קורס סייבר

אחד מקורסי ההייטק המבוקשים ביותר בשנים האחרונות, הוא קורס סייבר, שמעבר להיותו מעניין ומרתק – הוא גם פותח את הדלת לתעשייה מעניינת ומתגמלת מאוד. הביקוש לעובדים בתחום הסייבר גבוה במיוחד, וזאת אחת הסיבות שלא מעט צעירים בוחרים בתחום. מה חשוב לדעת על הקורס? האם הוא מתאים למתחילים? ומהן אפשרויות התעסוקה העתידיות? על כך ועוד – במאמר שלפניכם.

קורס סייבר ואבטחת מידע: מקצוע מבוקש לעתיד

אין ספק שלימודי סייבר מעניקים מקפצה לתעשיית ההייטק המבוקשת – תעשייה שידועה בשכר מתגמל ותנאים מצוינים לעובדים. זו אחת הסיבות שלא מעט צעירים פונים לתחום הסייבר, ולו כדי להתברג בתעשייה שהולכת ומתפתחת בארץ ובעולם.

חשוב לציין שמדובר בלימודי תעודה, ובמסגרת הלימודים יועברו תכנים עיוניים מגווניים, לרבות שפת פייטון, אבטחת מידע, מערכות מידע מגוונות, פשעי סייבר, תשתיות לאומיות, מחקר אירועי אבטחה, האקינג, מערכת לינוקס ועוד. כמו כן, חלק מהקורסים מתקיימים בשעות הבוקר, ואף ניתן למצוא קורסים עם מסלולי ערב. בדרך כלל הלימודים נמשכים כחצי שנה עד שנה (תלוי בהיקף השיעורים השבועי). 

נוסף לכך ולא פחות חשוב – חלק ממוסדות הלימוד יאפשרו לימודים מרחוק, שזה יתרון מצוין עבור מי שעובדים במשרה מלאה. מלבד זאת, המחיר עבור הקורס משתנה בין מוסדות הלימודים, לכן מוטב לברר זאת מול מוסד הלימודים שבו תרצו ללמוד. אגב, יש מקומות בהם ניתן לשלם על הקורס עם הפיקדון הצבאי.

עם תום הלימודים תקבלו תעודת גמר, כשיש מוסדות לימודים שיעניקו גם תעודה בינלאומית (זאת כמובן לאחר שתעברו את מבחני ההסמכה הבינלאומיים).

תנאי קבלה

טוב לדעת שיש מוסדות לימודים שאינם דורשים רקע בתחום, כך שתוכלו להתקבל אליהם בקלות (כלומר, בהחלט ניתן למצוא גם קורס סייבר למתחילים). חלק מהמקומות יבקשו שתגיעו לראיון אישי, ולעיתים גם תידרשו למבחן קבלה, בו ייבחנו היכולות הלוגיות שלכם, כמו גם רמת האנגלית שלכם.

מעבר לזה, יש קורסים שכדי להתקבל אליהם תצטרכו ניסיון בתחום, או בתעשיית ההייטק באופן כללי. כך או כך, תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימודים, כך שמוטב לוודא זאת מבעוד מועד.

מוסדות לימוד מוכרים שבהם ניתן ללמוד את התחום

  • הטכניון – חטיבת לימודי הסייבר של הטכניון מציעה מגוון קורסים ומסלולים ללימודי התחום, בין היתר קורסים למנהלים בכירים בתחום ואפילו לילדים.
  • האקריו – בהאקריו תוכלו ללמוד את תחום הסייבר באופן מעמיק, ואף לקבל תעודה בינלאומית.
  • ג'ון ברייס – המכללה מציעה לימודי סייבר במתכונת של לימודי בוקר או ערב, בסניפיה בירושלים וחיפה.
  • המכללה הטכנולוגית באר שבע – מציעה קורס סייבר עם מגוון רחב של קורסים מקצועיים.
  • מכללת סלע – מכללה העוסקת בהדרכה למקצועות ההייטק, ומציעה בין היתר גם קורס בתחום הסייבר.

כשאתם בוחרים את מוסד הלימודים שבו תלמדו, חשוב שתעברו על הסילבוס באופן יסודי ותוודאו שהוא מכיל את כל הקורסים החשובים והחיוניים – ולצד החומר העיוני, יש גם התנסות מעשית שתסייע לכם להתמקצע בתחום ולהכיר אותו מקרוב. מעבר לזה, תמיד טוב לברר על אנשי הסגל המקצועי, על הניסיון והרקע שלהם בעולם הסייבר.

אפשרויות התעסוקה

עם תום הלימודים, תוכלו להתברג בתעשיית ההייטק בתפקידים מגוונים ומרתקים כמו יועצי אבטחת מידע, אנליסטים, חוקרי סייבר בארגונים גדולים ועוד. כאמור, הביקוש בתעשייה לבוגרי לימודי סייבר, נחשב לגבוה במיוחד.

לסיכום, בהחלט ניתן לומר שקורס סייבר הוא בין הקורסים המבוקשים ביותר בתעשיית ההייטק. כיום, יש היצע רחב של קורסים ברחבי הארץ, כשחלק ממוסדות הלימוד מציעים גם קורסי סייבר אונליין, ולימודים במסלולי ערב. כך או כך, מדובר בלימודים שיפתחו עבורכם דלת לתעשיית מרתקת ומתגמלת מאוד.

בהצלחה.

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בהקדם
נגישות