השלמת בגרויות

מאז ומתמיד הייתה תעודת הבגרות אחד מהקריטריונים החשובים ביותר לתחילת לימודים אקדמיים. כיום תעודת בגרות מלאה היא גם חלק בלתי נפרד מקבלה למקומות עבודה שונים. כך שבין אם אתם רוצים להתחיל ללמוד תחום מסוים, או אפילו סתם לחפש עבודה – השלמת בגרויות זה דבר שאתם לא יכולים לוותר עליו. ברגע שתסיימו את השלמת הבגרויות בהצלחה, יפתחו בפניכם דלתות רבות אשר לא נפתחו בפניכם בעבר.

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

למי מתאימים לעשות קורס השלמת בגרויות?

כיום בגרות מלאה היא תנאי הכרחי להתקדם בחיים, ובגרות מלאה עם ציונים גבוהים היא תנאי הכרחי ללימודים אקדמיים. לכן השלמת בגרויות יכולה להתאים כמעט לכולם, לא משנה בני כמה אתם או מאיזה רקע אתם מגיעים ללימודים הללו.

השלמת בגרויות יכולה להיות רלוונטית עבור כאלה שאין ברשותם תעודת בגרות בכלל או עבור כאלה שרוצים לשפר ציון כזה או אחר על מנת ללמוד תחום מסוים. מבלי שתשלימו את הבגרות שלכם יהיה לכם קשה מאוד להתקדם ולהביא את עצמכם למצב של מקסום הפוטנציאל החבוי בכם.

מהם תנאי הקבלה על מנת להשלים בגרויות בעזרת קורס?

מכיוון שהשלמת בגרות היא תנאי סף בסיסי כמעט לכל שלב בחייכם, אין דרישות מקדימות על מנת להשלים בגרויות בעזרת קורס. מרבית מוסדות הלימוד אינם בוחנים את הרקע המקדים שלכם, ומאפשרים לכם להתחיל ללמוד מהרמה הבסיסית ביותר על מנת שתגיעו מוכנים לבחינה.

כמובן שרצוי שלא לעשות קפיצה גדולה מידי על מנת שלא ייווצר בין החומר שאתם מכירים ובין החומר שנלמד. לדוגמא אם עשיתם בתיכון 3 יחידות במתמטיקה, רצוי שלא תקפצו ישר להשלים 5 יחידות במתמטיקה כי זה יהיה לכם מאוד קשה. אך זה רק בגדר המלצה, לא מדובר על תנאי קבלה של מוסדות לימוד שונים.

כמה עולה לעשות קורס השלמת בגרויות?

העלות של קורס השלמת בגרויות משתנה בין מוסד לימוד כזה למוסד לימוד אחר, ובנוסף בין המקצועות השונים שאותם אתם רוצים לשפר. ברוב המקרים העלות של קורס השלמת בגרויות במקצוע מסוים הינה 5,000-10,000 שקל לקורס בודד. 

בסיום הקורס תוכלו לגשת למבחן הבגרות הרלוונטי, בתקווה שתצליחו לשפר את הציון ולקבל את הציון שאתם שואפים לקבל.

מסלולי לימודים – השלמת בגרויות

השלמת בגרויות מתבצעת במגוון רחב של מוסדות לימוד שהבינו את הפוטנציאל הגדול בתחום הזה. מידיי שנה עשרות אלפי אנשים שסיימו את הלימודים ניגשים לבחינות הבגרות על מנת לשפר את הציונים שלהם. מסלולי הלימוד לרוב הם קבועים, אך ישנה אפשרות במוסדות לימודים שונים לבחור בין לימודי בוקר לבין לימודי ערב. כל זאת על מנת להתאים את תנאי הלימוד בין האנשים השונים, ושכל אחד יוכל לשפר את ציוני הבגרות שלו על מנת שיתאימו לו.

באילו מוסדות לימוד ניתן לעשות קורס השלמת בגרויות?

