קורס ניהול פרויקטים

התחרותיות במשק והאתגרים שמאפיינים כל תחום לגופו, דורשים מארגונים בעולם החדש לאתר כוח אדם כישרוני ואיכותי שילווה פרויקטים בזמן אמת ויביא לתוצאות טובות במהירות האפשרית – דרך כלים, משאבים והון אנושי העומדים לרשותו. ואם אתם אלה שיודעים להוביל אחרים מנקודה לנקודה, להשיג מטרות ולעמוד באתגרים – קורס ניהול פרויקטים הוא כרטיס הכניסה שלכם לקריירה מבטיחה ובשכר מתגמל.

רגע לפני שנספר לכם מה קורה בקורס והיכן לומדים, נציין שמאמר זה מתמקד בהכוונה לניהול פרויקטים בתעשיית ההייטק, בענפים כמו תוכנה, חומרה, מערכות מידע, אינטרנט ודיגיטל. 

בואו נעשה סדר: קורס ניהול פרויקטים בתעשיית ההייטק ומחוץ לה

אז מה בעצם ההבדל בין קורס ניהול פרויקטים בעולם ההייטק לעומת עולמות אחרים כמו בנייה, פארמה או הנדסת תעשייה וניהול? לממהרים, צפו בטבלה הבאה:

מנהל פרויקטים בהייטק

 

מנהל פרויקטים בענפים אחרים

הקורס מתאים לבוגרי תואר רלוונטי מענפי ההייטק ולבעלי ניסיון או היכרות קודמת עם תחומים כמו פיתוח תוכנה, הטמעת מערכות, QA, תפקידים במחלקות הפרודקשן, ניהול מוצר וייצור.

 

הקורס פונה לבוגרי תואר ראשון (בדגש על מנהל עסקים) או השכלה רלוונטית לתעשייה ספציפית (ניהול מוצר, רכש, ביוטכנולוגיה, ניהול מערכות בריאות ועוד), לרבות מי שהתחילו את דרכם "מלמטה" בארגון מסוים והתפתחו בו.

 

משך הלימודים הממוצע בקורס עומד על 6-8 חודשים.

 

משך הלימודים הממוצע בקורס עומד על 8-12 חודשים.

עבודה אינטנסיבית הכוללת תקשורת וסנכרון בין כמה ממשקים מקבילים, ניהול עובדים, ניהול תקציבים, השתתפות בפגישות, הכנת דוחות, תקשורת עם ספקים, יזמים ולקוחות, עמידה ביעדים ומיומנות מחשובית וטכנית בולטת.

 

עבודה אינטנסיבית הכוללת פיקוח, ליווי ובקרה בזמן אמת על עובדים, ספקים ומסגרת התקציב, ניהול לוחות זמנים, שיפור תפוקת העסק ורווחיותו.

מנהל הפרויקטים מנהיג מטבעו, ניחן בתקשורת בינאישית מצוינת, תקתקנות ברמה גבוהה, שאפתנות, יכולת קבלת החלטות, נחישות, אסרטיביות ואורך רוח מול אתגרים וחסמים.

 

מנהל הפרויקטים הוא בעל השכלה וניסיון רחבים מאוד בענף הפעילות, ניחן בתקשורת בינאישית מעולה, יכולת להסתכל על הפרטים הקטנים ביותר, צליחת אתגרים ותחרותיות גבוהה.

 

תעסוקה במגוון חברות הייטק, בתי תוכנה, סטארטפים, חברות IT וטכנולוגיה.

 

 

תעסוקה בחברות ובחטיבות מעולמות הבנייה, הפארמה, התקשורת, הלוגיסטיקה, האנרגיה, המים ועוד, בהתאם לתחום המומחיות, הניסיון וההשכלה האקדמית.

 

שכר ממוצע לאחר שנה בתפקיד: 17,000-20,000 ₪.

 

שכר ממוצע לאחר שנה בתפקיד: 13,000-15,000 ₪.

 

ניהול פרויקטים באופן כללי מתייחס לפוזיציה תעסוקתית מסוימת בתוך ארגונים שונים שמקבלת סמכות בלעדית לניהול זרימת העבודה והעמידה ביעדים שונים במסגרת פרויקטים קצובים בזמן ותחומים בתקציב. מנהל הפרויקטים מטבעו נדרש להשלים את העבודה בזמן ובמדדי האיכות המצופים ממנו, לשביעות רצונה של החברה ולקוחותיה גם יחד.

בדרך כלל זהו דרג ניהולי שתחתיו מספר עובדים או צוותים, שיש לקשר ולסנכרן ביניהם לאורך הדרך. מטבע הדברים, זהו תפקיד נחשק וייחודי שמתוגמל בשכר מכובד שעולה יחסית במהירות.

בתעשיית ההייטק, מנהל הפרויקטים מקבל סוג של רעיון כללי, חזון או תמונה כוללת של מטרת הקצה. זה יכול להיות תהליך הטמעת תוכנה בארגון כלל ארצי מסוים, הקמת תשתית מערכות מידע, הקמת פלטפורמות ווב, אתרים או אפליקציות, פרויקט בתחום התוכנה ועוד.

