הנהלת חשבונות 1+2

קורס הנהלת חשבונות 1+2 הוא הקורס הראשון וההתחלתי במסע לעבר תעודת הנהלת החשבונות. השלמת ההכשרה בקורס זה תפתח בפניכם את הדלתות לתפקידים ראשוניים אך יציבים, איכותיים ומבססי ניסיון להמשך הדרך. זהו גם קורס הסף שמהווה את הבסיס להמשך ההכשרה המקצועית, שבסיומה ניתן יהיה להפוך למנהלי חשבונות בכירים בתפקידים יוקרתיים. 

תנאי הקבלה לקורס לא מחמירים במיוחד והקורס קצר יותר בהשוואה לתואר, כך שאם יש לכם אהבה למספרים וכולם אומרים שיש לכם יכולות אנליטיות מעולות, ייתכן שזהו המקום המושלם בעבורכם ללמוד, להתפתח ולצאת לקריירה נחשבת מאוד במשק הישראלי. 

על לימודי הנהלת חשבונות 1+2

לימודי הנהלת חשבונות סוג 1+2 נחשבים ארוכים יחסית ללימודי תעודה והם מכסים נושאים רבים ומגוונים: מערכת המיסוי בישראל, סוגי התאגדויות, עריכת דוחות כספיים, חישובי רווח והפסד, תיאום מאזנים, משכורות וניכויים ועוד.

הקורס מעשיר את הלומדים גם בידע תיאורטי, לצד מידע פרקטי ומעשי. מנהלי חשבונות מתעסקים עם מספר תוכנות וממשקים שונים, כך שבמהלך הקורס יבוצע תרגול מקיף ומעמיק בממשקים שיכינו את הסטודנטים למשרות בשוק העבודה. נוסף לכך, הקורס יתמקד בהכנת הסטודנטים למבחני ההסכמה השונים.

בוגרי הקורס מקבלים שתי תעודות: התעודה הראשונה תוענק למסיימי הקורס מטעם המכללה ומשרד הכלכלה ונקראת: "מנהל חשבונות מסוג 1+2". התעודה השנייה תינתן לבוגרים לאחר מבחן ההסמכה החיצוני (מבחן מעשי ועיוני), כך שהשלמתו בהצלחה תעניק תעודת הסמכה. 

תנאי הקבלה

תנאי הקבלה ללימודי הנהלת חשבונות סוג 1+2 דורשים סיום 12 שנות לימוד. בעלי 11 שנות לימוד יצטרכו לעבור מבחן כניסה שיבחן את היכולות המתמטיות שלהם.

מלבד מספר שנות הלימוד ההכרחי, על כל המועמדים לעבור ועדת קבלה על מנת לבדוק התאמה לקורס מבחינת היכולות הבסיסיות. 

שכר הלימוד

קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2 הוא קורס המנוהל תחת משרד הכלכלה ולכן מחיר הקורס מפוקח. בדרך כלל, עלות הקורס במוסדות הלימוד השונים תנוע בין 6,000 – 7,000 ש"ח.

מספר שעות הקורס אחיד ועומד על 320 שעות, לכן הוא עשוי להימשך עד 10 חודשים, תלוי במסלול בו בחרתם. מכללות מסוימות יכולות להציע מסלול לימודים של פעם בשבוע או פעמיים בשבוע. 

באילו מוסדות לימוד מוכרים ניתן ללמוד הנהלת חשבונות?

  • האוניברסיטה הפתוחה (סניפים רבים של האוניברסיטה מאפשרים לימודי הנהלת חשבונות סוג 1+2).
  • המכללה למנהל.
  • מכללת עתיד.
  • מכללות מקצועיות של אורט.

מלבד מוסדות לימוד המוכרים שהצגנו, תוכלו לבדוק עם מכללות רבות באזור מגוריכם על קורס זה. הנהלת חשבונות סוג 1+2 נחשב לקורס מבוקש מאוד ולכן ההיצע שלו גדול למדי. תוכלו למצוא את הקורס במכללות שונות בכל רחבי הארץ. 

אפשרויות התעסוקה

לאחר הלימודים, בוגרי קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2 יוכלו לעבוד בחברות שונות כמנהלי חשבונות. הבוגרים יוכלו להיות אחראים על הפעולות הכספיות המרכיבות את הארגון והמחזור הכספי שלו. בנוסף, בוגרי הקורס יוכלו להיות מנהלי חשבונות עצמאיים לעסקים קטנים ובינוניים.

לסיכום, הנהלת חשבונות פותחת בפניכם עולם רחב ויוקרתי של קריירה

לאחר סיום לימודי הנהלת חשבונות סוג 1+2 תוכלו להתחיל לעבוד כמנהלי חשבונות. מכיוון שזוהי רק התחנה הראשונה בתחום, תמיד ניתן להמשיך להרחיב אותה ללימודי הנהלת חשבונות סוג 3 ולקורסים ותארים נוספים, ביניהם אפילו ראיית חשבון. הלימודים בקורס זה מאפשרים כך או כך, להשתלב מהרגע הראשון בחברות רבות וליהנות מעבודה מקצועית יציבה ואהובה.

הנהלת חשבונות 1+2

שאלות ותשובות

תנאי הקבלה לקורס הם ועדת קבלה לכל המועמדים והשלמת 12 שנות לימוד. מועמדים שסיימו 11 שנות לימוד יוכלו לעבור מבחן כניסה על מנת להוכיח את הידע המתמטי שלהם.

ההבדל בין ההכשרות השונות הוא רמת האחריות והפעולה של מנהל החשבונות. בוגרי קורס הנהלת חשבונות סוג 3 פועלים בתפקידים בכירים יותר ותחומי אחריותם רחבים ומורכבים יותר מאלו שסיימו קורס הנהלת חשבונות סוג 1 או סוג 2.

עם תום לימודי הנהלת חשבונות סוג 1+2 – ניתן להתחיל לעבוד כמנהלי חשבונות. כמובן שאפשר להמשיך ללימודים מתקדמים על מנת לפתוח אפשרויות תעסוקה נוספות בעתיד.

כדי להתקבל ללימודי הנהלת חשבונות סוג 1+2, תצטרכו להציג תעודה של 12 שנות לימוד. מי שלמדו 11 שנות לימוד יצטרכו לעבור מבחן נוסף, על מנת לבדוק את היכולות המתמטיות שלהם.

חוץ מזה, כל המועמדים עוברים ועדת קבלה כדי לוודא התאמה לקורס.

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בהקדם
נגישות