לימודי תעודה

לימודי תעודה - לבחור את המקצוע שלכם

לימודי תעודה יכולים להיות רלוונטיים מכמה סיבות, כאשר לרוב הם מאפשרים לתלמידים לרכוש השכלה שתסייע להם במציאת עבודה מיד בסיום הלימודים. לעיתים לימודי תעודה מגיעים כסוג של השלמה או תוספת לתואר ראשון בנושא כזה או אחר. אם אתם לא בטוחים כי תואר זוהי הבחירה הנכונה עבורכם, לימודי תעודה יכולים להיות תחליף הולם שיסייע לכם ללמוד מקצוע יעיל לעתיד.

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

למי מתאימים ללמוד לימודי עתודה?

אם אתם מרגישים כי לימודי תואר כבדים עליכם, או שאינכם רוצים למצוא את עצמכם חוזרים לספסל הלימודים במשך שלוש או ארבע שנים – לימודי תעודה זוהי אופציה מעולה. הם מתאימים לכל סוגי האנשים, אפילו אם אינכם אוהבים לימודים תוכלו למצוא אלמנטים שמעניינים אתכם בלימודי תעודה.

היתרון של לימודי תעודה זה שאתם לומדים אך ורק מקצוע אחד ספציפי, ואם אתם אוהבים את המקצוע – לימודי התעודה יהיו פשוטים מאוד עבורכם. לימודי עתודה מתאימים לאנשים מכל שכבות הגיל – בין אם מדובר על משוחררים טריים, בעלי תואר ראשון, פנסיונרים והיד כמובן עוד נטויה.

מהם תנאי הקבלה ללימודי עתודה?

תנאי הקבלה ללימודי עתודה משתנים בהתאם לתעודה שאותה אתם מעוניינים לקבל. ישנן תעודות אשר דורשות מכם להגיע אך ורק עם בגרות מלאה, ויש תעודות של לימודי המשך שדורשות מכם להגיע עם תואר ראשון או שני.

לכן כאשר אתם בוחרים תחום לימודים מסוים, עליכם לוודא כי תנאי הקבלה מתאימים למצב שבו אתם נמצאים. ברוב המקרים תנאי הקבלה ללימודי העתודה הם פשוטים ולרוב מתאימים לאנשים מכל המגזרים ומכל הרקעים. זוהי אחת מהדרכים היעילות ביותר להשיג מקצוע לעתיד, מקצוע שיכול לעזור לכם למצוא עבודה קבועה ומתגמלת. 

מהו שכר הלימוד?

אם במסגרת לימודי תואר ראשון או תואר שני ניתן לשער את שכר הלימוד על פי קריטריונים שונים, כאשר מדובר על לימודי עתודה המצב שונה לחלוטין. בין תחומי הלימוד השונים ישנו פער גדול מאוד מבחינת שכר הלימוד, ולכן קשה מאוד לתת תמונת מצב כללית לגבי לימודי תעודה בכללי.

על מנת שתוכלו לדעת בדיוק מהו שכר הלימוד שאתם נדרשים לשלם תוכלו ליצור קשר עם מוסד הלימוד הרלוונטי ולברר מולו ישירות. אל תשכחו לבקש את המחיר הסופי כולל מע"מ כמובן.

מסלולי לימודים – לימודי תעודה

קשה מאוד להגיד בצורה כללית אולי מסלולי לימוד ישנם במסגרת לימודי תעודה. מכיוון שמדובר על מגוון רחב של סוגי לימוד, ישנם מסלולי לימוד רבים שכל אחד מהם שונה בתכלית מאשר מסלול לימוד שאליו התרגלתם או הכרתם.

לכן בטרם תחילת הלימודים מוטב לברר עם מוסד הלימוד הרלוונטי על מסלול הלימוד ולקבל את כל הפרטים הרלוונטיים עבורכם. זה חשוב מאוד על מנת שתוכלו להכין אתכם ללימודים, ולדעת באופן חד משמעי כי יש לכם מספיק זמן על מנת להתחיל את לימודי התעודה.