כעת, עליו לחלק את הרעיון הגדול למנות קטנות ולהוציא אותן אחת אחת אל הפועל, בהתאם למשאבים העומדים לרשותו. לשם כך עליו לגבש חשיבה עצמאית, לדעת כיצד לתקשר עם מספר גדול של אנשים ולהניע אותם לפעולה, לעודד עמידה ביעדים ולפקח על איכות וטיב הביצוע מצד מנהלי מחלקות, צוותים, אנשי תוכנה, מפתחים, גרפיקאים, אנשי QA ועוד.

ניתן לומר שזוהי משרת אמון בה מנהל הפרויקט זוכה כבר מראשית הדרך לאמון מלא מצד מנהליו בארגון, אך נדרש לשמור עליו בחרדת קודש כדי להמשיך ולנהל גם את הפרויקטים הבאים.

מוסדות הלימוד ותנאי הקבלה

פה נכתוב על מוסדות הלימוד ונפרט על המסלול שלהם, מהם תנאי הקבלה בכל אחד, ומה דרישות הקורס.

Product Experts

המכללה ללימוד מקצועות ניהוליים בהייטק מציעה קורס ממוקד בקבוצות קטנות שמוכוון לקריירה כבר מסיום הלימודים. הקורס מתנהל במתכונת של "פרויקט מתגלגל" לאורך 4 חודשים וסיומו מותנה בהגשת שני פרויקטי גמר והצגתם. לאחר מכן תתקבל תעודת Project Manager עמה אפשר להשתלב בתעשייה.

ג'ון ברייס

המוסד המוכר ללימוד מקצועות ההייטק מעביר קורס ייעודי לניהול פרויקטי תוכנה בסניפים בפריסה ארצית (תל אביב, חיפה וירושלים) וכולל היכרות עם מתולוגיות בניהול פרויקטים, כלי ניהול וליווי תהליכי IT. בנוסף בקורס תתרחש הכנה למבחן הבינלאומי PMP שמעניק אסמכתא יוקרתית לתעסוקה בתחום, לצד תעודת Management Professional. הלימודים במתכונת של 174 שעות אקדמיות בלימודי בוקר או ערב.

בית הספר למנהל עסקים של האוניברסיטה העברית

שלוחת האוניברסיטה מעבירה קורס פרונטלי בן 14 מפגשים בתל אביב (לימודי ערב, פעם בשבוע) לניהול פרויקטים טכנולוגיים. הקורס מתמקד בפרקטיקה דרך סדנאות המספקות טעימה מהעבודה האמיתית בשטח ולמידת כלים ומתודולוגיות באופן מעמיק.  

INT

המרכז ללימודי חדשנות והייטק מעביר קורס לניהול פרויקטים הבנוי במתכונת של 8 מפגשים ו-40 שעות לימוד אקדמיות. מדובר בקורס שמתאים בעיקר למנהלי פרויקטים מענפים אחרים, מנהלי מערכות מידע ומהנדסי תעשייה וניהול שמכוונים להסבה להייטק ומעוניינים ללמוד את רזי העבודה בסביבת Agile.

אפשרויות התעסוקה לבוגרי הקורס

עם סיום הלימודים ניתן להשתלב בכל ענפי תעשיית ההייטק, בדגש על חברות בינוניות-גדולות שזקוקות לכוח אדם מלא מוטיבציה שיודע כיצד לתפעל סביבה מרובת ממשקים, למול תוכן הקורסים העדכני ביותר.

יום העבודה אורך 8-10 שעות בדרך כלל ובשכר גלובלי כבר מראשית הדרך, כאשר בחלק מהארגונים מדובר במתכונת היברידית עם מספר ימים מהבית ונוכחות בארגון עצמו לצורך פגישות, העברת מצגות, דיווח על נתונים, התקדמות, יעדים וכד'.

בשל תנאי העבודה המתגמלים שמוצעים לעובדי ההייטק, מנהלי הפרויקטים נהנים משכר התחלתי גבוה שעומד על 12,000 ₪ לחודש ואף יותר. עם הניסיון וצבירה של יותר פרויקטים מוצלחים ברזומה, שכר זה צפוי להתפתח גם למשכורות גבוהות ומכובדות מאוד בסביבות 20,000 השקלים לחודש. מספר רב של שנות עבודה בתפקיד יכול להגיע גם לאזור ה-30-35 אלף שקלים מידי חודש.

מנהלי הפרויקטים יכולים להמשיך את דרכם בשוק העבודה גם כמנהלי מוצר או מותג, סמנכ"לים בחטיבות ומחלקות שונות ואף לשמש כמרצים לתחום במקביל.

בשורה התחתונה:

אם אתם יודעים להסתכל על השמיים ולנתח כל אחד מהכוכבים, לראות חלומות של אחרים ולהבין איך באמת אפשר להגיע אליהם וסימון וי מהיר ויעיל על שורה של אתגרים מדגדגת לכם בבטן – אנחנו מאמינים שתהפכו בקרוב למנהלי פרויקטים מדהימים. זה הזמן לפנות למוסד הלימודים שמתאים לכם, לקבל בו פרטים נוספים ולסלול לעצמכם נתיב לקריירה נחשקת ומספקת בשכר גבוה.

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בהקדם
נגישות