קורס מאמני כושר

גישת אורח החיים הבריא מעסיקה כמעט כל אדם בעידן המודרני, מה שמושך רבים אל עולמות האימון הגופני בהם לומדים לסייע לאחרים להתאמן, להפחית ממשקלם ולהימנע מפציעות, במקביל לשמירה אישית על הכושר והבריאות. אם אתם נמשכים לעולמות הספורט ומחפשים קורס מקצועי בתחום מטיב, הישגי ובעל אימפקט על אחרים – בואו לקרוא הכל על הלימודים ולגלות האם קורס מאמני כושר באמת יתאים לכם.

קורס מאמני כושר: להפוך את התחביב למקצוע!

קורס מאמני כושר מקנה לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום הכושר, מה שמאפשר להשתלב מיידית בתחום ולהוביל אנשים לבריאות מצוינת.

למרות שנדמה שהתחום מוצף, תשמחו לגלות שהוא תמיד זקוק להון אנושי מצוין ומוסיף להתפתח עם השנים, מה שרק מגביר אליו את הביקוש. בקורס תלמדו כיצד לספק לאחרים ידע והבנה בעולמות התנועה והכושר הגופני ולהדריך אותם בהתאם לחוק הספורט כדי לענות על צרכים תפקודיים ובריאותיים.

אם אתם אוהבים את עולמות הכושר ורוצים לעסוק בתחום, תיהנו ממספר יתרונות בהרשמה לקורס:

 • קורס מאמני כושר מקנה את הבסיס המקצועי הרחב ביותר לעבודה. וכך במקום לימודי תעודה בתחום צר כמו הדרכת יוגה, שחייה או כדורגל, תקבלו השכלה מקיפה יותר שגם חוסכת בהמשך את לימודי האנטומיה והפיזיולוגיה שנלמדים כאן הרבה יותר לעומק.
 • מבחינה ביטוחית הקורס מהווה יתרון בולט, משום שהוא מלמד את כל תחומי התנועה כמו אימוני ריצה, אימון רצועות, אימונים קבוצתיים, אימוני אוכלוסיות מיוחדות כמו גיל הזהב, בני נוער ועוד (בהתאם לסילבוס המדויק של כל קורס).
 • קיימים קורסים שמציעים מעין הסמכה משולבת, הכוללת למשל תעודת מדריך חדר כושר ומאמן אישי. בחלק מהמקומות הקורס נקרא "מדריך כושר גופני" בהתאם להגדרתו הרשמית בחוק הספורט, אך דעו שהוא כולל בתוכו את כל התכנים של קורסי מאמני הכושר, לרבות אימון קטינים ועזרה ראשונה.
 • אם אתם מעוניינים למזג בין סוג של מנטורינג/ קואוצ'ינג לעולמות הכושר, תוכלו למצוא קורס מאמני כושר אישיים שמדריך אחרים בצורה פרסונלית הן בהיבט הפיזי והן בהיבטים נוספים כמו תזונה או שינוי הרגלים.

תנאי קבלה ומשך הלימודים

תנאי הקבלה המדויקים משתנים ממוסד למוסד, אך לכולם דרישה לעמידה בכמה תנאי סף דומים:

 • גיל 18 ומעלה
 • 12 שנות לימוד
 • מצב בריאותי תקין

לעתים דורשים מהמועמדים להיות בעלי ניסיון אישי כמתאמנים בחדר כושר במשך שנה לפחות ו/או לצלוח ראיון אישי ומבחני קבלה רלוונטיים. במקרים אחרים, שגרת פעילות גופנית כלשהי תספיק.

גם משך הלימודים תלוי בסוג הקורס ובתכניו המדויקים. לימודים מעמיקים ומלאים כרוכים בכ-200-250 שעות לימוד, בעוד שישנם לימודי תעודה במתכונת מקוצרת שכוללת 60-100 שעות לימוד.

מה לומדים במסגרת הקורס?

