קורס תכנות

חולמים על הייטק, טכנולוגיה ומחשבים ומכוונים את עצמכם לקריירה שמשלבת לוגיקה, יצירתיות ושכר גבוה? קורס תכנות הוא כל מה שאתם צריכים כדי להגשים את עצמכם ובגדול! אז מה לומדים, איפה עובדים וכמה באמת מרוויחים? כל הפרטים ממש כאן. נתחיל בסקירת מוסדות הלימוד השונים, ונמשיך במידע מורחב על תחום התכנות הלימודים.

סקירת קורסי התכנות המומלצים לשנת 2024

אתם וודאי מתלבטים בין מגוון קורסי התכנות שקיימים כיום, ובצדק – משום שההיצע רחב, וחשוב לבחור בקורס האידיאלי והמתאים ביותר עבורכם. בין שלל הקורסים השונים תוכלו למצוא קורסים שמתקיימים בשעות הבוקר או הערב, קורסים פרונטליים וקורסי אונליין. לא מצליחים לבחור את הקורס המתאים? הכנו סקירה מיוחדת, בה כללנו את מוסדות הלימודים הפופולאריים ביותר בתחום.

האקריו

אם טרם הכרתם את האקריו, זו בהחלט הזדמנות טובה לעשות זאת, כי מדובר על מוסד לימודים שמציע מגוון קורסי הייטק מבוקשים, שיעניקו לכם כרטיס כניסה לתעשייה – ונתון שטוב להכיר, זה ש – 83% מבוגרי הקורסים של האקריו השתלבו בתעשיית ההייטק עם תום הלימודים. באתר של האקריו תמצאו שלושה קורסים שיכולים להיות רלוונטיים עבורכם:

 • קורס Full Stack .Net Development– הוא קורס מורחב שכולל 530 שעות אקדמאיות (+25 שעות מיון), כאשר האקריו מתחייבים על סיוע בתהליך חיפוש העבודה לבוגרי הקורס. מדובר על מסלול מקצועי שיכשיר אתכם לעבודה בתעשייה, ויקנה לכם מגוון רחב של כלים פרקטיים, ידע בתוכנות שונות ושלל מיומנויות ייחודיות, גם כמפתחי BACK END וגם ב – FRONT END. היתרונות הבולטים ביותר בקורס, הם לפני הכול – שהקורס מתאים גם למתחילים בתחום ולמתעניינים ללא ניסיון קודם. מעבר לזה, יש חלקים מעשיים, תרגול של סימולציות ומקרי בוחן שמתקיימים בתעשייה. בתום הקורס תקבלו תעודת גמר מטעם האקריו.
 • קורס בניית אתרים Full Stack Web Development– קורס מורחב שכולל 510 שעות אקדמאיות (+25 שעות מיון). במסגרת הקורס תקבלו את מלוא הכלים כדי לעסוק בפיתוח צד שרת וגם בפיתוח צד לקוח, כשההתמקדות העיקרית היא בשפת התכנות JavaScript. גם בקורס הזה תצברו מיומנויות שיכשירו אתכם כמפתחי BACK END וגם ב – FRONT END. בסיום הקורס תקבלו תעודת גמר מטעם האקריו.
 • קורס Data Analyst & BI בשילוב כלי  AI – קורס בהיקף של 395 שעות אקדמאיות (+20 שעות מיון). זה אמנם לא קורס תכנות טהור, אבל הוא בהחלט יכול לסייע לכם לעבוד כמפתחי BI. הקורס מותאם לשינויים בתחום הטכנולוגיה, ועל כן הוא משלב גם כלי AI, ומקנה מגוון רחב של מיומנויות מקצועיות. בתום הקורס, הבוגרים יקבלו תעודת גמר מטעם המוסד וגם תעודה מטעם הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל.

היתרונות העיקריים של קורסי התכנות בהאקריו:

 • יש קורסים שמתאימים למתחילים בתחום, כך שזו יכולה להיות הזדמנות מצוינת למועמדים ללא רקע או ניסיון, שמעוניינים להיכנס לתעשיית ההייטק.
 • הקורסים מורחבים וכוללים לא מעט שעות אקדמאיות.
 • הקורסים משלבים ידע תיאורטי לצד פרקטיקה מעשית, סימולציות ועוד.
 • בוגרי הקורס ייהנו מתהליך ליווי אישי למציאת עבודה בתעשייה.