באילו מוסדות לימוד ניתן ללמוד לימודי תעודה?

לכל מוסד לימוד המלמד לימודי תעודה יש את ההתמחות הספציפית שלו. כך בעצם תוכלו לבחור את מוסד הלימוד המתאים ביותר ללימודי התעודה הספציפיים שמעניינים אתכם.

  1. לימודי תעודה ב-HackerU – מוסד לימוד המתמחה בלימוד כל מקצועות ההייטק, בסיום הלימודים מובטח לבוגרים סיוע בהשתלבות בעבודה.

  2. לימודי תעודה במכללת סלע – מדובר על מכללה ותיקה מאוד המציעה לימודים הקשורים לתחום הסייבר וההייטק.

  3. לימודי תעודה במכללת בית ברל – מכללה המתמחה בלימודי חינוך, ומציעה מגוון רחב של לימודי תעודה במקצועות שונים.

  4. לימודי תעודה במכללה האקדמית גבעת ושינגטון  – אחת מהמכללות המוכרות בישראל, מתמחה בלימודי חינוך ומציעה מגוון רחב של תחומים ללימודי תעודה.

  5. לימודי תעודה במכללת ג'ון ברייס – מכללה הנמצאת בתל אביב, המכללה מתמחה בלימודי מקצועות המחשב ומקצועות ההייטק למיניהם.

  6. לימודי תעודה במכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה – מגוון רחב של תוכניות ללימודי תעודה.

כמה זמן נמשכים לימודי תעודה?

אחד מהיתרונות המשמעותיים ביותר של לימודי תעודה זה שהם לא נמשכים זמן רב. כך שאתם יכולים להשיג לעצמכם מקצוע בתקופת זמן קצרה ממה שחשבתם בתחילת הדרך. רוב לימודי התעודה נמשכים עד לשנה אחת בלבד, ובמהלך השנה הזאת אתם תלמדו את כל החומר הרלוונטי למקצוע הספציפי שאותו בחרתם ללמוד.

כמובן שיש יוצא מן הכלל, וישנם תחומים שבהם לימודי התעודה יכולים להימשך יותר זמן. אך לרוב תקופת הזמן ההגיונית ללימודי התעודה היא עד שנה, כל זאת במטרה למשוך ללימודים סטודנטים אשר רוצים להשיג מקצוע ולצאת ישר לשוק העבודה. את תקופת הזמן הספציפית תצטרכו לברר מראש מול מוסד הלימוד הרלוונטי.

סוגי התעודות במסגרת לימודי תעודה

סוגי התעודה בלימודי תעודה משתנים בהתאם למקצוע שאותו בחרתם ללמוד. אך טרם תחילת הלימודים עליכם לברר כי התעודה שאתם תקבלו במסגרת הלימודים תספיק לכם על מנת להגיע למקום העבודה הרלוונטי עבורכם.

בנוסף אם אתם מבצעים את לימודי התעודה כתנאי לתואר אקדמאי, עליכם לברר כי התעודה שתקבלו אכן תתקבל על ידי האוניברסיטה או המכללה שבה תרצו ללמוד. הבירורים הללו יכולים למנוע לא מעט סיטואציות לא נעימות בעתיד כאשר תרצו לממש את התעודה.

לימודי תעודה – סיכום כללי

אם אתם מרגישים שלימודי תואר ראשון כבדים עליכם, או שסתם מתחשק לכם להעשיר את הידע שלכם וללמוד מקצוע ספציפי – לימודי תעודה זוהי האפשרות המושלמת עבורכם. החומר הלימודי הינו ממוקד מאוד, כך שאם מדובר על מקצוע שאתם אוהבים אין שום סיבה שלא תתחברו גם לחומר הנלמד. הלימודים הללו מתאימים לכולם, וכיום מוסדות לימוד רבים מציעים מגוון רחב של אפשרויות לימוד לכל מי שמעוניין ללמוד לימודי תעודה. אם אתם עדיין לא סגורים על העתיד שלכם, לימודי עתודה יכולים להיות אופציה הגיונית.