קורס מאמני כושר מכיל סילבוס יחסית מקיף בעולמות גוף האדם: אנטומיה, פיזיולוגיה, מערכות הגוף ותפקודו, תגובתיות הגוף, הקשרים תזונתיים לתנועה במאמץ ובמנוחה. תחום נוסף הוא מדעי הכושר הגופני, האימון ובריאות התנועה, שכולל בתוכו גם תוכן מעשי כמו הגשת ע"ר, בניית תוכניות אימונים, שימוש באביזרי ספורט וליווי תזונתי.

להלן תחומים נוספים שייתכן ותלמדו – בהתאם לסוג הקורס ותכניו המדויקים:

 • פעילות גופנית פנימית וחיצונית לחדר הכושר
 • פיתוח כוח וסיבולת
 • יסודות היציבה, החימום, המתיחות וההרפיה
 • תחומי פעילות אירובית ואנאירובית
 • דימוי גוף חיובי ותיאוריות פסיכולוגיות
 • שיווק ופרסום
 • שימור לקוחות

איפה אפשר ללמוד את התחום?

מבחר גדול של מוסדות מבטיחים להוציא אתכם מאמנים מוכשרים ומוכנים לעבודה בכל חדר כושר. הנה כמה מהמוכרים שבהם, שמחזיקים בשביעות רצון גבוהה מצד הבוגרים:

וינגייט

קורס מאמני הכושר של וינגייט נחשב לשם דבר בעולמות הספורט. למכללה הוותיקה מספר גדול של שלוחות (מלבד המכללה שבנתניה גם בערים: תל אביב, ראשל"צ, ירושלים, אשדוד וחיפה) בהן הלימודים נלמדים ברמה גבוהה. במכללה תוכלו להיחשף גם לנושאים ממוקדים יותר, כמו קורס מאמני כושר לילדים, קורס מאמני כושר בחוץ ועוד.

הג'ימנסיה

מוסד הלימודים המוביל מבית הולמס פלייס מציע כמה הסמכות אפשריות, ביניהן קורס מדריכי חדר כושר, מדריכי קבוצות בסטודיו ומדריכי אנאירובי, עם אופציה להשתלמויות בתחומים כמו מאמנים פונקציונליים, מאמני ריצה, מאמני אופני סטודיו, קיקבוקס, TRX ועוד. היתרון כאן הוא פוטנציאל התעסוקה בחדרי הכושר של הולמס פלייס וגם מנוי אוטומטי לאורך הקורס.

קמפוס שיאים

בקמפוס המוכר של אוניברסיטת תל אביב נלמדים מבחר קורסים, כולם ממוקמים בתוך מועדון הספורט של האוניברסיטה, כך שאתם לומדים באופן טבעי בתוך חדר הכושר, אצטדיון הריצה, בבריכה האולימפית ומגרש הכדורגל המקומיים. הקורס מתאים למאמנים לעתיד בחדר הכושר, בפארק ובבית הלקוח ומנוהל דרך כמה מסלולים, החל מיום לימודים בשבוע ועד שלושה.

בית הספר למקצועות הספורט

בית הספר מחזיק ברף מקצועי גבוה ובהתאם לתקנים הישראליים והבינלאומיים, עם מבחר קורסים כמעט בכל ענפי הספורט הקיימים. קורס מאמני הכושר של המכללה נלמד בכמה שלוחות אפשריות: נשר, עפולה, תל אביב, אשקלון, באר שבע ואילת.

מכללת קיי

למכללה המוכרת קורס מדריכי חדר כושר מקצועי שמלמד את כל תחומי הבסיס, לצד לימוד מעמיק של בנייה ותכנון תוכניות אימונים למתאמנים. הבונוס הוא בחירה בשתי השתלמויות אקסטרה מתוך 4 אפשריות: מאמן רצועות, מאמן קטלבלס, מאמן אישי ומאמן פונקציונלי.