 

ג'ון ברייס

גם ג'ון ברייס מהווה מוסד לימודים מוכר מאוד בתעשיית ההייטק, ולצד מוסדות לימודים נוספים – בג'ון ברייס מציעים מספר קורסים ייחודיים בתחום התכנות, הנה שלושה קורסים שיכולים לעניין אתכם:

 • קורס Full Stack Python Development  – קורס מקצועי שכולל 585 שעות אקדמאיות, שמתקיים בערים הגדולות: תל אביב, ירושלים וחיפה (ניתן להתקיים במועדי הקורסים הקרובים, באתר הרשמי של ג'ון ברייס). הלימודים מתקיימים במתכונת היברידית, חלק מהשיעורים הם פרונטליים וחלקם מקוונים, כאשר ניתן לבחור בין לימודי ערב לבין לימודי בוקר. טוב לדעת שהקורס מתאים גם למועמדים שאין להם ניסיון קודם או רקע בתחום, ולמי שמבקשים להיכנס לתעשיית ההייטק. תנאי הקבלה לא נוקשים, וכדי להתקבל לקורס עליכם לעבור ראיון אישי, מבחן התאמה בסיסי, ולהציג את יכולותיכם הטכניות בעבודה מול מחשב. בוגרי הקורס שיעמדו בכל חובותיהם, יקבלו תעודת סיום מטעם מוסד הלימודים.
 • קורס תכנות בשפת JAVA – Full Stack Development– 760 שעות אקדמאיות שיעניקו לכם מגוון רחב של כלים ומיומנויות מקצועיות, ויכינו אתכם לשוק העבודה. הקורס משלב גם כלים וטכנולוגיות AI והוא מותאם לשינויים העכשוויים בעולם ההייטק. בדומה לקורסים נוספים, גם פה אין צורך בידע קודם, והקורס מתאים גם למתחילים (תנאי הקבלה דומים לתנאי הקבלה שכבר ציינו מעלה). הקורס הוא בגדול פרונטלי, בשילוב ידע תיאורטי ותרגול מעשי, כשייתכן וחלק מההרצאות יועברו באופן מקוון. בכל מקרה, 105 שעות מתוך שעות הקורס יוקדשו ללמידה עצמאית דרך המערכת הייחודית של ג'ון ברייס. גם פה יש אופציה לבחור בין לימודי בוקר או ערב.
 • קורס פיתוח Full Stack קורס במסגרת של 620 שעות אקדמאיות, המשלב גם כלים וטכנולוגיות AI. במהלך הקורס תקבלו הכשרה מקיפה לעבודה בתעשיית ההייטק, גם בצד לקוח וגם בצד שרת. על מנת להתקבל תצטרכו להציג תעודת 12 שנות לימוד, לעבור מבדק פנימי וראיון אישי ולהציג יכולות עבודה בסיסיות ביישומי מחשב. בוגרי הקורס יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה, ומי שיעמדו בכל דרישות הקורס, יקבלו תעודה גם מטעם משרד העבודה והרווחה. גם פה ישנה אופציה לבחירה בין לימודי בוקר וערב, כשמרבית השיעורים מתקיימים באופן פרונטלי.

היתרונות העיקריים של ג'ון ברייס:

 • קורסי תכנות שמתאימים למתחילים בתחום, ללא ניסיון או רקע קודם.
 • קורסי הכשרה שמקנים מגוון רחב של מיומנויות מקצועיות, כולל שימוש בטכנולוגיות AI.
 • אופציה להתאמה אישית ובחירה בין לימודי בוקר או ערב (מתאים גם לעובדים במשרה מלאה)
 • תנאי קבלה נוחים, שמתאימים למרבית המועמדים.

 

CODING ACADEMY

בקודינג אקדמי מציעים מספר קורסי תכנות, גם במסגרת לימודי בוקר וגם במסגרת לימודי ערב. הקורסים יכולים להתאים למתחילים, כאשר יש אופציה גם לקורסים למתקדמים. במסגרת הקורסים, תלמדו את שפות התכנות השונות, כשהלימודים מתקיימים במתכונת של עבודה בקבוצות, תרגולים מעשיים וגם למידה עצמית. לצד הקורסים שהמקום מציע, יש גם קורס אינטנסיבי ומהיר שנמשך סה"כ 12 שבועות, והוא מתקיים במהלך היום. הקורס העיקרי של קודינג אקדמי הוא קורס תכנות שנמשך 10 חודשים, מתקיים בשעות הערב, פעמיים בשבוע (והוא מתאים גם לעובדים במשרה מלאה). נוסף לכך, יש קורס היכרות עם עולם התכנות, וקורס שמיועד לבעלי רקע בתחום. ניתן לקרוא את הסילבוסים המלאים של כל אחד מהקורסים הנ"ל באתר הרשמי של CODING ACADEMY.

היתרונות העיקריים של קודינג אקדמי:

 • הקורס מוכר לפיקדון, וניתן להשתמש בו.
 • את הקורס מעביר ירון ביטון, שהוא מוביל קורסי התכנות של ממר"ם.
 • אופציה לקורס מהיר של 12 שבועות.
 • הקורסים מתאימים למתחילים בתחום, וגם למועמדים ללא ניסיון קודם או רקע.
 • הקורס המלא מתקיים בשעות הערב, וניתן לשלבו תוך כדי עבודה במשרה מלאה.

