כל מה שחשוב לדעת על השלמת בגרויות

לא כולם מצליחים להוציא תעודת בגרות מלאה במסגרת התיכון, אם זה בשל עומס בלימודים, קשיי למידה, בעיות משפחתיות וכו'. החדשות הטובות הן שניתן להשלים את הבגרויות, ועם קורסים מקצועיים וממוקדים – ניתן גם לקבל ציונים גבוהים ולהעלות את ממוצע הציונים באופן ניכר. על כך ועוד, במאמר שלפניכם.

אין ספק שתעודת בגרות מהווה את אחד מתנאי הקבלה הבסיסיים לתואר אקדמי ראשון, ואם לא די בכך, יש לא מעט מקומות עבודה וארגונים שדורשים ממועמדים לעבודה תעודת בגרות מלאה. לכן, בלא מעט מקרים, סטודנטים ותלמידים נדרשים להשלמת בגרויות. הסיבות לכך יכולות להיות מגוונות, ולרוב מי שניגשים להשלמת בגרויות הם מי שמבקשים ללמוד תואר אקדמי במכללה או באוניברסיטה.

השלמת בגרויות יכולה להיות רלוונטית עבור אלה שאין ברשותם תעודת בגרות כלל, או עבור אלה שרוצים לשפר ציון מסוים ללמוד מקצוע ספציפי לתואר ראשון. כך או כך, ישנה אפשרות לעשות זאת באמצעות לימודי ערב ובאמצעות לימודי בוקר (מה שמאפשר לכם לשלב את הלימודים עם עבודה במשרה מלאה).

האם קיימים תנאי קבלה?

מכיוון שהשלמת בגרות היא תנאי סף בסיסי כמעט לכל שלב בחייכם, אין דרישות מקדימות על מנת להשלים בגרויות באמצעות קורס. מרבית מוסדות הלימוד אינם בוחנים את הרקע המקדים שלכם, ומאפשרים לכם להתחיל ללמוד מהרמה הבסיסית ביותר על מנת שתגיעו מוכנים לבחינה.

יכול להיות שהחומר שאתם זוכרים מבית הספר, השתנה בשנים האחרונות. וזה בהחלט משהו שכדאי לקחת אותו בחשבון. כמו כן, בלימודי מתמטיקה ואנגלית, רצוי להמשיך מאותה נקודה, וזאת על מנת שלא ייווצר פער בין החומר שאתם מכירים ובין החומר שנלמד (למשל, אם בתיכון למדתם מתמטיקה בהיקף של 3 יחידות, התחילו משם והתקדמו לרמה הרצויה לכם).

כמה עולה קורס השלמת בגרויות?

העלות של קורס השלמת בגרויות משתנה בין מוסדות הלימודים השונים, וכמובן בין המקצועות השונים שאותם אתם רוצים לשפר. ברוב המקרים העלות של קורס השלמת בגרויות במקצוע מסוים תהיה 5,000-10,000 שקל לקורס בודד. בסיום הקורס תוכלו לגשת למבחן הבגרות הרלוונטי, בתקווה שתצליחו לשפר את הציון ולקבל את הציון שאתם שואפים לקבל.

כמה זמן נמשך הקורס?

כיום עומדים לרשותכם מבחר רחב של קורסי השלמת בגרויות, וכל קורס נמשך תקופת זמן שונה. ישנם קורסים מהירים יותר שנמשכים בין חודשיים ועד שלושה חודשים, הם בעיקר מיועדים לאלה שמכירים ויודעים את החומר. מנגד ישנם קורסי השלמת בגרויות שיכולים להימשך חצי שנה, בהם נלמד חומר הלימוד מהבסיס ועד לשלב מתקדם.

כך שבאפשרותכם להתאים את קורס השלמת הבגרויות הרלוונטי עבורכם על סמך משך זמן הלימוד והרמה של הלימודים. בין אם מדובר על קורס קצר או קורס ארוך, הוא אמור להביא אתכם מוכנים בזמן לבחינת הבגרות בחורף או בקיץ.

איפה אפשר להשלים בגרויות?

אלה מוסדות הלימוד המוכרים, דרכם תוכלו לשפר בגרויות:

  1. מכללת אורט בראודה – מכללה מוכרת אשר מציעה לאנשים בכל שכבות הגיל אפשרות לשפר או להשלים את תעודת הבגרות שלהם.
  2. קידום – נוסף לקורסי פסיכומטרי, בקידום תוכלו למצוא גם מבחר ענק של קורסי השלמת בגרויות במקצועות שונים.
  3. מישלב בגרויות – מוסד לימוד אשר מתמחה בהכנת אנשים לקראת בחינת הבגרות ברמות שונות ובמקצועות מגוונים. 
  4. High-Q  – מוסד לימודים נוסף, שתוכלו למצוא בו שילוב של קורסי פסיכומטרי וקורסי השלמת בגרויות מסוגים שונים. 
  5. מכללת סמינר הקיבוצים – אפשרות לתושבי תל אביב ואזור המרכז לבצע השלמת בגרויות במוסד להשכלה גבוהה.
  6. רשת אנקורי – בית ספר פרטי, אשר מציע גם קורסי השלמת בגרויות על ידי המורים מטעם בית הספר.

לסיכום, יש לא מעט מוסדות לימוד שדרכם ניתן להשלים בגרויות. אם אתם מתכננים לבחור בקורסים פרונטליים, וודאו שמקום הלימודים קרוב לאזור מגוריכם ושההגעה למקום נוחה (גם בתחבורה ציבורית).

בהצלחה.

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בהקדם
נגישות