כלים שיעזרו לכם לבנות את תביעת האצבע הייחודית שלכם בעולם הצילום. יש לא מעט קורסים מקצועיים כמו קורס צילום ועריכה, קורס צילום אירועים, קורס יסודות הצילום ואפילו קורסים שמשלבים לימודי עריכה וריטוש תמונות.

לצד זה, חשוב לומר שיש קורסים שלא מיועדים להכשרה מקצועית, אלא יתאימו עבור מי שמבקשים ללמוד צילום למטרות אישיות, ועל כן, חשוב לבחור בקפידה את קורס הצילום האידיאלי ביותר עבורכם.

אם אתם מתעניינים בקורסים השונים, אתם וודאי תוהים כמה עולה קורס צילום – ובכן, אין תשובה חד משמעית, משום שהמחירים משתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו, והמחיר תלוי בכמה וכמה פרמטרים שונים. על כן, מוטב להתעדכן ישירות מול מוסד הלימודים הרלוונטי.

קורס צילום

איפה לומדים צילום? סקירת מוסדות הלימוד המובילים!

יש לא מעט מקומות מעולים שיאפשרו לכם ללמוד את תחום הצילום, בין אם מדובר בקורסים מקצועיים ובין אם מדובר בקורסים קצרים וממוקדים. הנה כמה מקומות שבהם תוכלו ללמוד את תחום הצילום באופן מקצועי:

גליץ

בית הספר לצילום "גליץ" מציע מגוון רחב של קורסים, ועל כן הוא יכול להתאים לכולם – גם למי שמבקשים ללמוד זאת כמקצוע וגם למי שמבקשים ללמוד את התחום עבור עצמם. לגליץ יש לא מעט יתרונות, החל במגוון הקורסים השונים, דרך האפשרות לבחור בין לימודי ערב לבוקר, ועד לאפשרות ללימודי אונליין. מלבד זאת, בית הספר מציע גם שיעורים מעשיים, שמקנים לתלמידים את האפשרות להתנסות באופן מעשי בתחום.

קמרה אובסקורה

קמרה אובסקורה מגדיר את עצמו כבית ספר לאומנות. היצע הקורסים בבית הספר הנ"ל נחשב למגוון, משום שהוא מציע קורסי קולנוע, לימודי צילום סטילס גם למתחילים וגם למתקדמים, לימודי צילום וידאו ועוד. סגל ההוראה בבית הספר "קמרה אובסקורה" מורכב מאנשי מקצוע בתחום לצד אנשי אקדמיה, מה שיקנה לתלמידים מיומנויות מקצועיות וכלים פרקטיים בתחום, כמובן בהתאם לקורס הנבחר.

מוסררה

בבית הספר לצילום "מוסררה", מציעים מסלול לימודים שנמשך לאורך שלוש שנים, והוא מיועד למי שמבקשים להתמקצע בתחום הצילום. חשוב לקחת בחשבון את תנאי הקבלה לקורס, שכוללים הגשת תיק עבודות. בתום הלימודים, תקבלו תעודת גמר, ומי שירצו, יוכלו לקבל גם תעודת "מדריך צילום" – מה שעשוי לפתוח עבורכם דלתות מקצועיות נוספות בעתיד.

המכללה האקדמית – גליל מערבי

במכללה האקדמית שבגליל המערבי, תוכלו להירשם לקורס צילומי סטילס, סטודיו ועיבוד דיגיטלי. הכולל גם תרגול מעשי (כמובן לצד ידע תיאורטי מורחב). מדובר בקורס של 120 שעות אקדמאיות, המתקיים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים. בתום הלימודים תקבלו תעודת גמר מטעם המכללה.

מכללת ארטי לעיצוב ואמנות

ארטי הוא בית ספר לעיצוב חזותי שפועל כשלוחה בתוך מכללת רמת גן ומציע קורסי צילום למתחילים ולמתקדמים (קורס צילום מקצועי) בהם רוכשים הלומדים את יסודות עולם הצילום כולל עקרונות, ציוד מקצועי, חשיבה יצירתית ועוד. במסגרת הלימודים יוכל כל משתתף לבחור לעצמו התמחות ספציפית בצילום אולפן, צילום פרסום, צילום דיוקן, צילום תכשיטים, צילום תיעודי, צילום אמנותי ועוד.

