קורס ניהול רשתות

בעידן הדיגיטלי של ימינו, גוברת הדרישה לאנשי מקצוע איכותיים המתמחים בשדות האינטרנט, התקשורת והמחשוב ושיכולים להסתגל במהירות לשינויים הדינמיים בתחומים אלה ולהתמודד עם ריבוי אתגרים חדשים ויצירתיים במסגרת התפקיד. נשמע לכם מתאים? קורס ניהול רשתות נחשב למקפצה מדהימה לעולמות ההייטק וה-IT ופותח דלתות למשרות נחשקות ובשכר גבוה.

קורס ניהול רשתות: כרטיס הכניסה שלכם לתעשיית ההייטק

אחד מתפקידי הכניסה המבוקשים לתעשיית ההייטק הוא תחום ניהול הרשתות, שמספק כלים פרקטיים לניהול, שליטה ותפעול תשתיות המחשוב של הארגון. התפקיד ממצב אתכם ככתובת הטכנולוגית המרכזית בארגון שבו תעבדו ומתמקד בתכנון והקמת רשתות חדשות, אבטחת רשת, הטמעה, הגדרות נהלים לגבי גיבויים, שרתים ותחנות קצה, רכישת חומרה, בחירת ספקי התשתיות, תמיכה במשתמשים במקרה של תקלות ובעיות ועוד. 

קורס ניהול רשתות, בין קורסי ההייטק הנפוצים, מהווה לימודי תעודה בתחום ומעניק לבוגריו תעודת גמר מתאימה למסלול שבוצע, כמו למשל ניהול רשתות MCITP המכיל הסמכה של מייקרוסופט, קורס הסמכה של סיסקו, צ'קפוינט ואחרות. 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה משתנים בין המוסדות המלמדים, אם כי מומלץ להגיע לקורס בכל מקרה עם רקע או תעודה קודמת מלימודים כלשהם בתחום משיק (למשל מגמת מחשוב בתיכון, קורס טכנאי מחשבים וכדומה). חשוב לציין שמדובר ביתרון בלבד ולא כתנאי סף. 

רוב המוסדות אכן דורשים 12 שנות לימוד עם תעודת בגרות חלקית/ מלאה, שליטה בסיסית במחשב ואינטרנט וידיעת אנגלית ברמת 3 יחידות, בדגש על הבנת אנגלית טכנית. נוסף לכך, בחלק גדול מהמקרים יהיה צורך במבחני קבלה וראיון כדי לוודא את התאמתכם לקורס. 

משך הקורס

משך הלימודים תלוי במוסד המלמד, כאשר בדרך כלל מדובר ב-2000-300 שעות אקדמאיות שאותן אפשר להשלים בפרק זמן של כחצי שנה ועד שנה אחת. אם אתם מעוניינים לקצר את הקורס עד לקבלת התעודה, תוכלו לבחור במכללה שמציעה קורס דו-שבועי. אם אתם עובדים במקביל, תוכלו לבחור בקורס ערב המתקיים פעם עד פעמיים בשבוע. 

תעודת סיום

עם סיום הקורס ומילוי כל חובותיו וביניהן נוכחות עם השתתפות פעילה בשיעורים, הגשת משימות ופרויקט הסיום, תינתן לכם תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי ובה הסמכה לתחום ניהול הרשתות מטעם חברת התקשורת שבה ביצעתם את ההתמחות (כמו Cisco או מייקרוסופט). 

איפה אפשר ללמוד ניהול רשתות?

ברשת תוכלו למצוא מספר רב של מוסדות לימוד ומכללות המציעות קורס ניהול רשתות. בחרנו להתמקד בכמה מהבולטות בהן:

האקריו

בית הספר למקצועות ההייטק מציע מסלול לימודי מתקדם ומעודכן, הכולל התמחות ב- Microsoft Azure דרך בחינת הסמכה בינלאומית. הקורס משלב בין תיאוריה לפרקטיקה בתחומי המחשוב, השרתים, התקשורת ואבטחת המידע ומוכוון לעבודה ראשונה בתחום כבר מיום סיום הקורס. 

תוכנית הלימודים בת 200 שעות ובהצטרפות תתקבל התחייבות חוזית להשמתכם בעבודה. ניתן לבחור במסלול בוקר וערב ולקבל מלגת לימודים אם נמצאתם מתאימים לתנאים לכך. כדי להתקבל לקורס, תתבקשו לקורס הכנה ממיין של 20 שעות וללא התחייבות כספית להמשך. 