 

SV COLLEGE

ב – SV COLLEGE מציעים קורס תכנות למתחילים, כאשר מדובר על קורס בסיסי שמתמקד בשפות התכנות השונות, שנלמדות מאפס. כדי להתקבל לקורס, אין צורך בידע קודם כמובן, אך תצטרכו להראות ידע בסיסי ביישומי מחשב ובשפה האנגלית. הקורס עצמו נמשך בין 3 ל – 4 חודשים, ובסופו תקבלו תעודת סיום מטעם מוסד הלימודים. למעשה, הקורס כולל שלושה חלקים עיקריים, ובין היתר תלמדו בניית אתר בצד לקוח ובניית שרתים. במסגרת הקורס תתנסו גם ברמה המעשית, ותעבדו על פרויקטים אישיים ומקצועיים.

היתרונות העיקריים של SV COLLEGE:

 • קורס שמתאים למתחילים, ללא ניסיון או רקע קודם.
 • תנאי קבלה נוחים שיתאימו למרבית המועמדים.
 • לצד קורסי התכנות, יש עוד מגוון רחב של קורסים שניתן להירשם אליהם ולהעמיק את הידע בתחום.

ללמוד לתכנת, ולעבוד בעבודה נחשקת ומתגמלת

מאחורי כל תוכנה גדולה שמנגישה צורך חשוב, עומד מתכנת שכותב עבורה את הקוד באחת משפות התכנות הקיימות, פותר בעיות טכניות ומשכלל אותו לכדי מוצר טכנולוגי משובח. מתכנות אתר ועד אפליקציה – המתכנת מוביל את החברה, הארגון או הסטארטאפ הישר למשבצת הכבוד בענף הפעילות וקובע במידה רבה את ההצלחה שתגיע לאחר מכן.

הטכנולוגיה המפותחת ומיצובה של ישראל בקדמת תעשיית ההייטק העולמית, מביאים לצורך קבוע בגיוס מתכנתים מבריקים. רובם מגיעים מקורס תכנות שמקצר משמעותית את משך הלימודים, חוסך הוצאות עתק בעבור תשלום על תואר ראשון ומותאם לשילוב עבודה ולימודי אונליין.

ההסמכה המקצועית ניתנת מאנשי מקצוע שכבר נמצאים בתעשייה ועוסקת בעיקר בפרקטיקה, מה שמעניק לקורסיסטים ניסיון מעשי ויישומי מוכח עמו אפשר להתקבל לעבודה. לא פלא שקורס תכנות הוא בין קורסי ההייטק המבוקשים, זאת בשל העובדה שהבוגרים יכולים להפגין שליטה במודולים ובשפות תכנות כבר בראיון העבודה הראשון ולהשתלב במשרה התחלתית בענף ללא כל קושי.    

מה לומדים במסגרת הלימודים?

לימודי התכנות מכשירים לעבודה בעולמות המחשבים והטכנולוגיה במגוון רחב של דרכים:

 • קורסים בתחום אחד ויחיד כמו שפות קוד ספציפיות, למשל קורס תכנות פייתון.
 • קורסים שמוכוונים לתעשייה מסוימת, כמו קורס תכנות אתרים או קורס תכנות אפליקציות.
 • קורסים המפולחים למגזרים ייעודיים לדוגמה קורס תכנות לנוער או קורס תכנות למתחילים ללא רקע קודם.

הנה כמה מהנושאים שניתן ללמוד בקורס תכנות מקיף או בקורס ייעודי לכל נושא (תלוי בסילבוס הקורס שבו בחרתם):

 • DevOps– פיתוח תוכנה בשילוב אבטחת מידע.
 • C – שפת תכנות מודולרית לשימוש רב פעמי בפונקציות וקטעי קוד קיימים.
 • C++ – שפה המותאמת למספר סגנונות תכנות.
 • Linux– מערכת הפעלה בקוד פתוח המותאם לשינויים דינמיים.
 • פייתון – שפת תכנות פשוטה שמתאימה לעולמות הדיגיטל, הודות לכתיבה ופיתוח קוד מהירים
 • Full stack– כל שלבי הפיתוח משלב התכנון ועד להטמעה סופית.
 • כמובן שישנם תכני לימוד נוספים וביניהם SQL, ג'אווה או Ruby, רכישת כלים ומימונויות בעבודה עם פלטפורמות הפרונט אנד והבקאנד, שיעורים העוסקים בניתוח מערכות מידע, רשתות ועוד.
 • כל הקורסים כוללים גם לימודי סטטיסטיקה, אלגוריתמים, מערכות הפעלה, הצפנה, לוגיקה, מתמטיקה, AI ומסדי נתונים.