אפשרויות התעסוקה לבוגרי הקורס

הרבה דלתות נפתחות לבעלי תעודת מדריכי כושר. כבוגרים, תוכלו להשתלב כבר מהרגע הראשון בתעשיית הכושר והספורט, כשכירים, עצמאיים ואף כבעלי עסק או מכון משלכם.

כמאמנים שכירים תוכלו להשתלב במגוון חדרי כושר וסטודיואים לאימוני קבוצות או אימונים אישיים. אם יש לכם מיומנויות ניהוליות קודמות, ייתכן שתוכלו להתקבל גם כמנהלי חדר הכושר או לקחת על עצמכם אפיקי הדרכה משיקים כמו למשל אימון כושר לחברות (רבות מהחברות הגדולות במשק מקפידות על בריאות העובדים ומגייסות מאמנים לשם המטרה), אימון של קבוצות ספורט ועוד. השכר ההתחלתי נע בין 7,000-8,000 ₪ ויכול לעלות עם הוותק.

כמאמנים עצמאיים אתם אדונים לעצמכם מבחינת התעריפים ויכולים לאמן קבוצות ואנשים פרטיים במתחמים ציבוריים, בבתי הלקוחות או לשכור/ לפתוח סטודיו משלכם שמציע אימונים. תוכלו גם להתמקד בנישות שמלוות אחרים לאורח חיים בריא כמו למשל בניית תוכנית אימונים אונליין, בניית תוכנית אימונים בשילוב תזונה, העברת קורסים וסדנאות ועוד המון. שכרכם ההתחלתי כמובן יכיל לא מעט הוצאות, אבל עם פוטנציאל לשכר חודשי משמעותי עם הניסיון, המומחיות והמוניטין.

כמה טיפים חשובים לקראת סיום

 • כושר הוא דבר נפלא, לא כולם יכולים ללמד אותו – מאמני כושר לא מגיעים לתחום מתוך כוונה להתעשר או להפוך לגורואים מפורסמים. הם כאן בעקבות האהבה לעולמות הכושר ומרגישים שהשליחות שלהם היא להעביר אותה לאחרים. לעתים אלה אנשים שהכושר עזר להם עם משבר או מהפך עצמי ושרוצים כעת ללוות אחרים, מתוך רצון טוב ונתינה טהורים. מי שמגיע הנה בעקבות אינטרס אחר עתיד לנשור במהירות.
 • אימוני קבוצות רווחיים יותר, אך כוללים יותר הוצאות – כל מאמן יאמר לכם שהרווח מהדרכת קבוצות גדול משמעותית, אך כגודל ההכנסה גם גודל ההתעסקות וכמובן ההוצאות. מעבר לכך, מאמני כושר עצמאיים מחויבים בשלל הוצאות נוספות כמו ביטוח אחריות מקצועי, ביטוחים פרטיים, שיווק, רכב, ציוד, השתלמויות, רואה חשבון ועוד. כמובן שאחת לתקופה עליכם לחדש את תעודת העזרה הראשונה שלכם ולבצע הפרשות לפנסיה מידי חודש.
 • הקורס נגמר, הלמידה אף פעם לא – גם אם יגעתם, הזעתם והוסמכתם, עבודתכם לא נסתיימה. הידע בתחום הכושר והגילויים החדשניים אודות הגוף ובריאות האדם מוסיפים להתפתח ולהתעדכן. כדי להישאר רלוונטיים תצטרכו להמשיך לקרוא, לדעת, להשתלם ולהתמקצע.

חולמים להפוך למאמני כושר?

אם אתם מעוניינים ללמוד מקצוע מבוקש במספר חודשים, לעבוד בתחום שאתם באמת אוהבים שתורם לכם וגם לאחרים, להישאר בתנועה לאורך היום ולנהל שגרה חיובית, שמחה, שאפתנית ותומכת – קורס מאמני הכושר בהחלט בשבילכם.

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בהקדם
נגישות