ג'ון ברייס 

במכללת ג'ון ברייס תרכשו ידע נרחב בניהול רשתות תקשורת לרבות תשתיות ענן במערכות Linux, הטמעת תשתיות PaaS SaaS ,IaaS ו-Microsoft Office 365, ניהול רשתות Cisco ואת סביבת הפתרונות הייחודית של Check Point. הקורס מוכוון לצבירת ניסיון עוד לפני ההשתלבות הראשונית בשוק העבודה ולכן מכיל גם הכנה להסמכת CCNA.  

הקורס מתמקד בהקמה וניהול עצמאי של פרויקטים בתחום תשתיות המחשוב וחיבורם לענן ואורכו הוא 285 שעות אקדמיות – כשנת לימודים אחת ובסיומה קבלת התעודה. 

HIT

מכללת HIT מציעה קורס ניהול רשתות תקשורת ואבטחת מידע, במתכונת שמוכוונת במיוחד לעבודה בתעשיית ההייטק. הקורס משלב בין תיאוריה לפרקטיקה דרך פרויקטים לפיתוח מיומנויות ניהול הרשת בארגונים וכולל לימודים באנגלית ובעברית, כולל הכנה להסמכת CCNA הבינלאומית מבית Cisco. 

אורכו של הקורס הוא 200 שעות אקדמיות הפרושות על פני תוכנית חצי שנתית, עם שני שיעורים בשבוע, בני ארבע שעות כל אחד. הקורס אינו מותנה ברקע קודם בתחום ולכן קבלתכם תתבסס על דרישות הסף וראיון אישי. 

אפשרויות תעסוקה בעתיד

בוגרי קורס ניהול רשתות יוכלו להשתלב בכל ארגון עם מערכות מחשוב לרבות חברות הייטק, בתי תוכנה, חברות סייבר ו-IT, גופים ממשלתיים, רשתות קמעונאיות גדולות, חברות אינטרנט ועוד. 

השכר ההתחלתי בתחום עומד בממוצע על 11,000 ₪ למנהלי Fullstack ויעלה עם הוותק והניסיון (בדגש על משרות ניהוליות) גם לכדי משכורות של 20,000 ₪ וצפונה. 

אם תתפקדו כמנהלי רשת Linux – Unix, שכרכם ההתחלתי צפוי לעמוד על כ-12,000 ₪ ולטפס משם עם שנות הוותק והפוזיציה עד 23,000-25,000 ₪. 

מכיוון שמדובר בתחום דינמי ומשתנה שמצריך מכם להישאר תמיד מעודכנים, תוכלו להמשיך גם ללימודים מתקדמים ולצבור ידע נוסף בתחומים כמו ERP, ניהול סיכוני IT, קורסים מתקדמים בתחומי אבטחת הסייבר ועוד. 

קורס ניהול רשתות מדבר אליכם?

מנהלי הרשת של הארגון אמנם נמצאים מאחורי הקלעים, אבל מהווים תמיד את מרכז העניינים. על בסיס החלטותיהם המקצועיות יזכה הארגון לתשתית הטובה ביותר לניהול כל מערך המחשוב שלו ולשליטה מלאה בכל אספקט שמבסס את צמיחתו והתפתחותו. בנסיבות אלה, ארגונים רבים מתגמלים את בוגרי הקורס בשכר התחלתי נאה, עם פוטנציאל לעלייה בשכר ותפקידי קידום שונים, בתחום שנותר דינמי ומאתגר מטבעו.

אם אתם מזהים את עצמכם בתוך שורות אלה ומעוניינים בקריירה מחשובית שיש בה אתגרים, למידה בלתי פוסקת ועשייה מתגמלת בסביבת הון אנושי איכותי – קורס ניהול רשתות הוא בהחלט בשבילכם. 

שאלות נפוצות:

מדובר בקורס למתן כלים מקצועיים בתחום הניהול והשליטה בתשתיות המחשוב, האבטחה והרשת שנמצאים בארגונים שונים ושמכוון להסמכה ברשתות מגוונות, ביניהן MCSA, CISCO, MCPD, MICROSOFT ועוד.

השכר ההתחלתי בתחום עומד על 10,000-12,000 ₪, אך צפוי לעלות עם הוותק והניסיון לכדי משכורות מתגמלות במיוחד, באזור ה-20,000-30,000 ₪.

כחצי שנה עד שנה, תלוי האם הקורס דו-שבועי ומהו מספר השעות האקדמיות הכוללות שלו באותו מוסד לימודי.

תחום ניהול הרשתות אידיאלי לבעלי חוש טכני מפותח, שמעוניינים לעסוק בתשתיות מחשוב בארגונים גדולים ומפותחים בדגש על תעשיית ההייטק.

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בהקדם
נגישות