תנאי קבלה

ההכשרה הניתנת בקורסי התכנות תתאים הן לבעלי ניסיון כמו בוגרי יחידות צבאיות-טכנולוגיות או שלמדו מחשבים בתיכון/ תואר והן למתחילים ללא רקע קודם. מכיוון שישנם קורסים הפונים לאלה ולאלה, משתנים מטבע הדברים גם תנאי הקבלה.

אם תגיעו ללא ניסיון – לרוב תתבקשו למבחן מיון שבודק שליטה בסיסית במחשבים ובאינטרנט ואנגלית ברמה גבוהה. ניתן להתחיל ממכינה בפיתוח או במתמטיקה/ סטטיסטיקה כדי לייעל את בסיס ההשכלה.

אם תגיעו עם רקע או ניסיון כלשהו – תתבקשו להפגין שליטה בטכנולוגיות פיתוח תוכנה ובשפות קוד. ייתכן שיהיה צורך גם בראיון אישי לבדיקת התאמה מדויקת לאופי והיקף הלימודים.

משך הלימודים

בשל השוני הרב בין קורסי התכנות הקיימים, משך הלימודים אינו אחיד. בקורסי הבסיס מדובר על 3-6 חודשים לפחות, אם כי ישנם גם קורסים מקוצרים ללימוד שפת תכנות יחסית קלה כמו פייתון. מן הצד ההפוך, יש קורסים מקיפים ועתירי תוכן שבהם הלימודים אורכים כשנה עד שנה וחצי. בכל הקורסים תתבקשו להגיש פרויקט גמר כתנאי להשלמת הלימודים וקבלת התעודה.

קורס תכנות למתחילים

לא מעט אנשים מגיעים לעולמות התכנות ללא ידע קודם ורוצים ללמוד את הכל מאפס. במקרה כזה, מוטב שההכשרה תהיה כמה שיותר מקיפה וממצה ושתכלול את כל היסודות לפני שתגיע לשלב היישום. ההמלצה שלנו תהיה לבחור בקורס ארוך טווח שמכשיר אתכם בכל מה שצריך לדעת אודות רשתות, דאטה, שפות קוד וכו'.

יחד עם זאת, לא כולם יכולים להקדיש פרק זמן מכובד מחייהם ללימודים מקיפים, כך שאם אתם מעוניינים לעסוק בתחום כבר בחודשים הקרובים, תוכלו להתחיל מקורס קצר שמלמד תחום ספציפי מאפס.

אפשרויות התעסוקה לבוגרי הקורס

במשק ובדגש על תעשיית ההייטק, בוגרים מצטיינים נחטפים למשרות הג'וניור במהירות. גם בהמשך דרכם המקצועית הם צפויים לקבל אינספור הצעות למיטוב תנאים ולפוזיציה משמעותית יותר מצד חברות יוניקורן, סטארטאפים ובתי תוכנה נחשקים שמחפשים את הכוכב העולה הבא.

פוטנציאל העבודה בהייטק לא צריך חיזוקים, אבל כדאי לדעת שהתחום ממש לא נעצר כאן. כיום חברות וארגונים רבים מאוד במשק הישראלי זקוקים למפתחי תוכנה מצוינים, החל מאוניברסיטאות ומכללות שברשותן תוכנות ומאגרי למידה, דרך בנקים ומוסדות פיננסיים ועד לחברות אינטרנט ותוכן בכל סדרי הגודל. המתכנתים כמובן חופשיים לפתוח עסק עצמאי בתחום ולפרוץ בעצמם את תקרת הזכוכית בכל תחום שיבחרו בו.

מתכנתים מתחילים עם ניסיון 0-2 צפויים להרוויח 10,000-20,000 בחודש. עם הוותק, הניסיון והיקף ההכשרה השכר צפוי להגיע לכדי 20,000 ₪ בממוצע. ומה אחרי 5-6 שנים כמתכנתים? בשלב הזה כבר תהפכו למתכנתים בכירים למדי ותוכלו להרוויח 30,000 ₪ לחודש וצפונה משם.

חולמים בקודים? קורס התכנות מחכה לכם

אם אתם מדמיינים את עצמכם יושבים במשרד מתקדם, עוסקים באופן אינטנסיבי ודינמי בטכנולוגיות ממוחשבות רבות, יוצאים לצהריים עם הון אנושי איכותי, נהנים משכר מתגמל, תנאים טובים ופיתוח מקצועי אינסופי – ייתכן שקורס תכנות יתאים גם לכם. הלימודים יתאימו מאוד לאנשים עם צד ריאלי ויישומי מפותח, שמגלים מוטיבציה ללמוד ולהתפתח במהירות ולהשתלב בשוק העבודה תוך זמן קצר.

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בהקדם
נגישות