אורכו של הקורס 4 חודשים והוא מתקיים אחת לשבוע (14 מפגשים בסה"כ, השווים 42 שעות לימוד אקדמיות). בסיום הלימודים תקבלו תעודת סיום קורס צילום מבית הספר ארטי לעיצוב.

המכללה הטכנולוגית באר שבע

המכללה מציעה קורס מתחילים ומתקדמים, כל אחד מהם משלב בין תיאוריה לפרקטיקה ומכוון את הלומדים לפיתוח היצירתיות, החשיבה האמנותית ומיומנויות שנוגעות לשגרת יומו של הצלם. בשני הקורסים קיימות התנסויות שטח רבות, עבודה עם מודלים חיים ודוממים, צילום ספורטיבי, היכרות רחבה עם עקרונות ויסודות הצילום והגשת פרויקטים אישיים.

קורס המתחילים אורך 13 מפגשים השווים ל-39 שעות אקדמיות. הקורס המקצועי נפרש על פני 14 מפגשים השווים ל-56 שעות אקדמיות. בסיום הלימודים תינתן תעודה מטעם המכללה.

המרכז ללימודי חוץ והמשך במכללת ספיר

מכללת ספיר מציעה קורס צילום אומנותי שמתאים גם למתחילים וכולל היכרות עם אמנים רלוונטיים בתחום, ידע חזותי ואמנותי, למידת עקרונות ומיומנויות חשיבה הנוגעות לצילום, "דיבור" באמצעות המצלמה ועוד. קורס זה לא מתעסק בהיבטים טכניים וטכנולוגיים ומוכוון לחלוטין ללומדים שמתעניינים בצילום מהאספקט האמנותי.

הקורס נלמד במשך שנה אקדמית אחת וכרוך במטלות, תרגילים ושיעורי בית. בסיומו תינתן תעודה מטעם מכללת ספיר.

המרכז האקדמי ויצו חיפה

במרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך מוצעים 4 קורסי צילום שונים:

צילום מקצועי שכולל עקרונות, טכניקה, ידע בפוטושופ ו-Lightroom, צילום מגזיני, גיאוגרפי, פורטרט, צילומי משפחה וניו-בורן, צילומי עסקים ועוד – משך הקורס שנתיים (400 שעות אקדמיות).

צילום וידאו ועריכה הכולל טכניקות צילום וידאו, עיבוד ועריכה, טכנולוגיה, תסריטאות ובימוי, ציוד מקצועי, סאונד, תוכנות ועוד – משך הקורס שנה (390 שעות אקדמיות).

צילום אינטרייר (Interior) המהווה קורס ייחודי לצילום חללי פנים ואדריכלות שמתאים לעבודה עתידית מול מעצבי פנים ואדריכלים מקצה לקצה – משך הקורס שנה (120 שעות אקדמיות).

סיורי צילום המהווה קורס ללימודי צילום רחוב, טבע, לילה, אורבני ובעלי חיים. הקורס משלב סיורי שטח רבים בשלל מקומות בחיפה והתנסויות מעשיות שוטפות – משך הקורס שנה (80 שעות אקדמיות).

קורס צילום - תמונה של מצלמה ליד לפטופ

אילו קורסי צילום קיימים היום בשוק?

קורס צילום למתחילים

קורס מבוא ללמידת עקרונות הבסיס בתחום הצילום, מתמקד בידע עיוני לצד ההתנסות המעשית שכולל חשיפה לשפה הצילומית (כמו למשל קומפוזיציה וביטוי עצמי) וכמובן לטכניקה שבתפעול המצלמה, עומק ותנועה, חשיפה, אור, צבע ועוד. 