אם אתם רוצים לשפר או להשלים את תעודת הבגרות שלכם, המשימה החשובה ביותר תהיה לבחור מוסד לימוד שיסייע לכם להגיע לציון שאתם שואפים אליו.

  1. השלמת בגרויות במכללת אורט בראודה – מכללה מוכרת אשר מציעה לאנשים בכל שכבות הגיל אפשרות לשפר או להשלים את תעודת הבגרות שלהם.

  2. השלמת בגרויות בקידום – בנוסף לקורסי פסיכומטרי, בקידום תוכלו למצוא גם מבחר ענק של קורסי השלמת בגרויות במקצועות שונים.

  3. השלמת בגרויות במישלב בגרויות – מוסד לימוד אשר מתמחה בהכנת אנשים לקראת בחינת הבגרות ברמות שונות ובמקצועות מגוונים.

  4. השלמת בגרויות ב-High-Q  – עוד מוסד לימוד שתוכלו למצוא בו שילוב של קורסי פסיכומטרי וקורסי השלמת בגרויות מסוגים שונים.

  5. השלמת בגרויות במכללת סמינר הקיבוצים – אפשרות לתושבי תל אביב ואזור המרכז לבצע השלמת בגרויות במוסד להשכלה גבוהה.

  6. השלמת בגרויות ברשת אנקורי – בית ספר פרטי, אשר מציע גם קורסי השלמת בגרויות על ידי המורים מטעם בית הספר.

כמה זמן נמשך קורס השלמת בגרויות?

כיום עומדים לרשותכם מבחר רחב של קורסי השלמת בגרויות, וכל קורס נמשך תקופת זמן שונה. ישנם קורסים מהירים יותר שנמשכים בין חודשיים ועד שלושה חודשים, הם בעיקר מיועדים לאלה שמכירים ויודעים את החומר. מנגד ישנם קורסי השלמת בגרויות שיכולים להימשך חצי שנה, בהם נלמד חומר הלימוד מהבסיס ועד לשלב מתקדם.

כך שבאפשרותכם להתאים את קורס השלמת הבגרויות הרלוונטי עבורכם על סמך משך זמן הלימוד והרמה של הלימודים. בדרך הזאת תוכלו לדעת שאתם עושים את הבחירה הנכונה עבורכם, זאת שבאמצעותה תוכלו לקבל את ציוני הבגרות שתמיד שאפתם לקבל. בין אם מדובר על קורס קצר או קורס ארוך, הוא אמור להביא אתכם מוכנים בזמן לבחינת הבגרות בחורף או בקיץ.

סוגי התעודות במסגרת קורס השלמת בגרויות

כאשר תסיימו קורס השלמת בגרויות אתם לא תקבלו תעודה או מסמך מסוים שמאשר את סיום הלימודים. יהיה ברשותכם את הידע שיסייע לכם לגשת לבחינת הבגרות ולקבל את הציון שאתם צריכים לקבל על מנת למצוא עבודה או להתחיל לימודים אקדמיים.

כמובן שברגע שתשפרו את תעודת הבגרות הישנה שלכם, תוכלו לקבל תעודת בגרות מעודכנת עם כל הציונים החדשים שאותם שיפרתם או לא שיפרתם.

קורס השלמת בגרויות – סיכום כללי

לא סתם ההורים שלכם אמרו לכם כי אתם חייבים לסיים בהצלחה את הלימודים בתיכון. תעודת הבגרות היא אחת מהתעודות החשובות ביותר למציאת מקומות עבודה ולפתיחת דלתות הן מבחינת מקומות עבודה והן מבחינת מוסדות הלימוד.

קורס השלמת בגרויות זוהי הדרך הטובה ביותר שלכם להגיע מוכנים לקראת בחינת הבגרות ולהוציא בה את הציון הרלוונטי. לרשותכם ישנם מספר רב של מוסדות לימוד המציעים לכם קורסי השלמת בגרויות. כך שכל מה שאתם צריכים לעשות זה לבחור את מוסד הלימוד הרלוונטי, ולהכין את עצמכם לקראת בחינת הבגרות הקרובה.