הנהלת חשבונות סוג 3

אין ספק – כשמחליטים להירשם לקורס הנהלת חשבונות סוג 3, עולים מדרגה בהכשרה המקצועית. לעומת קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2, קורס הנהלת חשבונות סוג 3 הוא קורס מתקדם ביותר, שמסוגל לפתוח לבוגרים שלו דלתות לתפקידים בכירים יותר, בארגונים משמעותיים.

כאשר ההכשרה עולה ברמה, כך גם אופי העבודה. לאחר סיום הקורס, התפקידים שתתמיינו אליהם יהיו בעלי אחריות גדולה יותר והעבודה תהיה מאתגרת יותר. עם היתרונות הרבים של הקורס, צריך לקחת בחשבון שהוא איננו נחשב קל וצריך להקדיש לו את מידת ההשקעה המתאימה כדי להבין את נושאי הלימוד השונים לעומק ולעבור את בחינות ההסמכה בהצלחה. 

תנאי הקבלה ללימודים

קורס הנהלת חשבונות סוג 3 מהווה קורס המשך לקורס הנהלת חשבונות סוג 1+2 ולכן על מנת להתקבל אליו, צריך לקבל הסמכה כמנהלי חשבונות סוגים 1-2. חלק ממוסדות הלימוד המציעים את הקורס דורשים גם ועדת קבלה לבדיקת התאמה לתוכנית ולקורס.

שכר הלימוד

קורס הנהלת חשבונות סוג 3 הוא קורס המנוהל תחת משרד הכלכלה ולכן מחירו מפוקח ואחיד (משתנה רק במעט בין מכללה למכללה). עלות הקורס נמצאת בדרך כלל בטווח שבין 5,000 – 5,500 ש"ח.

מספר שעות הקורס קבועות גם כן ועומדות על 215 שעות. תוכלו גם לבחור באיזו מתכונת לבצע את הקורס, משום שהמכללות השונות מציעות מסלולי למידה שונים. כך האפשרות תהיה ללמידה בהיקף של פעם בשבוע או לחילופין פעמיים בשבוע. אפשרויות אלה מעמידות כמובן את משך הקורס כתנאי במסלול הלימודים הנבחר.

מה לומדים במסגרת קורס הנהלת חשבונות סוג 3?


מכיוון שלימודי הקורס הם לימודי המשך, הנהלת חשבונות סוג 3 נחשבת מעמיקה יותר ונוגעת בנושאים עם תחומי אחריות גבוהה יותר, ביניהם: מימון, קבלנים, ניתוח דו"חות כספיים, דו"ח תזרים מזומנים, ביקורת חשבונות, קניות ומכירים בתשלומים, עסקאות משותפות ועוד.

שעות הקורס מחולקות ללמידה עיונית "יבשה" וללמידה מעשית. על מנת להכין בצורה הטובה ביותר את הסטודנטים למבחני ההסמכה, יוקצו שעות רבות לתרגולים מעשיים בחומרי ולהתנסות מעשית בחשבונאות ממוחשבת.
מסיימי הקורס יקבלו תעודה "מנהל חשבונות סוג 3" מטעם מוסד הלימוד בו למדו וזאת בהתאם לאישור ופיקוח של משרד הכלכלה.

באילו מוסדות לימוד מוכרים ניתן ללמוד הנהלת חשבונות?

לא כל מוסד לימודי שמציע קורסים של הנהלת חשבונות סוג 1+2 יציע גם קורסים להנהלת חשבונות סוג 3. חשוב לוודא עם המוסד הלימודי בו התעניינתם את היצע הקורסים לפני ההרשמה. חלק מהמוסדות המוכרים שתוכלו ללמוד בהם הנהלת חשבונות סוג 3 יהיו:

  • בית ספר לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.
  • המכללה למנהל (בסניפיה השונים, הפרוסים לאורך כל הארץ).
  • מכללת נצרת עילית יזרעאל.
  • היחידה ללימודי חוץ של אוניברסיטת אריאל.
  • מכללת מישלב הממוקמת בתל אביב.

אפשרויות התעסוקה

לאחר סיום הלימודים, יקבלו בוגרי קורס הנהלת חשבונות סוג 3 אפשרויות עבודה ותעסוקה כמעט בלתי מוגבלות. כל ארגון גדול מחויב במחלקת הנהלת חשבונות וכספים על מנת לארגן את פעילותו העסקית ועל מנת לקבל ייצוג ראוי מול רשויות המס. לכן, ישנם המון תפקידים איכותיים ובכירים למנהלי חשבונות בעלי הכשרה סוג 3.

בוגרי הקורס יוכלו לעסוק בהנהלת חשבונות כמעט בכל היקף פעילות: מארגונים קטנים ועד גדולים  ביותר ואף להפוך לעצמאיים ולנהל את החשבונות של עסקים שונים.

לסיכום, קורס הנהלת חשבונות סוג 3 מקרבת אתכם למטרה הנחשקת


קורס הנהלת חשבונות סוג 3 מאפשר לבוגריו להשתלב בחברות שונות כמנהלי חשבונות, לשמש כבכירים בתוך ארגונים בכל גודל ולתפקד כגורמים בעלי אחריות נרחבת. הקורס סולל הלכה למעשה את הדרך למשרות הבכירות בתחום, כאשר כברת הדרך לשם איננה ארוכה מידי למעט כמה השלמות אפשריות. מדובר בתפקיד מאתגר ומספק, שיעניק לכם דריסת רגל במטרתכם הסופית ברמת הקריירה.

הנהלת חשבונות סוג 3

שאלות ותשובות

תנאי הקבלה לקורס הם סיום קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2 בהצלחה. חלק ממוסדות הלימוד ידרשו מהמועמד לעבור גם ועדת קבלה.

קורס הנהלת חשבונות סוג 3 דורש 215 שעות לימוד. בהתאם למסלול הלימוד שתבחרו במכללה שתלמדו בה, משך הקורס בחודשים עלול להשתנות.

בתום הקורס, אפשרויות התעסוקה הן רבות ומגוונות. יש לא מעט תפקידים איכותיים ובכירים למנהלי חשבונות בעלי הכשרה סוג 3. ניתן לעסוק בהנהלת חשבונות החל מארגונים קטנים ועד גדולים  ביותר ואף להפוך לעצמאיים בתחום, ובכך להיות מנהלי חשבונות של עסקים שונים.

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בהקדם
נגישות