קורס צילום מקצועי

מתאים יותר לצלמים חובבים שמעוניינים להפוך את התחביב למקצוע. מדובר בלימודים מתקדמים שמתרכזים בתהליכי העיבוד וההפקה של תצלומים, מתוך ראיה אומנותית ויצירתית יותר. תוכניות הלימוד משלבות בין לימודי תיאוריה לסדנאות מעשיות, במטרה להקנות מיומנויות חזותיות וטכניות ברמה גבוהה. 

קורס צילום בסמארטפון

מדובר בקורסים בשיטת "עשו זאת בעצמכם", בהם המשתתפים לומדים איך לשלב בין הפקת תמונה לעריכה בדגש על יישומים שונים אצלכם בנייד. הקורס מתרכז בטכניקות שונות של צילום סטילס, לצד צילומי וידאו, מאקרו, סלואו או סטופ-מושן ועוד.

קורס צילום וידאו

הקניית ידע ומיומנויות בהפעלת מצלמת וידאו, בדגש על עקרונות של קולנוע עלילתי ומבע קולנועי, פיצ'רים, סוגי צילום, תנאי צילום כמו תאורה ומזג אוויר, היכרות עם סוגי "שוטים" שונים, אפקטים, מעברים, צילום בתנועה וכמובן כישורים מעמיקים יחסית בתחום העריכה.

קורס צילום ועריכה

בקורס זה לומדים כיצד להפיק את חומר הגלם למוצר הסופי, בדגש על עריכה דיגיטלית ופיתוח שפה ומבע אישיים. קורסי צילום ועריכה מלמדים הן את עקרונות הבסיס כמו למשל קומפוזיציה, חשיפה וצילום בתנאי שטח והן עבודה עצמית מול שלל תוכנות עריכה מתקדמות.

קורס צילום לפי תחום/ נושא

קורסים אלה מוכוונים לאובייקטים או תתי-תחומים ספציפיים, כמו למשל צילום אופנה, צילום בעלי חיים, נופים, צילום ספורט, פורטרט, עיתונאות ועוד. כל קורס שכזה צולל לעומק המיומנויות הספציפיות שנדרשות לצלמים אלה בתחומם והן מוכוונות כמובן לעיסוק מקצועי בכל תחום כזה.

אפשרויות תעסוקה

מעבר לידע שנרכש כתחביב לכל דבר, תעודת לימודי צילום מקנה לבוגרים את האפשרות להשתלב במנעד עצום של תחומים במשק, ביניהם אתרי אינטרנט, ארגונים חדשותיים, עסקיים ועוד. כמובן שהעוסקים בצילום אינם שכירים בהכרח ורבים מהם עובדים כעצמאיים במתכונת של פרילנסרים בתחומי האירועים, הטבע, העיתונות, האופנה, הפרסום ועוד המון.

הידע בצילום איננו נעצר בעדשת המצלמה וכמובן ממשיך הלאה גם ליישום פרקטי ויצירתי מאוד מול תוכנות הפקה, עבוד ועריכה שונות, בהדרכת קורסיסטים חדשים ע"י שילובכם כמרצים, בעבודה על סטים של סרטים וסדרות, תוכניות אולפן, לצד עיתונאים, במאים, בעלי חברות פרטיות ועוד.

רוצים להציג את העולם מהזווית שלכם?

קורס צילום יסייע לכם להביע את עצמכם ולספר על כך לעולם דרך האלמנט החזותי הבולט ביותר במאה ה-21!

האופציות שלפניכם כמתחילים הן לבחור בקורס בסיסי ללמידת מיומנויות ועקרונות הצילום או בקורס שמכוון אתכם להתמחות ספציפית כמו צילום ספורט, צילום אופנה ועוד. כמתקדמים, תרכשו ידע רחב יותר הכולל טכניקות נוספות, היכרות עם ציוד מתקדם, תוכנות עריכה שונות והתנסויות שיסייעו לכם להשתלב בתחום ולהתפרנס ממנו.

אז אם אתם נכונים להרחיב אופקים, להקדיש זמן לא מבוטל לתרגול וכמובן לספוג עוד ועוד השראה ורעיונות – תחום הצילום בהחלט יכול להתאים לכם.

קורס צילום

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בהקדם
נגישות